Autor Wątek: Nie pali na jednym  (Przeczytany 10144 razy)

JAGULAR

  • Gość
Odp: Nie pali na jednym
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 29, 2009, 12:48:35 pm »
Na wolnych obrotach, a w zasadzie statycznie od 4 do 10st w zależności do modelu, ale to jest tylko wartośc orientacyjna żeby uruchomić silnik. Zaś co do kompresji to 3 atm z kompresora to żaden pomiar w końcu ciśnienie sprężania w jagu musi być o ile mi wiadomo minimum 9,3 atm więc taki pomiar można sobie odpuścić ;)
na Twoim miejscu bym sprawdził pożądnie kompresję i zrobił coś z tymi zaworami a potem cudował z wtryskami itd
pozdr

adams

  • Gość
Odp: Nie pali na jednym
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 29, 2009, 18:59:39 pm »
Hi
Dzeki i tak zrobie. To co ja badam to jest chalupnictwo i  nic nie wnosi nowego. Sprawdze jeszcze wieczorem jak jest z iskra czy gdzies nie lata po przewodach. Jezeli nie to wyjmuje swiece i sprawdzam kompresje na wszystkich. Slyszalem dzisiej ze procedura ustawiania zaplonu jest troche skomplikowana i raczej dynamiczna a nie statyczna tak jak piszesz. Wtryskiwacze mam na zapas, dostale od sypatycznych mechanikow z Piastowa, chlopaki stawiaja na swece, przewody i aparat zaplonowy. Jak dam rade to odpale go w ciemnej uliczce i popatrze na kabelki.
pozdrowienia adams

JAGULAR

  • Gość
Odp: Nie pali na jednym
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 29, 2009, 21:55:07 pm »
Chciałeś kąt na wolnych obrotach to Ci podałem a własiwy kąt wysłałem Ci wcześniej
18st przy 3000tys i odlączonym podciśnieniu

pozdr

adams

  • Gość
Odp: Nie pali na jednym
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 29, 2009, 22:15:07 pm »
Hi
Oczywiscie ze powaznie podchdze, tyle ze jest to moj drugi samochod i nie jezdze nim na codzien. Elektryk wymienial swiece i kopulke o przewodach nic nie wspominal, bo wygladaja jak przyzwoicie nawet bardzo dobrze.
Sorki ze przynudzam o zaplonie ale nadal tak do konca niewiem jak sie  ustawia i z tad moje pytanie jaki kont na wolnych obrotach. kiedys jak pamietam zaplon ustawialo sie na wolnych obrotach!
pozdrowienia adams

adams

  • Gość
Odp: Nie pali na jednym
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 03, 2009, 09:03:27 am »
Witam!
Wymienilem wkoncu wtryskiwacz i bez zmian caly czas nie pali na 4B. Pozosto sprawdzic kompresje na wszystkich garach  :( :( :(
poz adams

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Nie pali na jednym
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 04, 2009, 00:13:34 am »
jak zawsze pisze podstawa sprawdzenia nie chodzącego dobrze silnika :
iskra (mozna uzyc srubokret)
paliwo cisnienie ( jesli chcesz zbudowac swoj miernik podaj model i rok w 90% bardzo latwy do zbudowania)
 kompresja silnika (poszczegolnych cylindrow. potem sprawdzenie gubienia cisnienia oraz sprawdzenie balansu iskry)
 przy Jaguarach z wtryskiwaczami warto posiadac diodowa lampke
http://www.amazon.com/OTC-7188-Bosch-Noid-Light/dp/B000P72CMW  mozn dostac na Ebay za $2.99
 warto tez posiadac miernik cyfrowy czytający V prad staly i prad zmienny oraz czytajacy omy.
 i miec 2 prawe a dla leworęcznych 2 lewe ręce oraz ....

adams

  • Gość
Odp: Nie pali na jednym
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 04, 2009, 20:05:49 pm »
Witam!
U mnie w zasadzie wszystkie te elementy dzialaja.
Chetnie zrobilbym ten czujnik cisnienia paliwa
Diode tez kupie do sprawdzania sygnalu na wtryskach
Miernik mam ale nie bardzo umnie nim sie poslugiwac
Balans iskry, co to jest?
Moj model to Dailmler Doublesix 1989
pozdr adams

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Nie pali na jednym
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 04, 2009, 20:52:37 pm »
najłatwiej zrobić miernik używajac stary przewód paliwowy z V12 (jak na zdjęciu ) dziala rowniez w xj40. w 12 do wszystkich ktore maja wtryskiwacze na węzach czyli do 1992.(ale po 1982)
 co do balansu iskry potrzeba specjalny oscyloskop ktory po podlaczeniu do auta podczas uruchomionego silnika wylacza pojedynczo iskrę na każdym cylindrze i kalkuluje silnik na podstawie spadku obrotów podczas wylaczania iskry.
reperując auto trzeba robic (diagnozować)rzeczy  najprościej (iskra paliwo ,wtrysk ekektryka ,kompresja sucha ,mokra (przy kompresji wymiana swiec na nowe) sprawdzenie kopulki rozdzielacza( naoliwienie oski pod palcem) itd.

adams

  • Gość
Odp: Nie pali na jednym
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 04, 2009, 22:34:29 pm »
Witam!
W tygodniu zmierze kompresje! Dzeki za obszerne info.

pozd adams