Autor Wątek: Lakiernik - jakie są realne ceny?  (Przeczytany 4495 razy)

Offline plins

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
Lakiernik - jakie są realne ceny?
« dnia: Marzec 05, 2017, 00:15:55 am »
Obtarłem na parkingu rant tylnego błotnika w S-type (lakier perła, obcierka do gołej blachy, ale bez wgniecenia). Wycena naprawy przez lakiernika w Warszawie (na marginesie - był tu polecany na forum) trochę mnie zmroziła - 1580 zł netto (czyli prawie 1950 zł z VAT). Rozumiem - Warszawa i Jaguar - może być drożej, ale czy rzeczywiście takie są teraz ceny?
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2017, 00:41:23 am wysłana przez plins »
S-type 3.0 v6, 2007 r.

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Lakiernik jakie są realne ceny
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2017, 00:25:22 am »
W moich okolicach (okolice Tarnobrzegu (Podkarpacie)) - za "odnowienie lakieru" na całym samochodzie (drobne obcierki na błotnikach) lakiernik powiedział 1500 zł.  ;) Z ciekawości się go zapytałem o koszt odnowienia na jaguarze, ponieważ dość składnie i ładnie poskładał mi inny samochód (peugot bipper) po spotkaniu z dorosłym jeleniem. Do wymiany i malowania była maska, lewy błotnik i lewa lampa. Oczywiście części były po mojej stronie, ale za samą robociznę zapłaciłem 1200 zł brutto w zeszłym roku a efekt bardzo dobry (delikatnie większa szpara po lewej stronie, ale to dlatego, że mocowanie maski było prostowane a nie nowe). Jeśli chcesz to mogę Ci podesłać fotki przed i po :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2017, 00:30:06 am wysłana przez jurlich »

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.276
Odp: Lakiernik - jakie są realne ceny?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2017, 01:48:21 am »
Zależy od zakresu. Przy takiej wycenie spodziewam się lakierowania całego elementu i cieniowania drzwi, klapy, może zderzaka? Na bogato.

Po mojemu robota warta połowę wyceny. A co ma Jaguar do rzeczy to nie wiem. Każde auto trzeba przygotować tak samo.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline QUD

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: Lakiernik - jakie są realne ceny?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2017, 09:32:15 am »
Zaproponowano Ci cenę z kosmosu.
Pytałem 2 dni temu dwie firmy (małą i dużą) o lakierowanie całego X-type kombi, lakier metalik, z naprawami obtarć i pęknięć na obu zderzakach.
Ceny między 5 a 6 tysięcy brutto całość auta, w zależności od firmy. Mała mieścina na Śląsku.
Myślę więc, że u nas nie usłyszałbyś więcej niż 450-500zł za element. Jeśli trzeba cieniować sąsiednie, to cena może konsekwentnie wzrosnąć, ale i tak powinna być z tysiąc niższa, niż usłyszałeś.
Jaguar X-type Estate Executive 2005
3.0 AWD
https://zdrowersi.pl

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.276
Odp: Lakiernik - jakie są realne ceny?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 05, 2017, 09:48:12 am »
A w ogóle jeśli usterka mała to można zrobić wpyłkę, klar i rozpuszczalnik do cieniowania. Wtedy cała operacja zamknie się na powierzchni jednego elementu, bez cieniowania sąsiednich. Normalny lakiernik zrobi to za 500-600 zł.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Lakiernik - jakie są realne ceny?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2017, 10:33:03 am »
To ja zaplacilem za wymiane progow, tylnych blotnikow w tym malowanie tychże elementow z cieniowaniem tylnych drzwi ok 2 tys zł
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Lary

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
  • Kocham to forum
Odp: Lakiernik - jakie są realne ceny?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2017, 18:22:28 pm »
Osobiście mam teraz u lakiernika przedni zderzak który ma być pospawany bo pękł i polakierowany, w tym zaślepki spryskiwacza reflektorów. Spawanie wyliczył na ok 50-80 zł plus lakierowanie całego zderzaka 350 zł z farbami.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Offline Marioicek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
Odp: Lakiernik - jakie są realne ceny?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 08, 2017, 23:26:21 pm »
W Gliwicach (Myjnia Ręczna Gliwice, Toszecka ) za malowanie zderzaka, klapy tylnej 300-400zł