Autor Wątek: Ramki clubowe na tablice rejestracyjne  (Przeczytany 14091 razy)

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Ramki clubowe na tablice rejestracyjne
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 18, 2018, 15:50:52 pm »
W klubie Roverki.pl ramki na tablice były (są?) dla każdego, klubowicze mogli się wyróżnić fajną wypukłą naklejką klubową, która do tej pory jest na klapie mojego R416Si :)

Przy pomocy ramek można informować innych posiadaczy Jaguarów o klubie i forum (podejrzewam że większość posiadaczy Jaguarów ogląda inne napotkane egzemplarze).
Użytkownicy forum mogą też łatwiej się rozpoznawać na drodze.
Także ich szerokie rozpowszechnienie jest - wydaje mi się - dla forum jak najbardziej korzystne.
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline JCPF7777

  • Administrator
  • Forumowicz Executive
  • *****
  • Wiadomości: 252
  • Jaguar Club Poland Foundation
Odp: Ramki clubowe na tablice rejestracyjne
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 18, 2018, 19:15:16 pm »
Słuszna uwaga: Członkowie Klubu mogą się łatwiej rozpoznać na drodze. :)

Offline Coma

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
Odp: Ramki clubowe na tablice rejestracyjne
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 20, 2018, 05:16:10 am »
U Mitsumaniaków zakup gadżetów klubowych (ramki, naklejki, T-shirty, kubki itp.) nie wymaga regularnych datków na rzecz klubu. Reklama klubu myślę że przyciąga nowych entuzjastów marki, wiele warsztatów oferuje konkretne zniżki dla klubowiczów, dobrowolne wpłaty są przeznaczane na akcje  np. "Mitsumaniaki Dzieciom". W tym roku dochód ze sprzedaży kalendarzy klubowych również wspomaga akcję charytatywną.

Offline JCPF7777

  • Administrator
  • Forumowicz Executive
  • *****
  • Wiadomości: 252
  • Jaguar Club Poland Foundation
Odp: Ramki clubowe na tablice rejestracyjne
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 20, 2018, 17:02:04 pm »
W każdym klubie jest inaczej i porównywanie nie ma sensu.
W naszym Klubie kalendarze Członkowie Klubu dostają gratis (w ramach corocznej składki), więc Klub nie ma z tego źródła środków na akcje charytatywne.

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.879
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piękna butelkowa zieleń
Odp: Ramki clubowe na tablice rejestracyjne
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 20, 2018, 17:19:49 pm »
Kiedyś były ramki JCP , później JCPF myślę że zarząd  klubowych ma na stanie ramki a cena jest zapewne dostępna , coś na ten temat wiem bo kiedyś sam projektowałem stary wzór i załatwiałem w firmie która zajmuje się produkcją . Wystarczy pewnie napisać , przelać kasę a rameczki pocztą dojdą , zamontować i od razu widać że kot klubowy , ja na każdym z aut mam nawet naklejkę klubową .
CATERPILLAR - 30 lat minęło tak szybko

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Ramki clubowe na tablice rejestracyjne
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 20, 2018, 19:11:22 pm »
JCPF7777 skoro klubowi czy zarządowi (?) zależy na skladkach czy darowiznach przecież możecie sprzedawać ramki nie za 10 czy 20 zł jak w innych klubach, a za 50 czy 100 i zysk z tego tytułu przeznaczyć na fundację.

Skoro jest tylu chętnych na ramki a nie koniecznie chcą deklarowac darowizny to w taki sposób też możnaby (?) wesprzeć potrzebujących. Najwyżej później będzie narzekanie, że za drogo...

Offline JCPF7777

  • Administrator
  • Forumowicz Executive
  • *****
  • Wiadomości: 252
  • Jaguar Club Poland Foundation
Odp: Ramki clubowe na tablice rejestracyjne
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 21, 2018, 05:06:32 am »
1. Członkowie Klubu dostają ramki wraz z Pakietem Członkowskim.
2. JCPF nie jest organizacją komercyjną i nic sprzedawać nie może.

Klub nie może zysku przeznaczać na fundację, gdyż klub, to fundacja, a fundacja nie jest organizacją komercyjną.

Od trzech lat ten temat jest "wałkowany", ale pojawiają się nowe osoby na Forum i wciąż trzeba to samo pisać.

Członkowie Klubu nie zadają pytań o ramki, gdyż dostają je w Pakiecie, ale nie bardzo rozumiem, dlaczego inni o to pytają skoro są to ramki klubowe, więc tylko dla Członków Klubu?

Nie ma "tylu chętnych", jak Msiwow sugeruje, gdyż jest tylko kilku chętnych, ale nie są to Członkowie Klubu.

I tak w kółko, co kilka miesięcy ten sam temat.

Odsyłam do mojego postu powyżej, z dnia 11 czerwca 2017 roku.

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Ramki clubowe na tablice rejestracyjne
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 21, 2018, 18:45:21 pm »
Więc może czas zrobić nie tylko klubowe ramki ale i forumowe.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Ramki clubowe na tablice rejestracyjne
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 21, 2018, 20:10:21 pm »
Kiedyś paliłem (jak paliłem) klubowe-i to nie były ramki......... :-wstyd

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.879
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piękna butelkowa zieleń
Odp: Ramki clubowe na tablice rejestracyjne
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 21, 2018, 21:19:51 pm »
 Jeżeli Ci ulży to nie byłeś sam mnie jak się polepszyło w pracy przerzuciłem się na Caro potem Carmeny i Marlboro skończyłem jak Frac na Camelach ale to były błędy młodości teraz już jestem wolny od nałogu i mam świeży oddech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2018, 17:46:03 pm wysłana przez MicGin »
CATERPILLAR - 30 lat minęło tak szybko

Offline wojtek03

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Ramki clubowe na tablice rejestracyjne
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 21, 2018, 23:57:40 pm »
A ja paliłem i się tego nie wstydze. Panowie, nie ulegajcie tej fałszywie pojętej poprawności.  A jaki sens  i smak miałoby życie bez błędów , czasem złych czy nierozsądnych decyzji? Nie wszystko musi w życiu być logiczne mieć sens itd. Jakby tak było co byście wspominali?   

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Ramki clubowe na tablice rejestracyjne
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 22, 2018, 08:10:21 am »
Ja rozumiem, że w każdym klubie jest inaczej i specjalnie za ramkami nie tęsknie, tylko zwracam uwagę na możliwość promowania klubu poprzez ramki.
Ktoś kupuje Jaga, nie wie nic o klubie. Spotyka innego Jaga patrzy na ramki tam podany adres internetowy i myśli "o jakiś fajny klub może dołączę a przynajmniej zerknę co tam jest!".

A wiadomo - więcej członków to więcej składek, większa społeczność (nawet nie klubowiczów ale i sympatyków) zwiększa atrakcyjność forum itd.
Ograniczanie dostępu do ramek (tym bardziej odpłatnego) wydaje mi się w tej sytuacji strzałem w kolano.
Niektóre stacje benzynowe dawały zniżki na paliwo za wożenie ich ramek (rozdawanych za rzecz jasna za darmo).

Pomijając fakt że to nie forum Skody czy BMW tylko aut dość rzadkich i na tłumy raczej i tak nie ma co liczyć.

Ale rozumiem, że macie swój własny pogląd na tą sprawę - OK.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2018, 08:16:50 am wysłana przez sobrus »
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline JCPF7777

  • Administrator
  • Forumowicz Executive
  • *****
  • Wiadomości: 252
  • Jaguar Club Poland Foundation
Odp: Ramki clubowe na tablice rejestracyjne
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 22, 2018, 08:46:15 am »
Więc może czas zrobić nie tylko klubowe ramki ale i forumowe.
Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


Klub jest właścicielem Forum, ale mam nadzieję, że jako Członek Klubu nie namawiasz do łamania praw. :)
(Zaraz się zacznie dyskusja o prawach autorskich, bo przecież o czymś pisać trzeba). :)

Sobrus,
czy Ty trafiałeś na to Forum dlatego, że zobaczyłeś na ulicy ramki pod tablicą rejestracyjną, czy dlatego, że wszedłeś w google, kliknąłeś i znalazłeś link do Forum?
Pominę fakt porównywania nas z forami innych znamienitych marek. Czy musimy się zlewać z tłumem? Przecież od zawsze wiadomo, że Jaguarami jeżdżą ludzie nietuzinkowi, niesamowici i do innych niepodobni :)
Dostęp do ramek (odpłatnych) ogranicza prawo i mam nadzieję, że nikt tutaj nie wzywa do łamania prawa. Klub jest fundacją non profit i nic nie sprzedaje. Odsyłam do mojego postu powyżej, z dnia 11 czerwca 2017 roku.
Pogląd na tę sprawę, jak i na wiele innych kształtuje bardzo często zawartość portfela.
Powtarzam: ramki klubowe dostają Członkowie Klubu wraz z Pakietem Członkowskim i nie rozumiem, dlaczego inne osoby miałyby wozić pod rejestracją ramki klubowe.
Rozumiem, że ten wątek będzie się jeszcze rozwijał, bo przecież o czymś trzeba pisać ;)

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Ramki clubowe na tablice rejestracyjne
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 22, 2018, 09:12:35 am »
Nie pamiętam jak trafiłem na forum, byłem klubowiczem Roverki.pl i pewnie to była kwestia czasu aż tu zajrzę.
Nie doczytałem, że sprzedaż jest prawnie zabroniona - jeżeli tak to nie ma co dyskutować :)

PS. Nie porównuje klubów, chodziło mi o różnicę w popularności aut.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2018, 17:47:25 pm wysłana przez MicGin »
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Ramki clubowe na tablice rejestracyjne
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 22, 2018, 11:10:16 am »
JCPF i forum to dla Mnie dwa różne tematy. Nie mówię aby ramki czy innego typy charakterystyczne elementy informujące o przynależności do klubu ,czy pokazujące ,że jest się miłośnikiem i użytkownikiem Jaguara ,oraz bywalcem forum były identyczne. W klubie cytrynki znakiem rozpoznawczym była żółta naklejka na lewym lusterku , wiec i w tym przypadku można o takim rozwiazaniu pomyśleć .Namawiam oczywiście do wstąpienia w szeregi  :logojcpf: , oraz aktywny uczestnictwie w licznych imprezach w każdym roku.Pierwsza już za kilka tygodni.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.