Autor Wątek: Naprawa/Odnowa tapicerki drzwi  (Przeczytany 2330 razy)

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Naprawa/Odnowa tapicerki drzwi
« dnia: Lipiec 28, 2017, 21:34:42 pm »
Znajomy forumowicz poprosil mnie o wklejenie tego tutaj bo niedawno sie tym zajmowalem.

Caly mój temat jest tutaj:

https://www.xj40.com/viewtopic.php?f=9&t=4011&start=470#p178287

Duzo zdjec i po angielsku ale chyba wszyscy zainteresowani zrozumieja o co chodzi. Generalnie to boczki zdjalem, rozebralem na czesci pierwsze, plyte drewniana sam wycialem, wszystkie elementy poczyszczone, pomalowane i i wszystko zlozone do kupy.

Generalnie to zaczalem z tym:





A skonczylem na tym:



Jesli ktos ma jakies pytania to smialo! :)

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: Naprawa/Odnowa tapicerki drzwi
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2017, 00:47:23 am »
Ostatnio zrobiłem boczki z cienkiego aluminium, dałem obustronnie piankę wygłuszającą z czego jedna pełni funkcję pianki tapicerskiej tej od strony skóry/skaju, w to wmontowałem większe głośniki 165mm. dałem większe maskownice od nowego xj lub xf (nie pamiętam) i całość gra i wygłusza pięknie

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: Naprawa/Odnowa tapicerki drzwi
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2017, 01:35:45 am »
W sensie plyte drewniana zmieniles na aluminimum? Jak ja powierciles? CNC czy wiertarka? Uzyles starej skóry na ta pianke tapicerska? I jesli tak to jak to calosc pokleiles bo przeciez nie zszywkami w aluminimum :)
Ja u siebie dalem nowe glosniki JVC w takim samym rozmiarze co oryginalne.

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Naprawa/Odnowa tapicerki drzwi
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 29, 2017, 02:53:08 am »
wzglada super ale . jak robić to robi jak oryginał czyli ten kolor dywaników mógłby być bliższy kolorowi oryginału. . Aluminiowa dykta ok ale po co . czy nie lepiej użyć  taniej fabrycznej "tektury" . kombinowane z gąbką  aby nabrała wykładzina kształtów ? Góra jest lekko pochyła używając sklejki  ciężko to osiągnąć  chyba  że się przetnie.  Moj epytanie dlaczego te pokrywy które sa wewnątrz dostały wodnego parcha??? Jaguar od lat używa folii  która była zainstalowana pomiędzy mechanizmem okna a wewnętrznym metalem  drzwi . Wiele razy on abyła wywalana pzrez mechaników czy innych specjalistów .
  robicie dobrą robotę z tymi okładzinami . teraz #2 tych okładzin sa "rączki " które ciągnie się aby zamknąć drzwi . Jak wygląda cena uszycia ich ze skóry w Polsce.  Były dwa rodzaje  wczesne jak na zdjęciu i późniejsze  po 1992 czy w europie po 1991 . Te "raczki" są najczęściej  przetarte . Raz przez użytkownika dwa  przez mechanika który chce odkręcić  śrubę schowaną pod metalowym przykryciem.
 Teraz rada gdy  już odęcie tą straszną śrubę gwiazdkową  i nie niszcząc  skóry, to lepiej ja wymienić na śrubę z główka szeiściokątną . Najczęściej główka 7/16 cala.
 Dlaczego zwracam uwagę na kolory jak w oryginale !  Jak robisz oryginał to ten oryginał jest warty  400 dolców  czy to będzie sklejka uformowana przez moczenie czy aluminium to  sa duze pieniadze.
I love and hate Jaguars

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: Naprawa/Odnowa tapicerki drzwi
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 29, 2017, 03:06:45 am »
Osobiscie nie znosze dywanikow jaguarowych szarych, sa dla mnie deperesyjne i brzydkie dlatego po odnowieniu sa niebieskie. Auto jest niebieskie takze, a dywaniki w srodku sa czerwone :)
Czemu zgnily? Oryginalne drzwi w moim XJSie byly jak sito, od dolu tak ze 20 cm to byla bardziej farba i szpachla niz metal :) Drzwi od tego czasu wymienilem, obicia drzwi nowe faktycznie kosztuja okolo 1500 PLN za sztuke wiec pomyslalem ze warto sprobowac i jestem generalnie bardzo zadowolony z nich.
Co do tych raczek, to raczej nie jest jakas trudna sprawa, majac maszyne mozna samemu je obic bez jakiegos problemu duzego.

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Naprawa/Odnowa tapicerki drzwi
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 29, 2017, 03:49:17 am »
 Hi  , masz racje zeby wydać :
http://www.ebay.ie/itm/PAIR-OF-JAGUAR-XJS-CONVERTIBLE-DOOR-PANELS-/251138127666
 trzeba miec za duzo forsy. jednak nie wszyscy mają żółte rączki aby to zrobić. Ten to  akurat po liftingu.
 dziwne ze sprzedają z drzewem jak drzewo było dobierane do wszystkich elementów drzwi . ale !
 kolor !   jak robisz dla siebie auto to czy zrobisz czerwone czy niebieskie to nie gra roli to twój wybór  ale gdybyś chciał wystawić na  dobra aukcje czy na dobry pokaz to . akcjonariusz powie ze auto z modyfikacjami  czyli cena spada o 25% lub lepiej . Pokazy dobre tez to wytkną chyba ze  wystawisz jako auto  przerobione.  w USA mamy taką klasę trzeba jednak udowodnić ze 35 punktów jest zmodyfikowanych .
  Tak samo jak od lat  nie mozna dostać winylu który jaguar pokrywał xjc . Niby R-R ma podobny ale nie jest to oryginał i  nic nie zrobisz. Tylko  dostajesz ujemne punkty na pokazach  chociaż auto jest lepsze niż fabryczne.
  rączki to duża umiejętność . Sam kupiłem starą maszynę tapicerską ,  ale niestety nie mam wprawy ze skórą . Próbowałem plastik jest ok ale te elementy sa skórzane . chyba tylko te w tych modelach . co prawda  późne V12  też robili wszystko ze skóry. Dlatego też oddaje do mojego starego tapicera  i jestem szczęśliwy gdy on  kolor dopasuje i dobrze uszyje.
 
I love and hate Jaguars

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: Naprawa/Odnowa tapicerki drzwi
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 02, 2017, 17:53:38 pm »
Wybrałem aluminium bo lepiej przylega i lepiej izoluję, przy dobrym głośniku tworzy sie puszka rezonansowa, w xjs jest ciężko wykleić matą drzwi od środka więc tak to oszukałem.... Otwory miałem robić na cnc ale w końcu się wkurzyłam i zrobiłem ręcznie: wiertarka, wyrzynarka, szlifierka i wycinaki, no i oczywiście pilniki.... Aluminium się ładnie układa więc nie ma problemu z wygięciem które jest na tym boczku. To właściwie tyle, mam gdzieś zdjęcia, jak znajdę to wrzucę.