Autor Wątek: wrażenia z jazdy użytkowników XE  (Przeczytany 12630 razy)

Offline wemar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Odp: wrażenia z jazdy użytkowników XE
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 06, 2018, 08:55:12 am »
Jeśli masz nowy egzemplarz, to po przejechaniu ok. 6000 km dynamika się trochę poprawi. Poprawi się też spalanie, ale Jaguary to nie są auta do "radu na kropelce", wiec to jest kwestia drugorzędna. Warto też używać łopatek i wymusić zmianę biegu na wyższy - poprawia to dynamikę.

Offline czege

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocur
Odp: wrażenia z jazdy użytkowników XE
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 13, 2018, 11:15:51 am »
Cześć,

dokładnie tak jak mówi wemar - jeśli chce się dynamicznie, to tylko łopatki.... jak oddasz sprawę automatowi, to on przy ostrej jeździe potrafi bez sensu kręcić pod 6k obrotów, a jak zmienisz manualnie w porę, to radość jest większa.
200 koni dupy nie urywa, brakuje też porządnego brzmienia silnika, ale... te konie są wystarczające do normalnej jazdy. Poza tym kto to widział katować Jaguara od świateł do świateł. Najlepiej się prezentuje w dostojnej, dynamicznej, ale nie rajdowej jeździe;)

Pozdrawiam,
czege
X760 MY18 Prestige 200KM

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 398
  • The White Cat
Odp: wrażenia z jazdy użytkowników XE
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 06, 2018, 21:00:42 pm »
Uważajcie na 2,0 d bo przy 180 tys km może wyzionąć ducha i to nie zależnie od tego czy był serwisowany czy tez nie...

bardzo proszę, napisz coś więcej, trochę mnie zasmuciłeś :/ napisałem też priv, jeśli można prosić - odpowiedz nawet tutaj :)
czy wg Ciebie Millers co 10kkm to dobry plan z mojej strony?

Offline KAMiLER

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: wrażenia z jazdy użytkowników XE
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 17, 2019, 16:53:44 pm »
posiadam już drugiego xe 2.0d.
Ciekawe auto, z napędem na tył stanowczo lepiej się odpycha:( przesiedlam się na wersje r sport i już auto tak fajnie nie jedzie.
fajnie wybiera nierówności, w zakrętach dodawanie gazu przyjemnie go ustawia. gdyby miał dodatkowe 50/100 mocy było by naprawdę ciekawie.
spalanie niskie, co ciekawe bmw 2.0d 3 z 2018 r pali troszkę mniej ale i stanowczo gorzej przyspiesza.  auta bardzo podobne ale przesiadłem się od razu :)
c klase miałem na kilka dni i tez bez porównania.


Offline jan

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
Odp: wrażenia z jazdy użytkowników XE
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 16, 2020, 22:44:15 pm »
Witam,
Od wielu lat użytkuję S-typa 3,0 benzyna i mimo że jestem z niego zadowolony nadszedł czas pomyśleć o czymś nowym.
Zainteresowałem się modelem XE 2.0 benzyna 300 KM AWD dobrze wyposażonym ale jest na kołach 19".
Czy ktoś z szanownych forumowiczów używa taką wersję? Co możecie powiedzieć o tym silniku? Czy nie jest zbyt wysilony i nie skończy współpracy przedwcześnie? Czy na kołach 19" nie będzie trzęsło jak w taczce? Jakie wrażenia z jazdy?
Autko ma przejechane 15k,  jest jeszcze na gwarancji - zastanawiam się czy nie nadzieję się na minę :)
Będę wdzięczny jeśli ktoś podzieli się wrażeniami z używania takiego modelu.
Pozdrawiam wszystkich.
S-Type 3,0 - 2006

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 398
  • The White Cat
Odp: wrażenia z jazdy użytkowników XE
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 17, 2020, 16:00:42 pm »
od 3 lat jeżdżę głównie po dużym mieście na 19tkach, nie jest taczką za to potrafi na nich także skręcać
nie masz się czego bać

zresztą to wciąż o cal mniej niż fabryczny max

Offline wemar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Odp: wrażenia z jazdy użytkowników XE
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 18, 2020, 18:20:35 pm »
Autko ma przejechane 15k,  jest jeszcze na gwarancji - zastanawiam się czy nie nadzieję się na minę :)
W wykazie kół na tabliczce na słupku B masz felgi do 20 cali, a do nich kapcie do 265.
Ja mam 19'' z oponami 225/40 przód i 255/35 tył. Jest trochę twardziej, spalanie też wzrosło, ale przyjemność z jazdy jeszcze bardziej.
Ciasne zakręty - nie ma problemu, trzymają zdecydowanie lepiej niż fabryczne 225/45

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 398
  • The White Cat
Odp: wrażenia z jazdy użytkowników XE
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 18, 2020, 21:33:31 pm »
to masz te same rozmiary co ja na aucie - i potwierdzam - jeździ się dobrze i da się skręcać

15kkm z gwarancją - czego się bać... kupować i cieszyć się JAGiem  :-A