Autor Wątek: naprawa xj 40  (Przeczytany 2557 razy)

Offline bartex

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
naprawa xj 40
« dnia: Czerwiec 02, 2017, 08:50:32 am »
Witajcie ,szukam kolegi z tego forum ktory odpisal mi na priv (ale niestety nie mam tej wiadomosci) okolo rok temu na temat naprawy xj 40 
Wiem tylko tyle ze na tamten czas mial warsztat w Lodzi i specjalizowal sie w jaguarach ,moze cos podpowiecie lub zainteresowany wpadnie na tego posta
Tak na marginesie mam dwa xj 40 jednego w wersji sport i z bardzo malym przebiegiem i chcialbym z niego przelozyc silnik i zawieszenia do kolejnego ktory jest po renowacji blacharskiej .
Jesli kogos znacie to prosze o namiar ,a najlepiej na kolege z ktorym wlasie juz pisalem z Lodzi

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 764
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: naprawa xj 40
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2017, 10:14:30 am »
Zapewne koledze ja odpisywalem bo kojarze taki temat kiedys, polecalem warsztat w ktorym pracuje kolega niewaskieauto u ktorego serwisuje swojego xj40 ale naprawia tez i inne jagi i nie tylko. Na kiedy bys planowal ta robote ? Skontaktuje sie z nim i zapytam czy bedzie dysponowal czasem by podjac sie Twojej wymiany i jesli sie zgodzi to przekaze Ci jego numer na priv.

Offline Rom

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 77
Odp: naprawa xj 40
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2017, 21:47:05 pm »
Mogę zrobić przekladke silnika i zawieszenia kiedy tylko Ci pasuje .

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: naprawa xj 40
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 04, 2017, 04:15:20 am »
  Jaki rok Jaga ? i jaki rok tego drugiego ?
 czy sam nie możesz zrobić?  Ja tobie mogę pomóc przez internet  niby mam być w Polsce ale to inna sprawa i muszę zająć się rodzicami . Jednak mogę pomóc. ja zjadłem zęby na tych autach.
I love and hate Jaguars

Offline bartex

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: naprawa xj 40
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 04, 2017, 07:10:44 am »
witaj Jaguar ktorego chce dopiescic to ostatni xj 40 94 rok ,ten na czesci  jest z 92 roku , niestety nie moge zrobic tego sam ,kiedys robilem takie  remonty sam dla siebie ale teraz nie ma szans z powodu  braku czasu, braku miejsca,i ilosci tych samochodow ktore  aktualnie mam w remontach  aktualnie cztery ( mercedes w 114, vw polo mk1, mercedes s  w 140 no i jaguar ) wiec sam widzisz

Offline bartex

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: naprawa xj 40
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 06, 2017, 08:05:28 am »
witaj ,moderator tak namieszal ze dopiero teraz odnalazlem odpowiec jestem nadal zainteresowany jesli mozesz do sie odezwij lub podaj nr telefonu,a to kontakt do mnie 600215216

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: naprawa xj 40
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 06, 2017, 09:11:17 am »
Jag 1992 to super auto .  potem po tym roku zmienili wiele układów  głownie system dowodzenia .  zmiana elektyki itd .
 Jak wpadam do Polski to jestem u siebie w w-wie  poznałem parę warsztatów ale  to  dla mnie najlepsi to 3+ .  wiele  trzeba mówić  Moze sa teraz lepsi  w co wierze ale  nie wiem,  moze v12 ci na to odpowie on jest w Polsce zna super jagi plus wie który warsztat   kupuje i co robi.
 współczuje ze masz za  tak dużo projektów .  Merc  jest ok ale jag to # 1  . mam  sporo osób co robią forsę na częściach .samochodowych w USA . #1 to porsche mercedes ale je  znaleści  na części to kropla w oceanie, auta przed 75 rokiem . jednak teraz jag zaczyna  iść w gore jak parę lat temu porsche.
I love and hate Jaguars

Online MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 777
  • JCPF Club Member
Odp: naprawa xj 40
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 06, 2017, 11:46:01 am »
moderator tak namieszal ze dopiero teraz odnalazlem odpowiec

Ciekawe jest to, że mieszającym jest wg Ciebie mod który przeniósł temat do odpowiedniego działu a nie forumowicz który go zamieścił nie tam gdzie powinien.  Zainteresowanie tematem też masz strasznie wielkie. Pierwszy post jest jest z 2 czerwca i dostałeś na niego odpowiedź, a przypomniałeś sobie o temacie 2 września i znowu go umieściłeś nie tam gdzie trzeba. Po tak długim upływie czasu wątek przekierowujący jest już dawno skasowany.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2017, 18:49:56 pm wysłana przez MicGin »
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline bartex

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: naprawa xj 40
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 06, 2017, 17:38:31 pm »
wystarczylaby informacja ze watek zostal przeniesiony,a takiej nie mialem

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 764
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: naprawa xj 40
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 06, 2017, 22:41:12 pm »
Pisales ze masz jaga z 92 i z 94roku, masz w razie czego pojecie ze wnetrza sie roznia od siebie ? w zaleznosci od rocznika (3 lifty wnetrza), fotele wersji (Sovereign, Daimler, Gold itd)... zewnetrznie tez kilka drobiazgow sie roznilo i tak jak koledzy wyzej napisali elektryka, klima i inne drobnostki. Ogolnie duze remonty sa nieoplacalne bo w tej cenie mozna kupic naprawde dobry i oryginalny egzemplarz xj40. Mam przyklad takiego kolegi posiadajacego zwyklego xj6 bez klimy ale za to w manualu ktorego remontu sie podjal, stal nascie lat nie odpalany takze cala mechanika, blacharka, elektryka i co tylko bylo wymieniane i przekroczyl znacznie wartosc tego auta. Takze lepiej sie zastanowic przed taka praca.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2017, 22:46:23 pm wysłana przez Demo »

Offline bartex

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: naprawa xj 40
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 06, 2017, 23:34:17 pm »
auto jakie chce dopiescic jest w 100% orginal po calkowitej renowacji karoseri i to jest 1994 rok a auto na czesci jest faktychnie 1992 i wiem ze srodek jest inny  ale kupilem go tylko dlatego ze ma przebieg 70 tys  i chcialem wlasnie ten silnik przelozyc bo jest taki sam 4000 cm a i elementy zawieszenia tez mozna wykorzystac .W egzemplazu docelowym z 1994 roku chce usprawnic nawiewy i ewentualnie  przeserwisowac zawieszenie , elektryke i takie podstawowe  elementy aby samochod byl na przyszle lato 100% sprawny.
A  to ze remonty sa nieproporcjonalnie drogie do wartosci naszych aut wiem doskonale ( sama karoserja pochlonela okolo 10 tys,a za dwa blotniki przednie bez grama rdzy zaplacilem 1500 zl ) to jest  6 klasyk w moim   garazu.
Z pelna swiadomoscia szukam kogos kto dopiesci odplatnie  mojego xj 40

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: naprawa xj 40
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 19, 2017, 08:09:18 am »
bartex  . robisz  dobra robote . . Ja jednak trzymałbym sie wymiana silnik a to w 90% latwiej niz  robieniem elektyrki z modelu 1992  na model 1994 . Ale  moze  twoj 1992 to jest podobny do 1994 . W USA to  dzień a noc.
 Zacznijmy od silnika . J awol e 1992 niz 1994 . to sprawa wtryskow , wału korbowego , panewek itp . Sprawdz czy wlew oleju masz w pokrywie czy obok rurka.
 Niedawno przerabiaczem  zmianę silnika z xj40 -1990  do xjs 1994 .  Mozna ale jest sporo roboty aby wszystko było jak w 1994.
 sprawdz jeszcze uszczelkę pod  kolektorem ssącym czy masz w 1992 grubą czy juz cienką / to dość ważne bo ta uszczelka współpracuje z wtryskami . ( w 1993  znajomy mechanik nie wiedział ze wymyślili-zaprojektowali  nową uszczelkę i  wstawił grubszą . Auto chodził zle )
 Wentylacja AC  jest tez inna . dowodzenie  podciśnienia  ma  tylko jeden zawór   a w 1992  były cztery . ( ten jeden zawór  robi za cztery.) sterownik jest inny  plus freon i  parownik ( z tym późniejszym było sporo problemów)
 Bawię sie aktualnie w sprzedawanie części  do Jagow części które sa niedostępne . Cholera płacisz za błotniki 1500 zł to chyb aja zacznę takie sprzedawać. W Kalifornii  jak mieszkasz w południowej daleko od oceanu to rdzy nie było  . Karoserie sa w 99% bez rdzy czy to auto m a30 czy 50 lat  . na złomowiskach płacisz około 60 dolców za błotnik, maskę czy drzwi ,  który sam wykręcisz. Jedyny problem z przesłaniem nie mowie do Polski ale nawet w USa jest problem . bo to żadna firma oprócz przewózek tirami nie chce brać . sa autobusy ale  nigdy nie wadomo kiedy takie części dotrą.
 gdybyś miał pytania z silnikiem ,nawiewam  pisz .
 
 
I love and hate Jaguars