Autor Wątek: x308 - częstochowa  (Przeczytany 3428 razy)

Offline nuups

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
x308 - częstochowa
« dnia: Czerwiec 19, 2017, 09:49:14 am »

rocznik: 1997
deklarowany przebieg: 107.000
cena: 23500
https://www.otomoto.pl/oferta/jaguar-xj-jaguar-x308-sovereign-pieknie-utrzymany-i-bezwypadkowy-ID6yVNsd.html#xtor=SEC-8

Czy ktoś z kolegów miał okazję obejrzeć? Czy ktoś powróży ze zdjęć?

Offline importtuner

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Gdynia
Odp: x308 - częstochowa
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2017, 21:02:47 pm »
wygląda ciekawie jakbym chciał kupić to jechałbym oglądać. Historia ciekawa, na ile prawdziwa trudno powiedzieć. Pewnie wyczaił okazję z tym uszkodzeniem i zakupił.
Trochę dziwne, że kupione dwie pary różnych opon (i wszystkie niby nowe)(jakoś zapaliło mi to czerwoną lampkę).
Peugeot 205 1.6
Volvo S80 2.0t
Mercedes 500SL R129
Jaguar XJ X308 4.0
Jaguar XK X100 4.0
Obecny:
Volvo C70I T5

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: x308 - częstochowa
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2017, 21:37:14 pm »
Kolego nuups, nie ma co dużo wróżyć, zadzwonić, pogadać, pojechać i czego życzę po kupnie pokazać w galerii.
Widać, że ogłoszenie pisał ktoś kto nie koniecznie jest Januszem sprzedaży. Nie oznacza to oczywiście, że auto musi być jak w opisie, po prostu pisał to ktoś "normalny". Zadzwoń, pogadaj. Oponami się nie przejmuj, ja też mam różne na osiach - tak kupiłem i nie ma to znaczenia dla mnie osobiście. Może były jakieś wyprzedaże po 2 sztuki ze stanu, może 2 już miał - mało istotne, zawsze możesz zapytać o to.

Jak bym szukał takiego auta, to zanim napisałbym post już bym był po rozmowie telefonicznej  ;D

Offline Eugene

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • XF 2.7D
Odp: x308 - częstochowa
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2017, 20:10:38 pm »
Jeśli komuś przyszłoby do głowy umawianie się na oględziny - odradzam. Opis na aukcji nie pokrywa się z rzeczywistością. Samochód w większości malowany, miejscami miernik pokazuje 1800, głównie okolice lewego tyłu, prawa strona ma dwie warstwy. Od spodu konserwacja położona wczoraj i byle jak, bo zapaćkane dosłownie wszystko włącznie z filtrem oleju i elementami zawieszenia. Duże negatywy na tylnej osi. Podsufitka zwisa wesoło nad kanapą. Przedni zderzak i lusterka to kpina, są zielone i lakier na nich jest jakby młotkowy lub baranek, który często widzimy na progach - bez połysku. Uszczelki od wszystkich klamek mają braki co 2 mm, tylna szyba była raczej wymieniana, gdyż jej uszczelka i listwa jest pofalowana. Brak kasety zmieniarki w bagażniku, dziwna zbieżność, że jest z lewej strony. Ruda na dole trójkątnego okienka również po tej samej stronie, w bagażniku pod tapicerką z prawej strony u góry również jest rdza. Nierówno wystające końcówki wydechu, klapa też wystaje parę milimetrów wyżej.  Fotel kierowcy wytarty, nie ma tragedii ale raczej nie pokrywa się z przebiegiem w ogłoszeniu. Auto w środku zakurzone, aż zrobiło mi się go szkoda. Popękane drewno na drzwiach kierowcy. No i paski na nadwoziu - schodzą pod paznokciem. Sprzedający wygląda na miłego, ale gubi się w odpowiedziach w miarę odkrywania coraz to nowych rzeczy. Ja odpuściłem, tym bardziej że szybko zszedł do 20. Może ktoś miałby inne zdanie, ale według mnie nie zamieszcza się takiego opisu, kiedy wychodzi że samochód to walony trup. Jedynie silnik i skrzynia wydały mi się w miarę w porządku.

Offline importtuner

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Gdynia
Odp: x308 - częstochowa
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 17, 2017, 18:05:01 pm »
A już miałem wyrzuty sumienia, że mój przecież nie jest idealny, a wołałem drożej ;p
Peugeot 205 1.6
Volvo S80 2.0t
Mercedes 500SL R129
Jaguar XJ X308 4.0
Jaguar XK X100 4.0
Obecny:
Volvo C70I T5

Offline Eugene

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • XF 2.7D
Odp: x308 - częstochowa
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 18, 2017, 06:51:43 am »
Zapomniałem jeszcze dodać, że od samochodu czuć płyn chłodniczy, choć na pierwszy rzut oka nic nie cieknie, wylane jest wewnętrzne lusterko fotochromatyczne i nie działa podświetlenie zegarka.

Offline romi

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: x308 - częstochowa
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 22, 2017, 23:53:49 pm »
Witam kolegów jako właściciel obszernie skrytykowanego Jaga z Częstochowy.
Dostałem informację o tej krytyce więc nie jestem obojętny na wypowiedz EUGENE który był u mnie z bratem i oglądając ponad 2h nic nie skrytykował a był tylko on jeden, odczekał kilkanaście dni i niczym przyczajony kocur zaatakował.
Tylko tyle że żle trafił gdyż wiedzy o autach to on nie posiada nawet nie wie na co zwrócić uwagę , ja mam trochę doświadczenia w tej dziedzinie i wiem co jest ważne w takich autach i każdy co się zna to ogląda i widzi w kwadrans.
Auto nie jest walonym trupem miało malowany tylny błotnik i cieniowaną klapę i lewe drzwi miernik pokazuje od 250 do 400 reszta elementów tzn. drzwi , dach , błotniki są w oryginale , jedynie sama maska była kiedyś cieńko pomalowana  ale co najważniejsze to że żaden element nie był nigdy odkręcany czy malowany.
Wypowiedzi eugene są śmieszne gdyż nie ma aut 19 letnich w stanie sklepowym więc chyba spękane uszczelki pod klamkami  to jest coś normalnego jak i ta podsufitka ale nie czuć płynu bo nie ma wycieków a gdzie on widzi negatyw osi jak i zaniedbane wnętrze to ja nie wiem .
Widzę że lepiej było by pewne rzeczy wypicować , doszykować może całe pomalować żeby było bez rysy i drobnej korozji pod szybką i gzieś jeszcze i głosić jako stan kolekcjonerski nalpepiej z dopiskiem z Japonii, wiem drodzy clubowicze że mam ładnego Jaga w dobrej cenie  a jak się nie sprzeda to może spotkamy się na zlocie i zweryfikujecie jego stan a tymczasem do zobaczenia kolegom z clubu niekoniecznie z eugene bo o czym by tu gadać , o nierealnych marzeniach z młodości, choć mam numer do niego.

Roman miłośnik nietuzinkowych aut .

Offline romi

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: x308 - częstochowa
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 22, 2017, 23:57:23 pm »
Prosiłbym żeby ktoś podał datę i miejsce zlotów Jaguara

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: x308 - częstochowa
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 23, 2017, 08:53:57 am »
Romi, wszystko znajdziesz na forum w odpowiednim dziale. To nie są informacje tajne...

Offline importtuner

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Gdynia
Odp: x308 - częstochowa
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 02, 2017, 09:29:01 am »
Jeden oglądający to już sukces. U mnie było całe okrągłe 0;p
stwierdziłem, że jeżdżę dalej.
Peugeot 205 1.6
Volvo S80 2.0t
Mercedes 500SL R129
Jaguar XJ X308 4.0
Jaguar XK X100 4.0
Obecny:
Volvo C70I T5

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: x308 - częstochowa
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 02, 2017, 19:49:14 pm »
 U mnie 1 osoba oglądała i kupiła, tylko że ja chciałem sprzedać a nie sprzedawać.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.