Autor Wątek: Wejście AUX. Czy komuś się udało?  (Przeczytany 5692 razy)

Offline Bocian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Kocham to forum
Odp: Wejście AUX. Czy komuś się udało?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 20, 2017, 22:13:11 pm »
Wracam do tematu po dłuższym czasie i gdyby ktoś potrzebował możliwości odtwarzania dźwięku z zewnętrznego źródła i rozważał zakup urządzenia Xiaomi Roidmi 2s to zdecydowanie polecam.

transmitery fm to syf, zarówno jeśli chodzi o wygodę użytkowania, jak i o jakość dźwięku. pasmo fm jest odcięte powyżej 15khz i jeśli słyszycie te częstotliwości, to nigdy nie będziecie zadowoleni z jakości dźwięku. ja nie jestem i gdy tylko będę mógł, skorzystam z innej możliwości. nie po to mam 12 głośników, żeby słuchać jakiejś kupy.

Możliwe, że ja po prostu nie słyszę pasma dźwięku powyżej 15 khz, ale wygląda na to, że nie słyszą go również inne osoby, które poprosiłem o posłuchanie i ocenę dźwięku. Być może włączając na zmianę ten sam utwór z płyty CD i z telefonu poprzez transmiter FM różnica będzie odczuwalna, ale przecież mamy odtwarzacz CD w samochodzie a brakuje nam możliwości odtwarzania np. z telefonu.
Jeśli włączymy muzykę z mp3 lub spotify to ten dźwięk i tak ma gorszą jakość bez względu na to czy będziemy go odtwarzać po kablu, bluetooth czy w jeszcze inny sposób, przez 12 głośników czy przez 2.
Płyty mam i słucham z moich, ale używam też spotify i brakowało mi możliwości używania go w samochodzie a także możliwości słuchania audiobooków.
... jesli ktos pisze ze jedyne szumy jakie slyszy to wtedy kiedy nie gra muzyka to pozniej co sie z nimi dzieje.... nie slychac ich wyraznie gdyz muzyka zaglusza :),

a nieprawda, nieprawda :) Wystarczy, że zaczynamy odtwarzać utwór, w którym jest cisza a szumy milkną. Słychać je ponownie po zatrzymaniu odtwarzania. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest.

Wady jakie zauważyłem:
Początkowo słuchałem na częstotliwości zalecanej przez producenta czyli chyba 96,4, ale jest taka miejscowość w woj. opolskim - Kluczbork, gdzie jak tylko wjeżdżam to prawie każda stacja radiowa ma zakłócenia. Muzykę odtwarzaną przez transmiter też mi zakłócało. Przestawiłem na 99,1 i jak na razie nigdzie już nie miałem takich problemów.
Druga rzecz jest taka, że urządzenie po umieszczeniu w wejściu zapalniczki na przednim panelu powoduje brak możliwości zamknięcia popielniczki więc umieściłem ją w wejściu na zapalniczkę dostępną dla pasażerów z tyłu. Nie pamiętam czy popielniczka nie zamyka się tylko kiedy podłączony jest od góry kabel do ładowania telefonu czy cały czas, ale ja potrzebuję możliwości ładowania więc z przodu mam swoją starą ładowarkę.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2017, 08:19:35 am wysłana przez Choina »

Offline piotrorlowski

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Wejście AUX. Czy komuś się udało?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 21, 2017, 14:49:44 pm »
też mimo wszystko korzystam z nieszczęsnego transmitera, póki nie będzie mnie stać na lepsze rozwiązanie. zainstlowałem go na stałe w lewym słupku i tam dociągnąłem zasilanie z jednego tylnych gniazd.

kabel poprowadziłem w tunelu środkowym i pod kierownicą. pod kierownicą jest bardzo dużo miejsca i tam umieściłem rozgałezienie na 4 gniazda, z którego wyprowadziłem sobie także przewód do ładowarki. wychodzi w tym małym schowku przy kierownicy i tam sobie kładę telefon. w sumie trudno go położyć gdziekolwiek indziej.


w przyszłości planuję umieścić tam zamiast kabla ładowarkę indukcyjną. jeśli chodzi o rozmowy przez telefon, to w tej chwili używam fabrycznego bluetootha, który kupiłem na ebayu. nie wykorzystuje już do tego transmitera, więc odbieram i gadam jak fabryka przewidziała, dzięki czemu rozmówca jest w stanie zrozumieć co mówię. transmiter w tej kwestii sprawdzał się średnio ;)
wszystko jest dość wygodne i działa bez zarzutu.
2004 XJR

Offline Bocian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Kocham to forum
Odp: Wejście AUX. Czy komuś się udało?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 21, 2017, 19:44:45 pm »
Cytuj
jeśli chodzi o rozmowy przez telefon, to w tej chwili używam fabrycznego bluetootha, który kupiłem na ebayu. nie wykorzystuje już do tego transmitera, więc odbieram i gadam jak fabryka przewidziała

co masz na myśli pisząc: fabryczny bluetooth?

Offline piotrorlowski

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Wejście AUX. Czy komuś się udało?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 22, 2017, 13:17:21 pm »
co masz na myśli pisząc: fabryczny bluetooth?
mam na myśli moduł, który wpinasz w tunelu środkowym. za kratką z tylnymi nawiewami jest wtyczka przygotowana do telefonu motoroli, który znajdował się, lub nie, w zalezności od wyposażenia, w schowku (lub wpięta w niego, jeśli posiadasz go na pokładzie). istnieje oryginalny moduł bluetooth BTUM, który można do owej wtyczki podłączyć. wygląda to tak:

zazwyczaj na ebayu, czasem pojawia się na allegro. do tego potrzebny jest jeszcze moduł telefonu, montowany w bagażniku, tam gdzie zmieniarka. z jego dostępnością jest lepiej, bez problemu znajdziesz na allegro (jeśli go nie masz w samochodzie, oczywiście). robili zdaje się dwa różne - ważne by zdobyć nowszy, by był kompatybilny z BT. niestety nie mam pod ręką nr części, ale jak poszperasz w google, czy też jaguarforums to znajdziesz. do tego jeszcze potrzebny jest mikrofon, jeśli nie masz. wpina się go w dwupinowe gniazdo w panelu w podsufitce. może być jakikolwiek mikrofon - nie musi być oryginalny.
ważne -  producent nie przewidział odtwarzania muzyki za pośrednictwem tego urządzenia, więc wciąż trzeba posiłkować się transmiterem, zdobyć audio connectivity module lub zamówić emulator zmieniarki produkcji użytkownika jaguarforums, zwanego veffremov. w ostatnim przypadku masz aux (rca), usb i bluetooth (tylko audio) za razem. minusem jest cena i czas oczekiwania.

nie wiem jaką masz wersję audio. to co piszę dotyczy wersji z wyświetlaczem dotykowym i światłowodem. nie wiem jak to wygląda z podstawowym audio. w razie pytań spróbuję pomóc.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2017, 13:33:11 pm wysłana przez piotrorlowski »
2004 XJR

Offline Bocian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Kocham to forum
Odp: Wejście AUX. Czy komuś się udało?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 22, 2017, 18:02:33 pm »
Telefon w podłokietniku mam, ale z tego co piszesz  to jest z tym trochę zabawy.
Mój transmiter FM jest wyposażony w mikrofon i z założenia ma pozwalać na korzystanie z niego oraz głośników samochodowych jak z zestawu głośnomówiącego. Niestety mój transmiter słabo dogaduje się z telefonem. Domyślam się jednak, że jest to wina słabej kompatybilności iPhona z tym urządzeniem. Poza tym, słuchając radia lub płyty CD gdybym chciał rozmawiać przez taki zestaw głośnomówiący musiałbym przełączać się na radio i wybrać pożądaną częstotliwość.
Do rozmów telefonicznych pozostanę przy słuchawce bluetooth, z której korzystam od lat :)

Offline piotrorlowski

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Wejście AUX. Czy komuś się udało?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 22, 2017, 18:52:59 pm »
no właśnie chodzi o to, że nie musiałbyś :) zestaw głośnomówiący jest fabryczny, więc wycisza radio lub cd gdy dzwoni telefon, odbierasz z kierownicy lub ekranu centralnego i wyświetla ci na nim nazwę dzwoniącego. załącza spowrotem wejście z którego korzystałeś po zakończeniu rozmowy. jest to normalny głośnomówiący, jak w każdym samochodzie wyposażonym oryginalnie w taki system. telefon podłącza się do dwóch urządzeń - jaguar (telefon) i transmiter (audio). to jest bezobsługowe i działa bez zarzutu.
jeśli masz wszystkie potrzebne rzeczy, to montaż trwa maksymalnie 3 godziny, a jest to jedyny wygodny system rozmowy przez telefon. poprostu wsiadasz i niczym się nie przejmujesz. nie wkładasz żadnej głupiej słuchawki i nie zastanawiasz się czy dziś ci się cokolwiek połączyło czy nie. po prostu jest wygodne, jak na luksusowy samochód przystało, a nie jak w gołej skodzie z 2001 roku.

w ogóle u ciebie, jeśli masz odpowiedni moduł telefoniczny, to montaż będzie trwał 15 minut. potrzebujesz tylko bluetooth podpiąć.
2004 XJR

Offline Bocian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Kocham to forum
Odp: Wejście AUX. Czy komuś się udało?
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 23, 2017, 10:39:27 am »
A to teraz mnie zainteresowałeś tym rozwiązaniem :)