Autor Wątek: Konserwacja podłużnic x300  (Przeczytany 2277 razy)

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Konserwacja podłużnic x300
« dnia: Lipiec 22, 2017, 23:18:56 pm »
Witam, czy ktoś konserwował od strony podwozia podłużnice, belki od strony wewnętrznej przed korozją i w jaki sposób?
Najsensownieszym pomysłem byłoby nawiercenie otworów od przodu i tyłu i zalanie gęstym olejem i zaślepienie ich gumowymi zaślepkami/ oczywiście zabezpieczając przed przeciekaniem/.Czy zabezpieczenie w ten sposób nie zabrudzi od oleju wykładzinę wewnętrzną od strony wnętrza kabiny samochodu?
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: Konserwacja podłużnic x300
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2017, 00:48:36 am »
Czy żaden z szanownych kolegów nie zastanawiał się nad tym zabiegiem, czy może jest im temat obcy?
Jest duże prawdopodobieństwo, że auto przy tej wadze i długości i przede wszystkim wieku może się "złożyć", więc nie jest to sprawa błaha.
Nie wierzę,że zdecydowaną większość ten temat nie obchodzi, bo zawsze można sprzedać, tuż przed lub po z bajerem :-thumpdown
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 671
  • XJ x300 sovereign
Odp: Konserwacja podłużnic x300
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2017, 09:14:40 am »
mnie znajomy mech. polecił wypsikanie całego podwozia olejem.
Ewidentny plus tego jest taki, że olej wsiąkł w każdy zakamarek i każde ognisko rdzy. razem z kurzem stworzył tłustą powłokę na całym podwoziu.
Tylko auto musi być całkiem suche. No i taki zabieg trzeba powtórzyć przynajmniej raz na rok.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: Konserwacja podłużnic x300
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2017, 22:59:07 pm »
Poprzedni wlasciciel mojego auta musial chyba wpasc na podobny pomysl bo w tamtym roku moj mechanik spawal jedna z podluznic i malo w gacie nie narobil jak mu wybuchly opary w podluznicy, podobno byly czyms wlasnie zalane od wewnatrz :)

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: Konserwacja podłużnic x300
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 08, 2017, 23:04:54 pm »
Witam kolego,u mnie podwozie jest bardziej niż ok, myślę o konserwacji podłużnic od ich wewnętrznej strony zaślepiając otwory, aby olej penetrował powierzchnie wewnętrzne.
Jak póżnie,j po potraktowaniu w taki sposób podwozia, nałożysz ewentualnie konserwację?To jest zabieg moim zdaniem w jedną stronę.
Ja u siebie w znikomych miejscach uszkodzeń powłoki konserwacji podwozia pojechałem podkładem, srodkiem konserwacyjnym i w niektórych miejscach /sprezyny i nie tylko/ popsikałem białym smarem w sprayu, świetna sprawa,skuteczny wynalazek.
Na marginesie smar generalnie jest lepszy do konserwacji niż olej/ sławny test specyfików do konserwacji w niemczech, wydany przez niezależny instytut, który udowodnił przewagę,nie podam marki ze względu na kryptoreklamę/.Fakt, chodziło bardziej o tłuszcz organiczny, no ale konsystencja ta sama, więc i działanie podobne.
Jak tam Twoja gromada kociaków?
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: Konserwacja podłużnic x300
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 08, 2017, 23:11:42 pm »
Moja wcześniejsza odpowiedż do kolegi truten 23:)
Wolę, jak auto jest dobrze zakonserwowane, a na ewentualne niespodzianki musi się przygotowac mechanik po konsultacji ze mną, to jego praca/ ewentualnie krzyknie więcej, nie będę lał benzyny:)/.
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.

Offline minimack

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: Konserwacja podłużnic x300
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 08, 2017, 23:17:24 pm »
Nie chce tu nikogo reklamować, ale sam się zastanawiam nad skorzystaniem z usług tej firmy http://krown.pl/
W PL to nowość, jednak jak czytałem trochę w necie to w Kanadzie ta technologia jest często stosowana.

P.S. jest Jag w realizacjach :)
http://krown.pl/pages/konserwacja-profili-zamknietych

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 477
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Konserwacja podłużnic x300
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 09, 2017, 12:10:00 pm »
Kiedyś widziałem też u nich przed halą złotego XJSC. Jestem prawie zdecydowany by zainwestować 750 PLN i postawić u nich swojego kota. Zastanawiam się tylko jak zabezpieczyć głośniki w drzwiach, obawiam się że zostaną zalane tym olejem.
Piotr

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: Konserwacja podłużnic x300
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 10, 2017, 20:57:01 pm »
Póki co nie mam zdania na temat tej firmy, piewrszy raz się z tym spotkałem.
Byłbym ostrożny w stosowaniu, szczególnie przy jasnej tapicerce i wykładzinie.
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.