Autor Wątek: Problem - tarcze hamulcowe?  (Przeczytany 5229 razy)

SMiGACZ

  • Gość
Problem - tarcze hamulcowe?
« dnia: Czerwiec 16, 2017, 11:50:40 am »
Cześć, to chyba mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie, posiadam Jaga XF 3.0D S 2011r na oryginalnych 20" felgach, mam na imię Kamil, jestem z południowej Polski :)
Samochód posiadam prawie 2 miesiące i póki co (odpukać) wszystko działa elegancko (po remapie na 314KM 680nm jeszcze lepiej  :-V) oprócz jednej denerwującej przypadłości.. Mianowicie już przy zakupie odczuwałem delikatne drgania kierownicy przy dohamowaniu, po pewnym czasie drgania się nieco nasiliły i po poradach od kolegów postanowiłem przetoczyć przednie tarcze hamulcowe (wizualnie były prawie nowe z resztą) aby sprawdzić czy taki zabieg poprawi sytuację. Tokarz cudów nie obiecywał bo niby "bardzo pokrzywione" nie były. Niestety po przetoczeniu jest jeszcze gorzej, jeszcze większe drgania :/ I tu moje pytanie do Was, co polecicie z tym zrobić - od razu szukać nowych tarcz i klocków - proszę o poradę jaki zestaw wybrać? Czy może robić jakieś dodatkowe diagnozy - jakie?
Czytałem nieco forum i temat "bijących" tarcz zdaje sie być Wam już znany, czyżby była to powszechna przypadłość?

Offline Waszka

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Jaguar xj 3.0 D
Odp: Problem - tarcze hamulcowe?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 16, 2017, 19:42:18 pm »
Witaj mam to samo przerabiam teraz wymiane na nowe na orginalnych zrobilem 50 tys i sie pokrzywily toczenie pomaga na chwilke ja zakladam orginaly na przod . A na tyl firmy ATE klocki oraz tarcze

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Problem - tarcze hamulcowe?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2017, 23:01:03 pm »
Bijaca tarcza pojawia sie tylko przez dwie rzeczy. Przegrzanie lub nie profesjonalny montaż. Pomijam bicie piasty bo to swoja droga
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

SMiGACZ

  • Gość
Odp: Problem - tarcze hamulcowe?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2017, 14:15:35 pm »
Witaj mam to samo przerabiam teraz wymiane na nowe na orginalnych zrobilem 50 tys i sie pokrzywily toczenie pomaga na chwilke ja zakladam orginaly na przod . A na tyl firmy ATE klocki oraz tarcze
Skąd brałeś oryginały? Klocki też oryginalne? Gdzie to dostać w najlepszej cenie :)

Driver bicie piasty to może być wada nabyta czy raczej wrodzona? :)

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Problem - tarcze hamulcowe?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2017, 14:30:49 pm »
Zazwyczaj nabyta.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Waszka

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Jaguar xj 3.0 D
Odp: Problem - tarcze hamulcowe?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 18, 2017, 21:38:48 pm »
Klocki oraz tarcze w serwisie w Paryzu cena tarcz 315€ klocki 188€ czujnik 38€ tyle kosztuje przod.

SMiGACZ

  • Gość
Odp: Problem - tarcze hamulcowe?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 20, 2017, 09:19:36 am »
Wczoraj sprawdzilem i wywazylem idealnie felgi, mechanicznie chodzą ładnie więc nie sa krzywe, byly delikatnie niedoważone. Po zabiegu brak wiekszej poprawy.
Na dziś zaplanowałem i już zacząłem ściąganie kół i tarcz, wyczyszcze powierzchnie stykowe "na lusterko" i zobaczymy czy pomoże... Dam znać :) Jeśli nie to jednak bede musiał kupić tarcze.

BTW. Wysłałem kilku osobom z forum PW z zapytaniami o zadowolenie z kupionych zestawów tarcz + klocki. O jaki mam zonk po zdaniu sobie sprawy ze moge otrzymać tylko jedna PW, tylko dlatego ze jestem nowy. Byłem juz na różnych forach marek Peugeot, Opel i Ford, ale nigdzie nie widziałem tak sztucznego i bezsensownego ograniczenia.
Bardzo prosze o wiadomości email osób ktore chcialyby przeslac jakies spostrzezenia co do kupionych zestawow. Bede wdzieczny :)

UPDATE. Rozebranie wszystkiego i czyszczenie stykowych powierzchni "do lustra" nie dało prawie nic, więc wychodzi na to ze zostaly tylko tarcze :)
A więc zgodnie z opinią forum wezmę chyba oryginalne. Klocki ktoś doradzi? :)
BTW jest jakaś roznica między oryginalnymi czujnikami zuzycia klocków a zamiennikami? Czy spokojnie mozna brac zamienniki?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 02:00:12 am wysłana przez Choina »

Offline Arek XF

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Problem - tarcze hamulcowe?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 20, 2017, 15:22:14 pm »
Witam. Mam tak jak Ty wersje 275KM. Problem z tarczami e  identyczny. Zainwestuj w tarcze,  klocki sa mniej wazne. U mniej Textar Pro nic nie daly ani nawiercane Zimmermany. Mowie o przodzie 355mm.  Powiedz   cos o zwiekszeniu mocy. Odczuwasz roznice. Jak spalanie?.

SMiGACZ

  • Gość
Odp: Problem - tarcze hamulcowe?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 20, 2017, 17:05:11 pm »
@Arek XF tak rożnice w mocy odczuwam, remap robilem w GCS Tuning pod Krakowem. Miałem zdrową serie, wypluł 268 KM i 608nm, teraz 314KM i 681nm. Spalanie chyba identyczne, gdzieś w przedziale 10-11l :)

Offline Arek XF

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Problem - tarcze hamulcowe?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 20, 2017, 20:21:44 pm »
Daj znac jak znajdziesz odpowiedni   zestaw. Powiedz jeszcze ile kosztowala ta przyjemnosc?  Jak u Ciebie z DPFem. U mnie  cisza. Za to od 120t.km zaczelo odzywac sie sprzeglo hydrok. Jakis masz przebieg?     

SMiGACZ

  • Gość
Odp: Problem - tarcze hamulcowe?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 20, 2017, 22:50:06 pm »
Przebieg 90 tys, z DPFem narazie zadnych problemow, w ogole poki co chyba nic oprocz tych felernych tarcz. Remap kosztował 1400zł.

Ryback007

  • Gość
Odp: Problem - tarcze hamulcowe?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 24, 2017, 15:28:06 pm »
podlacze sie pod temat, mam do wymiany wszystkie tarcze i klocki i co najlepiej sie sprawdza, czy bawic sie w nawiercane i nacinane - ladne czarne sa na alledrogo, jakie klocki bo te teraz co sa z przodu to tak brudza ze nei ma sensu na myjnie jezdzic :)

Offline Waszka

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Jaguar xj 3.0 D
Odp: Problem - tarcze hamulcowe?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 24, 2017, 17:53:45 pm »
Ja zalozylem orginaly na przod oraz tyl cena za wszystko wlacznie z czujnikami 1250€uro w Paryzu drogo ale coz na bezpieczenistwie sie nie oszczedza zakladalem sam zrobilem juz 400 km narazie wszystko ok

Offline Rijndael

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Problem - tarcze hamulcowe?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 25, 2017, 02:16:37 am »
Jeżeli tarcze się krzywią, to nie ma sensu zakładać nacinanych czy, w szczególności, nawiercanych. Są słabsze od normalnych. Warto natomiast zmierzyć bicie piast oraz wykonać optymalizacje montażu tarcz (tak, żeby bicie wypadkowe piast i tarcz było jak najmniejsze).

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Problem - tarcze hamulcowe?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 25, 2017, 04:16:29 am »
Czy są słabsze to bym polemizował. Idąc tym tokiem myślenia każda sportowa fura nie powinna mieć nawiercanych tarcz. Nawiercana właśnie sa najbardziej optymalne względem odprowadzenie ciepła a wytrzymalosc
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8