Autor Wątek: X300, 4.0l - zniknął wsteczny!  (Przeczytany 1650 razy)

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
X300, 4.0l - zniknął wsteczny!
« dnia: Maj 28, 2017, 17:58:40 pm »
Jak w temacie, auto zaparkowałem wczoraj wieczorem, wszystko było w porządku, włączając wsteczny którego używałem przy parkowaniu. Dziś po wrzuceniu wstecznego nawet nie drgnie, jest tylko lekkie machnięcie obrotów i to by było wszystko. Do tego z jedynki rusza dość wolno i przerzuca na dwójkę dosłownie po sekundzie, za krotko. Do przodu jedzie dalej bez problemu, 3, 4 i 4+ przerzuca i jedzie idealnie. Mam wrażenie że problem z jedynką zaczął się wczoraj podczas jazdy przy oberwanej chmurze. Wielokrotnie przejeżdżałem przez kałuże tak do 25cm i mam nadzieję ze to jednak elektronika.

Czy ktoś ma może jakieś pomysły? Szczerze mówiąc skrzynia to jedyna rzecz o której wiem tak mało w x300 😲

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: X300, 4.0l - zniknął wsteczny!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2017, 19:33:43 pm »
Biegi wrócily, problemem jest linka zmiany biegów, jest juz na tyle rozciagnieta ze nie wrzuca czasem biegu tak jak powinna. Czy ktos tutaj moze ja kiedys wymienial? Podobno trzeba ja jakos ustawic.

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: X300, 4.0l - zniknął wsteczny!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2017, 15:20:01 pm »
Czy ktos moze wie jaki rozmiar klucza bedzie tutaj:



Musze cos kupic a na francuza jest za malo miejsca.

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: X300, 4.0l - zniknął wsteczny!
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2017, 16:28:25 pm »
Biegi wrócily, problemem jest linka zmiany biegów, jest juz na tyle rozciagnieta ze nie wrzuca czasem biegu tak jak powinna. Czy ktos tutaj moze ja kiedys wymienial? Podobno trzeba ja jakos ustawic.
spróbuj ustawić tak żeby na pozycjonerze wskaźnik pokazywał N-neutral a wybierak był ustawiony na właśnie pozycji N
:)

s-type 4.0 2000r

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: X300, 4.0l - zniknął wsteczny!
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2017, 17:44:09 pm »
Na pozycjonerze wskaźnik zawsze pokazywał N-neutral OK i tak samo byl wybrany bieg w odpowiedniej pozycji. Problem byl z tym, ze linka byla lozna a wybierak na N ma doslownie centrymetr luzu(na wybieraku jest blokada do góry). Najbardziej to widac jak jest na D z tej strony to sobie lozno lata do gory i do dolu. Musze jakos te wlasnie dwie sróby wykrecic i troche linke podciagnac, poki co nie mam pomyslu jak sie do nich dobrac no i klucza odpowiedniego tez brak(najprawdopodbniej 24mm ale moze i wiecej).
Narazie dokrecilem linke do samego wybieraka i juz jest zdecydowana poprawa bo mi prawidlowo P wchodzi i nie spada.

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: X300, 4.0l - zniknął wsteczny!
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2017, 20:32:56 pm »
Może masz w domu klucz zwany francuskim rozkręca się szerokość roboczą, taki do kranów? Wiem że tam ciasno ale nawet tym mniejszym powinno złapać (są dwie wielkości tych kluczy)
:)

s-type 4.0 2000r

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: X300, 4.0l - zniknął wsteczny!
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 08, 2017, 09:07:17 am »
No i niestety mam tylko taki spory francuz i ani z jednej ani z drugiej nie moge go wcisnac :) Spróbuje w weekend ponownie.