Autor Wątek: Cześć  (Przeczytany 1055 razy)

Offline rav

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • S Type 2003 3.0 Sport
Cześć
« dnia: Maj 28, 2017, 01:43:48 am »
Witam,

Mam na imię Rafał, niedawno sprawiłem sobie prezent na 20 urodziny, kupując na pierwsze auto S-Type 3.0 V6. Banan z twarzy nie schodzi mi podczas jazdy  ;) Cześć wszystkim!  :-tylko
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2017, 01:58:51 am wysłana przez rav »
Był: czarny S-Type 2001 3.0
Jest: srebrny S-type 2003 Sport 3.0

Offline adrianxf

  • Aspirant
  • Wiadomości: 0
  • Kocham to forum
Odp: Witam wszystkich ! oraz proszę o poradę :)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2017, 20:13:40 pm »
Kilka tygodni temu zakupiłem XF z 2009r , 3,0d 241KM przebieg 240tys  auto przejechało od tamtej pory ok 7tys km bez żadnych problemów  jednak co jest dla mnie niepokojące to dymienie na czarno . Nie występuje ono ciągle tylko przy gwałtownym ruszaniu lub przyspieszaniu i trwa przez kilka do kilkunastu sekund.
Oleju dolałem po 4tyś ok 200ml wiec temat spalania oleju raczej bym wykluczył. Wiem,że to diesel i muszę się liczyć z jakąś tam chmurką za sobą ale nie koniecznie chciałbym widzieć ją w lusterku wstecznym :D  czy wasze koty też tak dymią ? Obserwuje samochody wokół o podobnych pojemnościach i nie widzę by zostawiały za sobą takie ślady . Kolejny temat to usunięty DPF , czy  jego brak mógłby być przyczyna ? Błędów w silniku nie ma , sprawdzany był programem  delphi .

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.879
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piękna butelkowa zieleń
Odp: Cześć
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2017, 22:29:20 pm »
Witaj  jcpf-animated
CATERPILLAR - 30 lat minęło tak szybko

MIRO

  • Gość
Odp: Cześć
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 28, 2017, 23:08:53 pm »
Witaj. W temacie xf-a bez DPF, to spojrzał bym w dowód rejestracyjny kiedy jest termin badania technicznego. Pomiar zadymienia spalin bez DPF da wynik negatywny, a poza tym my tym oddychamy. Zamontuj ponownie DPF i dymienie ustąpi. Kiepski widok Jaga i chmura dymu jak ze starego Jelcza. Nie żebym się czepiał, ale nawet nie wypada. Pozdro.