Autor Wątek: Olej silnikowy Jaguar S-type  (Przeczytany 20521 razy)

jarockipioter

  • Gość
Olej silnikowy Jaguar S-type
« dnia: Kwiecień 24, 2017, 15:01:14 pm »
Cześć! Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Jaguara S-typ.
Zakładam wątek, ponieważ nie wiem jaki olej będzie najbardziej właściwy dla tego auta. Tak na 100% nie wiem jaki jest teraz tam olej, zawieszka wskazywałby, że Elf. ostatni interwał był prawie 14tys. temu i olej nie był ruszany, więc chcę wymianę oleju mieć już jak najszybciej za sobą.
jeśli chodzi o mój nabytek, to Jaguar S-type 3.0 V6 PB, 243 KM, 2002 rok.
polecacie coś?

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2017, 15:50:10 pm »
Motul, liqui moly, fuchs ze specyfikacją forda 913 c 5w-30 ceny wszystkich podobne, ja w tym tyg zalewam liqui moly special tec 5w-30

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2017, 15:51:40 pm »
 Bardzo często polecany ,ze względu na to ,że jako jeden z niewielu jest naprawdę olejem sytetycznym  liqui moly Top Tec 4100 5W-40
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Tom King 79

  • Gość
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2017, 17:55:12 pm »
jak widzisz to każdy stosuje inny olej . musisz sobie poczytać i wybrać taki który ma właściwą specyfikację ja osobiście używam Millersa .

Offline tomtrz

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 156
  • S-type 4.2
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2017, 21:02:58 pm »
Elf nie ma chyba w ofercie nawet jednego prawdziwego syntetyka :D

Liqui Moly obecnie chyba najlepsze oleje na rynku w jeszcze sensownych cenach, bo dobry fuchs czy millers są dość drogie.

LM Top tec nie jest full syntetykiem, a poza tym to olej typu low saps do aut z dpf. Takie oleje mają sporo gorsze parametry i się ich nie używa, jeśli nie ma takiej konieczności, czyt masz dpf.

Ja mogę polecić LM Synthoil High Tech, ewentualnie Meguin super leichtlauf - to jest to samo, tylko na niemiecki rynek, sporo taniej.
Jaguar S-Type 4.2 2007

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 24, 2017, 21:55:42 pm »
Osobiście po przeczytaniu opinii na forum zalałem olej Fuchs TITAN Supersyn F Eco-DT 5W30 w sumie to z bardzo logicznej przyczyny, poruszanej w wypowiedzi powyżej: tylko Niemcy i Japonia produkują oleje syntetyczne, tzn. jeśli coś wyprodukują i pisze że syntetyk, to znaczy, że mają ku temu podstawy. Generalnie jest tak, że wiele firm w wielu krajach puszcza na rynek "full sytetyki", ale nie ma żadnego odgórnie nałożonego przepisu co to ma oznaczać. Stąd mój wybór padł właśnie na ten olej z tego kraju :) Oczywiście od razu przy wymianie oleju dołożyłem do silnika Liqui Moly Ceratec - jakoś do mnie ta technologia przemawia :)

Offline tomtrz

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 156
  • S-type 4.2
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 24, 2017, 22:25:44 pm »
To nie do końca tak, że oszukują u nas, tylko po prostu manipulują i wykorzystują brak wiedzy.

Olej w technologii syntetycznej, to nie to samo, co olej w pełni na bazie syntetycznej. U nas chyba nie ma po prostu regulacji co można nazwać olejem syntetycznym, a czego nie można. U szwabów jak jest napisane vollsynthetisch, to jest to prawdziwy syntetyk.

link do bardzo fajnego wpisu na temat :)
http://www.squadracorse.pl/viewtopic.php?f=14&t=1234

A z dodatkow to polecam archoil AR9100, co prawda nie testowałem w dżagu, tylko w dieslu alfy, ale efekty użycia były wymierne.

Aaa, i nie bójcie się lać 5W40. Ja wiem, że fabryka zaleca 5W30, ale 5W40 jest zwyczajnie lepszy, a kosztuje tyle samo.
Jaguar S-Type 4.2 2007

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 24, 2017, 22:41:05 pm »
Supersyn dobre oleje ale nie w pełni syntetyczne. Jakies 10% bazy PAO reszta HC. Ogólnie nie ma sensu wyszukiwac olejów na bazie PAO bo dodatki maja te same i zazwyczaj w podobnym procencie co HC. Nie jeden HC bedzie lepszy niz PAO właśnie dzieki dodatkom. A lepiej zmienić olej HC co 10 tys km niz PAO co 12-15.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

jarockipioter

  • Gość
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 25, 2017, 16:23:13 pm »
Wow! Dzięki za szybkie i sprawne odpowiedzi! :) Tak myślałem, że każdy używa innego (swojego) oleju, ale po prostu zależy mi na opiniach. :)
powiedzcie mi jeszcze jaki filtr oleju najlepiej dobrać?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 26, 2017, 06:18:03 am »
Filtr wedle uznania. Ja uzywam osobiscie Mann i Knecht. W robocie zazwyczaj Filtron. Spoko tez jest Purflux
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 26, 2017, 10:17:40 am »
purflux o wiele porządniej wygląda niż filtron, filtron raczej jeden z najtańszych, zazwyczaj tego używam,bo zawsze jest dostępny w sklepie:)

jarockipioter

  • Gość
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 26, 2017, 12:45:43 pm »
Co do filtra, to myślałem, że też są raczej jakieś konkretne wskazania. Wracając do oleju, to jaką normę w takim razie powinien spełniać olej? A z kwestii technicznych, to uważacie, że powinienem zrobić płukanie silnika, skoro olej był tak długo trzymany?

Offline tomtrz

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 156
  • S-type 4.2
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 26, 2017, 13:19:10 pm »
Filtr pasuje tylko jeden model. Ze swojej strony polecam Knecht.

Płukanka wskazana zawsze i wszędzie. I nie słuchać opowieści, że po płukance komuś zaczął się silnik rozpadać. Może jakiś trup zalany motodoktorem, ale dla zdrowego motoru tylko może zrobić dobrze.
Jaguar S-Type 4.2 2007

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 26, 2017, 14:11:33 pm »
Co do płukanki to najlepszą jest zdjęcie misy olejowej.Tak mi się ostatnio udało (pordzewiała była i przy konserwacji podwozia wypiaskowali i pomalowali na nową).Efekt zdumiewający.W misie na  dnie jest sporo smoły i jakiej by płukanki nie uzyć nie zdejmie (owszem wypłucze silnik )w efekcie po zalaniu nowego millersa w miejsce prawie nowego millersa (4tys)jest czyściutki nowy millersik.Ciekawe bo ten olej bardzo dobrze płucze i poprzednimi razy stawał się czarny już po przebiegu 100km teraz zrobiłem 1k i nadal jest bursztynowy-a to 2,7d :-super
A w sprawie długo trzymanego oleju(w moim przypadku 24k!)-osobiście postąpiłem inaczej.Nie użyłęm płukanki tylko olejem (millersem)przepłukałem na krótkim przebiegu.Dopiero po tym płukanka i zmiana.Tak jednak wyszło że i ta zmiana okazała się j.w. "płukaniem"
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2017, 14:19:05 pm wysłana przez maron »

jarockipioter

  • Gość
Odp: Olej silnikowy Jaguar S-type
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 26, 2017, 15:03:31 pm »
Filtr pasuje tylko jeden model. Ze swojej strony polecam Knecht.

Płukanka wskazana zawsze i wszędzie. I nie słuchać opowieści, że po płukance komuś zaczął się silnik rozpadać. Może jakiś trup zalany motodoktorem, ale dla zdrowego motoru tylko może zrobić dobrze.

Tak, słyszałem o tym, dlatego chciałem się skonsultować tu na forum.