Autor Wątek: amortyzatory sls  (Przeczytany 1579 razy)

Offline Unitronic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
amortyzatory sls
« dnia: Sierpień 13, 2017, 13:41:10 pm »
Witam . Przymierzam się do wymiany amortyzatorów z tyłu. Jednak czy na allegro czy w v12 jest adnotacja (wersja bez sls). Czy mógłby ktoś z Was podesłać link gdzie mogę zakupić te amortyzatory ?

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: amortyzatory sls
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2017, 21:46:22 pm »
Jaguar przestał  juz produkcje tych amortyzatorów  Ostatni numer tych części to ccc7000
 znalazłem ze niby ktoś sprzedaje   ale w  100% nie jestem pewny  zanim  wyślesz forsę to zadzwoń albo napisz!
cena za sztukę jest przerażająca . Jak pracowałem w tamtym okresie w serwisie to  prawie co 3 miesiące  w tych autach je wymienialiśmy . Ciągle się psuły czy nie działały . to były czasy kiedy Jaguar robił wymianę na gwarancji . Potem wpadli na pomysł i zrobili  tzw kit który zmieniał te amortyzatory na zwykłe. Zamienialiśmy je za darmo ale to były lata 1992 -1994 .
http://www.jaguarpartsinternational.com/Jaguar-Genuine-Part-Number-CCC7000-p/ccc7000.htm
 jednak jak chcesz znaleźć to szukaj na wyszukiwarce tego  #   CCC7000 , good lock
I love and hate Jaguars

Offline Unitronic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: amortyzatory sls
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2017, 21:31:16 pm »
A czy jakakolwiek regeneracja jest możliwa?

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: amortyzatory sls
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 16, 2017, 23:41:28 pm »
Jak najbardziej, poogladaj np tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=yhiefvn06pY

:)

Offline Unitronic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: amortyzatory sls
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2017, 18:33:35 pm »
Znalazłem firmę która sie tego podejmuje ale doradzili mi zebym najpierw sprawdzil czy uklad mi sie nie zapowietrzyl. W takim wypadku wiecie jak idpowietrzyc nivo w xj40 ?

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: amortyzatory sls
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2017, 19:50:01 pm »
przy lewym tylnym amortyzatorze jest śruba odpowietrzająca system . . jak auto chodzi to najlepiej przy prawym tylnym kole odłączyć dźwignię i podnosić i powoli opuszczać   parę razy  a potem spróbować  poluzować śrubę aby odpowietrzyć. 
I love and hate Jaguars

Offline Siwy81

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Sentymentalnie....
Odp: amortyzatory sls
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2018, 23:26:05 pm »
Witam.
Ktoś z większym doświadczeniem może mi podpowiedzieć, jak można rozpoznać czy amory są po prostu zapowietrzone czy może kwalifikują się już do wymiany?
Dzięki za odpowiedź.