Autor Wątek: Naprawa - skrzynia kątowa i dyfer  (Przeczytany 1655 razy)

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Naprawa - skrzynia kątowa i dyfer
« dnia: Kwiecień 24, 2017, 21:42:32 pm »
Siemka. Stoję przed naprawą dyferencjału i skrzyni kątowej, a wolał bym sie zająć tym sam, raz bo nie ufam zakładom, 2 z powodu ceny takiej usługi, 3 sam wiem co kupuje i wkładam. Teraz moje pytanie co jest winą wycia w tych wihajstrach? Łożyska czy zęby? O ile załatwienie łożysk i uszczelniaczy to kwestia1-2 dni z trybami może być różnie i zejść nawet do 2 tygodni. Postaram sie wrzucić fotki z przebiegu operacji jakby ktoś chciał sie takiej naprawy sam podjąć. Nie wiem niestety na ile dni sie pozbawię samochodu stąd pytanie do was, co sie przede wszystkim w nich psuje?

Bedek

  • Gość
Odp: Naprawa - skrzynia kątowa i dyfer
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2017, 17:53:42 pm »
Przeniesienie napędu w skrzyni kątowej jest skomplikowane do granic absurdu, kiedyś się tym interesowałem i to dość mocno, widziałem skrzynie gdzie były zużyte łożyska i tylko łożyska a w następnych było zużyte wszystko więc jak nie rozłożysz to się nie dowiesz - podpowiedź od doświadczonego mechanika 4x4 dostałem taką : jak w oleju masz "sreberko" lub nic to raczej możesz liczyć na łożyska jak w oleju jest gruby opiłek to na bank koła padły.

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Naprawa - skrzynia kątowa i dyfer
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2017, 18:41:47 pm »
 Będę kibicował, jak pytałem w 3 miejscach to mechanicy twierdzili, że najlepiej jest kupić używkę i zamienić i tak zrobiłem. Teraz auto czeka na 2 wolne podnośniki u mechanika, żeby z jednego wyjąć dyfer i przełożyć do mojego. Zazwyczaj staram się naprawiać porządnie usterkę, ale w tym przypadku problemem był brak części i odpowiedniego fachowca.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Naprawa - skrzynia kątowa i dyfer
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2017, 00:06:52 am »
Jakieś tam zaplecze mam i rozkręcania sie nie boje. Przeraża mnie jedynie to że kontówke w jagu robi firma produkująca elektronike. Nie chcę kupować używki bo w przypadku zwrotu zawsze trzeba sie użerać z ludźmi. Jakby ktoś miał kiedykolwiek swoją rozkręconą czy pracował w firmie regenerującej dyfry to po wrzuceniu fotek mojej, prosiłbym o jakiś komentarz w stylu "jeszcze pojeździ" czy "tych zębów to już ni ma" :)

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Naprawa - skrzynia kątowa i dyfer
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2017, 21:46:34 pm »
Tryby najlepiej osobiście obejżeć, ale jak bedziesz miał zdjęcia to postaram się pomóc, troję skrzyń i dyfrów robiłem, ale w ciężarówkach

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Naprawa - skrzynia kątowa i dyfer
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2017, 16:41:18 pm »
Także ruszyłem temat i rozebrałem te bagno żeby pozamawiać łożyska. Wszystko oryginalne więc, będzie w następnym tygodniu. Nie chce wrzucać zdjęć tego syfu co był w środku, ale powiem wam jedno, nasi już tam byli >:(. Zęby są w super stanie, aż w szoku byłem że niepozaokrąglane, ale tak jak mówię będę miał komplecik do składania to powrzucam fotki z przebiegu pracy. O i jeszcze jedno, olej który zalałem jakieś 3 miesiące temu po wypłukaniu kontówki z całego syfu i opiłków, znów był czarny :(