Autor Wątek: FALUJĄCE OBROTY  (Przeczytany 4565 razy)

Offline Arek22

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
FALUJĄCE OBROTY
« dnia: Sierpień 20, 2017, 21:46:08 pm »
Witam serdecznie.
Jestem tu nowy więc przepraszam jeśli temat już był, ale nie mogłem odnaleźć interesujących mnie informacji. Mam Jaguara XJ 8 3.6 l. Od pewnego czasu jak silnik się nagrzeje do 90 stopni zaczynają mi falować obroty. Jadąc stałą prędkością spadają i się podnoszą. Zaobserwowałem również, że dzieje się to w obszarze 1200, 1400, 1600 obrotów. A nawet ostatnio jak mocniej zaczynam przyspieszać. Oczywiście nie ma problemu kiedy silnik jest zimny i nie osiągnie stałej temperatury. W samochodzie wymieniłem już:
1. Dwie sondy czytające,
2. Komplet świec,
3. Filtry,
4. Czyściłem przewody powietrza
Nic to nie pomaga. Zastanawiam się czy jest jakiś czujnik temperatury i może on już skończył swoją żywotność. Bym zapomniał sprawdziłem również szczelność układu powietrza i nigdzie nie dostaje się nadmiar powietrza do układu.

proszę o pomoc i może ktoś zna rozwiązanie mojego problemu lub miał podobny defekt.

Pozdrawiam

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: FALUJĄCE OBROTY
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2017, 13:00:21 pm »
Jak po nagrzaniu to stawiam na cewki albo skrzynia biegów
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Arek22

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: FALUJĄCE OBROTY
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2017, 13:03:23 pm »
Byłem właśnie dziś u fachowca od Jagów i po godzinnej diagnozie doszedł do wniosku, że to czujnik dolotowy temperatury powietrza....cewki były wymienione a skrzynia diagnoza w zeszlym tygodniu....według mechanika jest wszystko ok....

Dziękuję za podpowiedź, ------ pozdrawiam....

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: FALUJĄCE OBROTY
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2017, 13:41:25 pm »
Na postoju też Ci faluja obroty czy tylko podczas jazdy?

Ja bym obstawial skrzynie biegów jeśli podczas jazdy no ale skoro była sprawdzana...

Offline Arek22

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: FALUJĄCE OBROTY
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 21, 2017, 14:22:53 pm »
Tylko podczas jazdy mi falują obroty...a ze skrzynią byłem już jakiś czas temu w warsztacie. Wymienili mi olej i filtr. Mechanik powiedział, że wszystko jest ok....dziś podłączyłem go do komputera w serwisie Jaguara...wyskakują mu dwa błędy P1111, a jak skasują mi ten błąd to komputer w samochodzie nie widzi "czegoś" i wyświetla się komunikat niekompletne systemy OBDII ;-(((((((

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: FALUJĄCE OBROTY
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 21, 2017, 15:03:55 pm »
P1111 i P1000 to serwisowe błędy. Skoro bylo P1111 oznacza to że wszystkie systemy/podzespoly silnika odpowiedzialne za zapłon sa sprawne
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Filip

  • Gość
Odp: FALUJĄCE OBROTY
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 21, 2017, 20:56:16 pm »
To konwerter w skrzyni biegów. Ja też się długo nad tym głowiłem. Na początku falowanie było tylko na 4 biegu, później też na 5 i 6 I tylko w określonym zakresie obrotów. Gdy silnik się rozgrzał, to objawy znikały. Później już nie znikały I falowanie było coraz bardziej dokuczliwe. Pomogła regeneracja konwertera.

Offline Arek22

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: FALUJĄCE OBROTY
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 21, 2017, 21:32:48 pm »
Dziękuję za informację, troszkę mnie zmrtwiłeś bo to dość poważna robota i nie na jeden dzień. Słyszałem a raczej czytałem że regeneracaja konwektera to koszt około 700 zł i najlepiej robią to w Kielcach... do tego robocizna ;-)))) jutro jadę do mechanika i mu powiem co się dowiedziałem. Zobaczymy co mi na to powie....

Jeszcze raz dziękuję

Filip

  • Gość
Odp: FALUJĄCE OBROTY
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 21, 2017, 21:48:55 pm »
 Ja też oddałem go do Kielc. Do Avanti. Z odbiorem z warsztatu i odesłaniem tamże 770 zł. Dają rok gwarancji.
Do tego wymieniłem olej i miskę z uszczelką - zestawy są po ok 800 zł. Za robociznę mechanik wziął 600 zł.

Offline Arek22

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: FALUJĄCE OBROTY
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 21, 2017, 21:58:31 pm »
...no właśnie i koszty rosną do ponad 2000 zł ;-) nie wiadomo czy płakać czy się śmiać ;-)))) Dzięki za podpowiedź ale chyba się troszkę podłamałem ......

Długo czekałeś na regenerowaną część....

Filip

  • Gość
Odp: FALUJĄCE OBROTY
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 21, 2017, 22:39:46 pm »
To XJ :D
Ja byłem miesiąc bez auta, ale to mechanik się guzdrał. Regeneracja około tygodnia.

Offline Bocian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Kocham to forum
Odp: FALUJĄCE OBROTY
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 22, 2017, 22:46:39 pm »
Widzę, że do regeneracji konwertera polecacie firmę Avanti z Kielc, ale google pokazuje im ocenę 2,4 jako średnią z 39 opinii.
Dużo negatywnych komentarzy.
Potrzebuję akurat zrobić regenerację u siebie, ale mam opór po takich komentarzach.

Czy ktoś może się na ten temat wypowiedzieć lub polecić inną firmę?

Jeśli zakład byłby w okolicy woj. opolskiego to najbardziej by mi odpowiadało gdyby firma była w stanie zdemontować skrzynię. Avanti na przykład tego nie robi i trzeba im dostarczyć zdemontowaną skrzynię a powiedzieli, że są to w stanie zrobić w jeden dzień.

Offline Bocian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Kocham to forum
Odp: FALUJĄCE OBROTY
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 24, 2017, 12:53:51 pm »
i przy okazji, czy koszt regeneracji sprzęgła w XJR będzie inny niż w wolnossącym XJ 4.2?

Offline Alef Zero

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 67
  • xj8 2004
Odp: FALUJĄCE OBROTY
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 24, 2017, 14:37:34 pm »
Zapytaj w Midparts. Nie są z opolskiego ale zajmują się konwerterami. Robiłem u nich skrzynię 6hp26. Terminy mają długie ( dużo klientów ), cena wysoka ( naprawa skrzyni i regeneracja konwertera kosztowała 7500 ), dają gwarancję ale trzeba po 2000 km wymienić u nich olej i filtr ( dodatkowy koszt 1200 ). Z naprawy jestem zadowolony.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: FALUJĄCE OBROTY
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 24, 2017, 23:11:46 pm »
i przy okazji, czy koszt regeneracji sprzęgła w XJR będzie inny niż w wolnossącym XJ 4.2?

Te same skrzynie wiec i cena pewnie identyczna bedzie
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8