Autor Wątek: Wybór nowych cewek i świec zapłonowych.  (Przeczytany 6417 razy)

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Wybór nowych cewek i świec zapłonowych.
« dnia: Lipiec 14, 2017, 10:13:03 am »
Jakie cewki zapłonowe polecacie w kosztach, które mnie nie zabiją ? Około miesiąca temu z hakiem padła mi jedna, wymieniłem na używkę, kupując przy okazji nowe świece Denso T20TT, gdyż mówiono mi, że nie warto dopłacać do irydowych do gazu bo to ściema i lepiej po prostu wymieniać częściej. Wczoraj wieczorem padła kolejna. Zamówiłem drugą używkę i jak padnie mi trzecia to kupuję komplet nowych, a znając życie padnie jeszcze w wakacje. Podobno jak już jedna pada to będą padać następne. Natomiast pytanie brzmi które warto zakładać, a które nie ? To samo tyczy się świec. Auto oczywiście z gazem. Wszelkie sugestie  mile widziane.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 776
  • JCPF Club Member
Odp: Wybór nowych cewek i świec zapłonowych.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2017, 11:13:13 am »
Na cewkach nie ma co oszczędzać i trzeba kupić komplet dobrych. Używki odpadają bo za chwilę znowu umrą. Niby jedna cewka nie ma wpływu na drugą ale jak padnie jedna to zaraz posypią się następne.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline Trak

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Wybór nowych cewek i świec zapłonowych.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2017, 11:45:19 am »
W poprzednim, zagazowanym Iksie 2,5, zmiana była taka:

1/ oryginalne cewki Denso (z numerem Jaguara 1X43-1209-AB) zamieniłem na NGK U5083,

2/ oryginalne świece Motorcraft (AGSF 32FM) zamieniłem na NGK Laser Premium TR6AP-13E.

Konieczność wymiany była podyktowana szarpaniem silnika przy średnich prędkościach. Po tym zabiegu objawy ustąpiły. Wymienione zostały oczywiście komplety po 6 szt. Do końca pobytu u mnie (jeszcze kilka lat)  silnik pracował bez zarzutu.
x-type 2,5b automat 4x4, 2009r.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Wybór nowych cewek i świec zapłonowych.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2017, 12:21:11 pm »
Na cewkach nie ma co oszczędzać i trzeba kupić komplet dobrych. Używki odpadają bo za chwilę znowu umrą. Niby jedna cewka nie ma wpływu na drugą ale jak padnie jedna to zaraz posypią się następne.

Wiem, dlatego następnym razem planuję kupić nowe, na chwilę obecną nie byłem przygotowany na taki wydatek a używaną sobie namotałem w godzinę. Cewek Denso nie polecacie ? NGK drogie... Poza tym podobno trochę poleciały na jakości ostatnim czasem.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline Eppic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • ;)
Odp: Wybór nowych cewek i świec zapłonowych.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2017, 14:11:08 pm »
Osobiście kupowałem świece denso do 2.1 + podtlenek lpg i nalatalem na nich już 60k. Żadnych szarpnięć nie ma
Jaguar X-Type 2.1 v6 ;)

Offline Trak

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Wybór nowych cewek i świec zapłonowych.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 14, 2017, 14:29:24 pm »
Cewki wyszły po 230 zł, komplet świec ok. 170 zł. Razem 1550 zł.

Trudno będzie znaleźć użytkownika, który wielokrotnie przeprowadzał taką wymianę i będzie miał jakieś porównanie, dotyczące cen, marek i efektów.
x-type 2,5b automat 4x4, 2009r.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Wybór nowych cewek i świec zapłonowych.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 14, 2017, 14:39:27 pm »
Cewki wyszły po 230 zł, komplet świec ok. 170 zł. Razem 1550 zł.
No właśnie, a cewkę Denso jak dobrze poszukam to znajdę w cenie 120-130 zł za sztukę... Z tym, że pytanie brzmi czy faktycznie NGK będzie lepszym wyborem i warto za nie dopłacić. Świece kupię teraz irydowe, co do cewek jak widać jeszcze się zastanawiam...
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Wybór nowych cewek i świec zapłonowych.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2017, 22:00:25 pm »
NGK jest przecenione i to srogo. Bierz denso
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Wybór nowych cewek i świec zapłonowych.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2017, 22:18:00 pm »
Kurde miało być Delphi a nie Denso. Nawet nie wiem czy są cewki Denso, bo jakoś nie bardzo mogę znaleźć.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2017, 07:47:22 am wysłana przez MicGin »
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Wybór nowych cewek i świec zapłonowych.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 02, 2017, 18:31:12 pm »
Czy tylko ja mam problem z padającymi cewkami ?? Jedna padła około 2 miesiące temu, druga miesiąc, trzecia teraz. Wtedy zakupiłem używki, teraz planuję nową, natomiast czy jest sens wymieniać tylko jedną ? Mówią, że cewki powinno się wymieniać wszystkie, ale to koszt troszkę zbyt duży w porównaniu do tego co auto mi oferuje a jak często się chrzani oraz ile już pieniędzy w niego włożyłem :) Jako, że nie mam zamiaru płacić za NGK, które ostatnimi laty się zepsuło to planuję kupić cewkę\cewki Delphi. Co sądzicie ?
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Wybór nowych cewek i świec zapłonowych.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 02, 2017, 18:46:49 pm »
Ja proponuję kupić komplet nowych.

Niestety naprawianie auta na uzywkach powoduje później to, że często się chrzani... U mnie w x300 padła już druga w tym roku. I tak wymieniam po sztuce... Jakbym kupił komplet nowych było by z bani a tak, kto wie... Może jutro padnie trzecia.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Wybór nowych cewek i świec zapłonowych.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 02, 2017, 18:49:15 pm »
Kupowałeś nowe na sztuki ? BTW: Oczywiście świece mam nowe...

1. Czy komplet nowych cewek Delphi będzie dobrym wyborem ?

2. Świece jakie posiadam to DENSO T20TT wymieniane raptem dwa miesiące temu, ale chyba kupię platynowe lub irydowe, żeby już mieć święty spokój z zapłonem w tym durnym aucie. Jakie polecacie ? Kot oczywiście w gazie. Irydowe DENSO IT20TT się sprawdzą ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2017, 10:51:50 am wysłana przez MicGin »
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Wybór nowych cewek i świec zapłonowych.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 02, 2017, 20:08:41 pm »
Tak kupowałem nowe na sztuki. Jedna Lucasa niby a druga SENTECH na próbę. Tyle, że ja mam x300.

Co do świec ja wolę zwykle wymienić na wyrost częściej niż kupić te drogie wspaniałe. Zwłaszcza jak masz LPG to opinie są podzielone co do drogich świec.

Jeśli Delphi masz w dobrych pieniądzach ja bym się nie wachal. Chyba, że planujesz przejechać tym autem setki tysięcy.

Nie lepiej kontynuować ten temat niż zakładać nowy? http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,35939.0.html

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Wybór nowych cewek i świec zapłonowych.
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 02, 2017, 20:40:59 pm »
Zapomniałem o jego istnieniu :) Już nie będę go odkopywał.  Co do świec -mówisz, żeby zostać przy tych TT20T na razie póki nowe? Fakt, koszt nieduży żeby wymienić np. raz do roku. Czyli nie kombinować z platyną i irydem wg Ciebie?
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Wybór nowych cewek i świec zapłonowych.
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 02, 2017, 21:04:22 pm »
Według mnie nie warto ale to tylko moje zdanie. Piszesz, że cewki to spory koszt dla ciebie to nie marnuj pieniędzy na inne świece skoro masz nowe. Zwłaszcza, że za komplet drogich świec kupisz już jedną czy dwie nowe cewki.