Autor Wątek: Jaki olej do skrzyni?  (Przeczytany 1365 razy)

Offline Hooyeman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Jaki olej do skrzyni?
« dnia: Czerwiec 08, 2017, 16:22:29 pm »
Moja skrzynia prawdopodobnie wyzioneła ducha. Mechanik powiedział żeby mimo wszystko spróbować zmienić olej i filtr. Nie wiem co tam zalać i ile wchodzi przy takiej zwykłej wymianie grawitacyjnej. Zwykły ATF? myślałem nad czymś takim
http://zmienolej.pl/pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=millermatic+atf+dm&submit_search=
Auto to xjr 2004

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Jaki olej do skrzyni?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2017, 19:05:22 pm »
Ale co sie dzieje ze skrzynia? Nie ma sensu pchac sie w wymiane oleju jak np nie zmienia całkowicie biegów albo coś w tym stylu. Cała wymiana oleju z filtrem to koszt ok 800 zł. Oryginalny filtr zintegrowany w misce to 340 zł i do tego olej - Ravenol 6HP lub ZF Lifeguard 6. ZF dużo droższy nie oplaca sie w to pchac.

Żadnych multi i podobnych nie zalewa sie do tej skrzyni
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Hooyeman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: Jaki olej do skrzyni?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2017, 19:22:39 pm »
Dzięki za odpowiedź, biegi zmienia, ale raz na jakiś czas szarpnie, czasem coś przeciągnie, czasem falują obroty. Mechanik mówi jeszcze że być może to silnik nie daje pełnej mocy i stąd skrzynia głupieje.Niby ma 190k przebiegu i że skrzynia to jest ostatnia rzecz która obstawia, ale to już stare auto więc wszystko się może popsuć. A ile tego oleju wlać przy takiej zwykłej wymianie

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Jaki olej do skrzyni?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2017, 23:14:13 pm »
Stawialbym na elektronike skrzyni. Akurat ten rocznik jeszcze miał wadliwa mechatronike. Opisywalem temat nie raz. 
Mechanika raczej zmień bo jakiś nieogarniety.
Oleju na wymiane statyczna wchodzi ok. 7l 
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Hooyeman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: Jaki olej do skrzyni?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 13, 2017, 18:39:25 pm »
Generalnie mechanik robi Jaguary pewnei ponad 20 lat , młodnicka w Warszawie, z tego co mówił i słyszałem od kilku osób "zna się". Ale diagnoza była dość krótka, pobieżna i wiadomo każdy może się pomylić. Olej z filtrem zmienie zobaczymy co będzie, tylko mam jeszcze pytanie o ilość tego oleju Driv3rrrr, widziałem w innym topicu że w spomniałeś o 10l tu o 7l. 7l Wystarczy?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Jaki olej do skrzyni?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 13, 2017, 19:30:58 pm »
Wchodzi ok 7 ale warto kupić sobie baniak 10l.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8