Autor Wątek: Zapalenie się/mocne dymienie klocków  (Przeczytany 1889 razy)

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Zapalenie się/mocne dymienie klocków
« dnia: Czerwiec 02, 2017, 19:54:09 pm »
Witam kolegów, niedawno zmieniłem tarcze z klockami z przodu, i po mocniejszym zahamowaniu (z 180km/h do 0) stojąc na światłach, z prawej strony zaczęło mi się bardzo mocno dymić na ciemno no i smród spalenizny było czuć niemiłosiernie. Gdy zdałem sobie sprawę, że najprawdopodobniej nie mam w samochodzie gaśnicy, modliłem się tylko o jak najszybszą zmianę świateł na zielone. Rozumiem, że nowe tarcze i nowe klocki dość ciasno muszą być spasowane, hamowanie na odcinku ok 300m też swoje robi, więc to, że okładziny się zapaliły z jednej strony mogłem zaakceptować. Dziś dla próby przebyłem ten sam odcinek drogi i od 200 km/h hamowałem też do zera, z tym, że tym razem co chwilę mocniej dociskając hamulec i go puszczając, aby w momencie puszczenia schłodzić nieco klocki. Niestety stojąc znowu na czerwonym (oczywiście auto mam cały czas na D i trzymam wciśnięty hamulec) znowu zaczęły się dymić - nie tak mocno jak pierwszym razem, ale jednak. Rozumiem, że gaśnica proszkowa to podstawa, ale czy każde klocki w takich warunkach, po tak mocnym hamowaniu będą się dymić/palić, czy są jakieś dedykowane do ostrzejszego hamowania? Tarcze kupiłem ja, klocki warsztat, więc nie wiem co włożyli.

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Zapalenie się/mocne dymienie klocków
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2017, 20:23:19 pm »
może farba z klocków sie zjarała, tą częścią którą nie trze o tarcze

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Zapalenie się/mocne dymienie klocków
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2017, 21:47:14 pm »
A gdzie w Polsce można tak jeździć.???

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwi±zania z³o¿onych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Zapalenie się/mocne dymienie klocków
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2017, 22:09:28 pm »
Niezły z ciebie kozak (też bym tak chciała ale się bojam)

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Zapalenie się/mocne dymienie klocków
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2017, 23:09:30 pm »
Po pierwsze - z takiej prędkości do zera można nawet przegrzac ceramike a co mówić o stalowej tarczy i zwyklym klocku.

Po drugie jakiej firmy masz włożone graty
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Zapalenie się/mocne dymienie klocków
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2017, 09:47:36 am »
Tarcze Rotingera, klocki wsadzał warsztat, więc pewnie pierwsze z brzegu dostępne pod ręką.

Odpowiadając na pytanie kolegi o prędkość: jeździć z takimi prędkościami można wszędzie o ile pozwala na to droga, a to, że jazda z taką prędkością jest już złamaniem przepisów ruchu drogowego to już zupełnie inny temat. Żeby uciąć wszelkie spekulacje - jazda odbywa się na krótkim odcinku dwupasmówki poza terenem zabudowanym, w porze, o której nie ma tam ruchu. Oczywiście że jestem świadomy ryzyka jakie niesie za sobą tak szybka jazda (np. pęknięcie opony, wypadnięcie z drogi i zapewne śmierć na miejscu). Na swoją obronę dodam, że są to dla mnie tylko sporadyczne przedmuchania katalizatorów   ::)  :-tylko Normalnie wożę się z prędkościami poza miastem rzędu 90-120 km/h. Wszystko w granicach rozsądku :)


Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Zapalenie się/mocne dymienie klocków
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 03, 2017, 10:20:03 am »
Jak dla mnie to nic dziwnego ten smród, masz wsadzone tarcze za 200 czy 300 zł za komplet i pewnie jakieś klocki najtańsze i oczekujesz super hamowania jak w aucie sportowym? Z takiej prędkości do zera,to nic dziwnego że się aż paliły :)

Offline tomtrz

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 156
  • S-type 4.2
Odp: Zapalenie się/mocne dymienie klocków
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 03, 2017, 10:35:52 am »
Odpowiedź to najtańsze możliwe tarcze, klocki pewnie też.
Bywałem na trackdayach i smród z przegrzanych klocków to norma, ale żywego ognia nigdy nie widziałem.
Jaguar S-Type 4.2 2007

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Zapalenie się/mocne dymienie klocków
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 03, 2017, 12:30:31 pm »
Najtańsze klocki zazwyczaj mocno sie sciaraja co równa sie dużemu pyleniu. Duże pylenie + duża temperatura = zapalenie tego pyłu. Tak ja to widze. Tarcze rotingera nie sa zle ale nie do hamowania z takich prędkości. Klocki pewnie też podobnej półki
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Zapalenie się/mocne dymienie klocków
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 03, 2017, 13:57:52 pm »
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, tarcze same w sobie są super, raczej obstawiam kiepskie klocki. Jak na taki tonaz to zestaw hamuje nieźle-pierwszym razem hamowalem 300m bo chciałem powoli wytracić prędkość.

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Zapalenie się/mocne dymienie klocków
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 04, 2017, 12:19:28 pm »
masz zwykłe czy nawiercane i nacinane? Bo ja takie kupiłem, 340 zł komplet  i jestem zadowolony,po 20 tyś km zero jakiegokolwiek bicia itp i praktycznie zero zużycia no i ten wygląd :)

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Zapalenie się/mocne dymienie klocków
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 04, 2017, 23:21:07 pm »
Myślałem o tych nawiercanych/nacinanych, ale z tego co gdzieś doczytałem, to one chyba raczej nadają się do ceramicznych klocków. Tarcze Rotingera kupiłem najnormalniejsze, całe. Jag to drugi samochód w którym jeżdżą i jestem z nich zadowolony :)