Dział Techniczny > XJ X350, X358 (2003-2009)

FALUJĄCE OBROTY

(1/5) > >>

Arek22:
Witam serdecznie.
Jestem tu nowy więc przepraszam jeśli temat już był, ale nie mogłem odnaleźć interesujących mnie informacji. Mam Jaguara XJ 8 3.6 l. Od pewnego czasu jak silnik się nagrzeje do 90 stopni zaczynają mi falować obroty. Jadąc stałą prędkością spadają i się podnoszą. Zaobserwowałem również, że dzieje się to w obszarze 1200, 1400, 1600 obrotów. A nawet ostatnio jak mocniej zaczynam przyspieszać. Oczywiście nie ma problemu kiedy silnik jest zimny i nie osiągnie stałej temperatury. W samochodzie wymieniłem już:
1. Dwie sondy czytające,
2. Komplet świec,
3. Filtry,
4. Czyściłem przewody powietrza
Nic to nie pomaga. Zastanawiam się czy jest jakiś czujnik temperatury i może on już skończył swoją żywotność. Bym zapomniał sprawdziłem również szczelność układu powietrza i nigdzie nie dostaje się nadmiar powietrza do układu.

proszę o pomoc i może ktoś zna rozwiązanie mojego problemu lub miał podobny defekt.

Pozdrawiam

Driv3rrrr:
Jak po nagrzaniu to stawiam na cewki albo skrzynia biegów

Arek22:
Byłem właśnie dziś u fachowca od Jagów i po godzinnej diagnozie doszedł do wniosku, że to czujnik dolotowy temperatury powietrza....cewki były wymienione a skrzynia diagnoza w zeszlym tygodniu....według mechanika jest wszystko ok....

Dziękuję za podpowiedź, ------ pozdrawiam....

msiwow:
Na postoju też Ci faluja obroty czy tylko podczas jazdy?

Ja bym obstawial skrzynie biegów jeśli podczas jazdy no ale skoro była sprawdzana...

Arek22:
Tylko podczas jazdy mi falują obroty...a ze skrzynią byłem już jakiś czas temu w warsztacie. Wymienili mi olej i filtr. Mechanik powiedział, że wszystko jest ok....dziś podłączyłem go do komputera w serwisie Jaguara...wyskakują mu dwa błędy P1111, a jak skasują mi ten błąd to komputer w samochodzie nie widzi "czegoś" i wyświetla się komunikat niekompletne systemy OBDII ;-(((((((

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej