Autor Wątek: Wejście AUX. Czy komuś się udało?  (Przeczytany 5739 razy)

Offline Bocian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Kocham to forum
Wejście AUX. Czy komuś się udało?
« dnia: Lipiec 11, 2017, 00:52:04 am »
Witajcie,
Potrzebuję w swoim Jagu wejścia AUX. Aktualnie temat stara się ogarnąć Car Service z Rybnika, ale pytam na forum, ponieważ może ktoś skutecznie przerobił temat.
Czytałem, że jest to trudny temat, ale nie wiem czy w ogóle możliwy do wykonania.
Mniej istotne czy będzie to bluetooth czy podłączenie tradycyjnym kablem - potrzebuję możliwości odtwarzania dźwięku z telefonu.
Ktoś wie jak to zrobić lub zna kogoś kto potrafi?

Offline Dee

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Wejście AUX. Czy komuś się udało?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2017, 12:29:37 pm »
My mamy założony moduł, który pozwala na odtwarzanie zarowno przez AUX jak i USB (nie ma Bluetooth) wiec na pewno można. Moduł był sprowadzony z USA, poszukam info i dam znac.

Offline Bocian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Kocham to forum
Odp: Wejście AUX. Czy komuś się udało?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2017, 22:50:13 pm »
Super, będę wdzięczny :) Czekam.

Offline Dee

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Wejście AUX. Czy komuś się udało?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2017, 20:25:25 pm »
Nr katalogowy modulu Audio Connect Kit to C2C40513 - najlepiej po nim szukac.

My znalezlismy go najpierw w USA ale potem tez w Anglii i w efekcie tam kupilismy.  Modul jest okreslony jako pasujacy do S-type i X-type ale pasuje tez to XJ - sprawdzone ;D  W S-type i X-type najczesciej instaluje sie go w podlokietniku ale w XJ kable sa za krotkie wiec stosowana jest instalacja w schowku. Instalowalismy go rownież w Anglii, w ASO i nie bylo zadnego problemu. Z tego co mi powiedziano to modul wymaga właczenia w obwód światłowodu - wiec nie każdy auto-elektryk bedzie w stanie to zrobic dobrze.  W praktyce ACM obsluguje sie przez ekran zmieniarki CD. Ma trzy podlaczenie na potencjalne zrodla: USB, AUX i iPod'a.

Mam instrukcje obslugi modulu w pdf, moge wyslac choc dotyczy ona obslugi juz zainstalowanego modulu wiec nie wiem, czy to bedzie pomocne w tej chwili.

Na pewno potwierdzam, ze da sie zrobic, działa i to najważniejsze.  Juz świra dostawałam słychając na trasie po raz kolejny tego samego zestawu CD >:D

Offline Bocian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Kocham to forum
Odp: Wejście AUX. Czy komuś się udało?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2017, 14:34:00 pm »
Dzięki za informację.
Pan Bogusław z AutoService mówił mi o urządzeniu, które się nazywa Transmiter FM. Nie miałem wcześniej pojęcia o istnieniu takiego urządzenia.
Kolega RyanDriver polecił model Xiaomi Roidmi 2s
Dla zainteresowanych przesyłam link do opisu urządzenia i sposobu działania.
http://galaktyczny.pl/2016/11/07/xiaomi-roidmi-2s-czyli-wszystkomajacy-transmiter-fm/
Jego podłączenie jest znacznie prostsze i mniej inwazyjne więc, zdecyduje się na takie rozwiązanie.

Ryback007

  • Gość
Odp: Wejście AUX. Czy komuś się udało?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2017, 15:34:51 pm »
tylko mam nadzieje ze wiesz ze jakosc dzwieku jest zalosna, tak jakbys sluchal radia

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Wejście AUX. Czy komuś się udało?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2017, 17:53:20 pm »
Dzięki za informację.
Pan Bogusław z AutoService mówił mi o urządzeniu, które się nazywa Transmiter FM. Nie miałem wcześniej pojęcia o istnieniu takiego urządzenia.
Kolega RyanDriver polecił model Xiaomi Roidmi 2s
Dla zainteresowanych przesyłam link do opisu urządzenia i sposobu działania.
http://galaktyczny.pl/2016/11/07/xiaomi-roidmi-2s-czyli-wszystkomajacy-transmiter-fm/
Jego podłączenie jest znacznie prostsze i mniej inwazyjne więc, zdecyduje się na takie rozwiązanie.

Jeśli potrzebujesz tego urządzenia to mogę Ci odstąpić swoje, kupiłem je razem z telefonem i teraz leży nieużywane w samochodzie.
Może tobie przyda się bardziej.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline Bocian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Kocham to forum
Odp: Wejście AUX. Czy komuś się udało?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2017, 23:13:44 pm »
Dokładnie ten model? Podaj jakieś dane, cenę, datę zakupu itp. Może być na priv

tylko mam nadzieje ze wiesz ze jakosc dzwieku jest zalosna, tak jakbys sluchal radia

Sprawdziłem opinie o kilku modelach i widzę, że jest różnie. Jakość idzie w parze z ceną.
Ten konkretny wypada dobrze a ponieważ jest to zmiana łatwo odwracalna, można zwrócić jeśli nie będę zadowolony i wówczas pomyślę o alternatywnym, nawet bardziej inwazyjnym montażu innego urządzenia.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2017, 07:25:44 am wysłana przez Choina »

Offline Czezary

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
  • X-Type'03 2.5 4x4
Odp: Wejście AUX. Czy komuś się udało?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2017, 08:07:53 am »
Bardzo fajne rozwiązanie, bardzo dobra jakość, testowałem u siebie i bardzo polecam.
http://allegro.pl/xiaomi-roidmi-ladowarka-transmiter-fm-bluetooth-pl-i6340358315.html

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 777
  • JCPF Club Member
Odp: Wejście AUX. Czy komuś się udało?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 14, 2017, 11:10:28 am »
@Cezary, a o czym koledzy dyskutują od kilku postów? W dodatku dajesz link do serwisu w którym będzie on za chwilę nieaktywny i do starszej, uboższej wersji w której nie ma mikrofonu i z gorszą jakością dźwięku.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline Czezary

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
  • X-Type'03 2.5 4x4
Odp: Wejście AUX. Czy komuś się udało?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 14, 2017, 14:44:21 pm »
Spoko, ja z wersji bez mikrofonu też byłem zadowolony.

Ryback007

  • Gość
Odp: Wejście AUX. Czy komuś się udało?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 14, 2017, 16:03:37 pm »
nawet jakby to byla najlepsza jakos audycji radiowych to zawsze bedzie to transmisja fm gdzie stosunek sygnal szum jest mega niski, opinie moga dotyczyc porownania miedzy modelami, ale nikt mi nie powie ze gra to lepiej niz najgorszy bitrate mp3, baa to brzmi gorzej niz transmisja po bluetucie komorka radio, ale kazdy ma inne wymagania

Offline Bocian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Kocham to forum
Odp: Wejście AUX. Czy komuś się udało?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 16, 2017, 23:36:48 pm »
Zastanawia mnie jak to możliwe, ale ktoś o tym urządzeniu napisał tak:
"Jednak jak samo Roidmi 2S działa? Bez zarzutu, a wręcz świetnie. Jedyne szumy jakie usłyszymy mają miejsce, gdy nie jest odtwarzana żadna muzyka. Jeśli tylko zaczniemy ją odtwarzać to jakość dźwięku jest zdecydowanie lepsza jakościowo niż w przypadku Audio CD, a w niektórych autach lepsza niż jakbyśmy mieli skorzystać z gniazda AUX."

Założymy, sprawdzimy, podzielę się opinią.

Ryback007

  • Gość
Odp: Wejście AUX. Czy komuś się udało?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 17, 2017, 22:22:33 pm »
od lat siedze w kinie domowym i najgorszym sygnalem jest wlasnie radiowy, jesli ktos pisze ze jedyne szumy jakie slyszy to wtedy kiedy nie gra muzyka to pozniej co sie z nimi dzieje.... nie slychac ich wyraznie gdyz muzyka zaglusza :), papier wszystko przyjmie, moze im ktos zaplacil za pisanie takich bzdur, obrazowo i tylko obrazowo, bo jakosc o wiele gorsza, to tak jakby ktos porownywal kiepsko nagrana mp3 do dobrego flaca

Offline piotrorlowski

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Wejście AUX. Czy komuś się udało?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 18, 2017, 11:49:24 am »
roidmi przestało mi działać po 1 dniu. byłem względnie zadowolony, ale krótko, także nie polecam. transmitery fm to syf, zarówno jeśli chodzi o wygodę użytkowania, jak i o jakość dźwięku. pasmo fm jest odcięte powyżej 15khz i jeśli słyszycie te częstotliwości, to nigdy nie będziecie zadowoleni z jakości dźwięku. ja nie jestem i gdy tylko będę mógł, skorzystam z innej możliwości. nie po to mam 12 głośników, żeby słuchać jakiejś kupy.
ACM to jedno rozwiązanie, ale w tym momencie nieprodukowane, trudnodostępne i drogie.
drugim rozwiązaniem jest urządzenie robione przez użytkownika jaguarforums (veffremov), który robi to samodzielnie na zamówienie. jego strona internetowa: http://veffremovve.wixsite.com/jaguar?from=%40
jest jeszcze warsztat pod moskwą, który robi w jaguarach całkowitą wymianę systemu multimedialnego na urządzenie oparte o android lub windows. oferują także samo dorobienie wejścia aux. jeśli ktoś ma ochotę na wycieczkę do rosji, to tutaj znajdziecie wszystkie informacje: http://unicar-m.ru/organizaciya-aux-vxoda-dlya-jaguar-xj-x-s-type/ (google translate świetnie radzi sobie z językiem rosyjskim :) )
2004 XJR