Autor Wątek: antena automatyczna XJ6 s3 1982  (Przeczytany 2769 razy)

Offline jankes

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Jaguar xj6 1982 4.2L Sovereign
antena automatyczna XJ6 s3 1982
« dnia: Marzec 02, 2017, 08:25:53 am »
Witam, czy istnieje możliwość wymiany samego batu anteny? Czy muszę się pokusić o zakup całego mechanizmu ? Póki co mam taką ultra cienką antenę wysuwaną ręcznie co słabo wygląda w tym samochodzie. Dzięki za odpowiedź
Mazda MX-5 NB 2000 1.6
Yamaha Venture Royale 1990 1.3

Offline Jagus123

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: antena automatyczna XJ6 s3 1982
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2017, 23:43:11 pm »
zapytaj na szrocie w szamotułach  ale na pewno będą chcieli sprzedać komplet

Offline MPJimmy2

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: antena automatyczna XJ6 s3 1982
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2017, 23:11:25 pm »
Sam maszt można wymienić. Wysuwasz maszt anteny. Odkręcasz następnie chromowaną nakrętkę znajdującą się na samym czubku gniazda, w które chowa się maszt anteny. Po odkręceniu tej nakrętki jedna osoba wyłącza na chwilę radio, aby maszt zaczął się chować. Jak zacznie się chować, włączasz radio i maszt zaczyna się wysuwać. najpierw wysunie się całkowicie maszt a później podtrzymując go ręką automatycznie silnik wysunie plastikową zębatą żyłkę napędową masztu. Przy wysuwaniu się żyłki napędowej zwróć uwagę, od której strony auta będą nacięte zęby na tej żyłce. Montaż przeprowadza się w kolejności odwrotnej. Włączasz zapłon i następnie radio, żeby mechanizm zadziałał w kierunku wysuwania anteny. Czekasz, aż silnik napędowy się zatrzyma. Jeżeli nie będzie się chciał zatrzymać to wyłączasz zapłon. Na wyłączonym zapłonie wyłączasz radio. Wsuwasz żyłkę napędową w gniazdo masztu anteny aż do oporu (uzębioną częścią od wcześniej zanotowanej strony). Kiedy żyłka nie będzie chciała dalej wejść ręką, druga osoba włącza zapłon. Ponieważ radio będzie wyłączone to mechanizm anteny ruszy w kierunku wciągania anteny. Układając ręką żyłkę napędową masztu, czekasz aż zostanie ona całkowicie wciągnięta w mechanizm. Jak żyłka wjedzie do środka ustawiasz szybko maszt w gnieździe i czekasz aż i maszt zostanie wciągnięty w gniazdo. Jak maszt się schowa i silnik napędowy anteny się zatrzyma, dokręcasz chromowaną nakrętkę. Koniec. Mam nadzieję, że daje się to zrozumieć :). Powodzenia

Offline jankes

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Jaguar xj6 1982 4.2L Sovereign
Odp: antena automatyczna XJ6 s3 1982
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2017, 12:09:37 pm »
Jakby ktoś szukał do swojego Jaga anteny to znalazłem w UK link:  https://britishparts.co.uk/products/9562-antenna-aerial-mast-DBC2200  Cena moim zdaniem przystępna. Teraz trzeba sprawdzić czy działa sam silnik i zakup. Dam znać co i jak poszło :)
Mazda MX-5 NB 2000 1.6
Yamaha Venture Royale 1990 1.3

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: antena automatyczna XJ6 s3 1982
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2017, 02:45:29 am »
 Stary temat  . Anteny do ser 3  były inne niz te  do której maszt jest pokazywany . Ten maszt  do do anten typu HIRSHMANN .
 nikt to starych anten masztów juz nie robi . Sprawa  druga jesli nawet  gdzieś by był maszt . to i tak trzeba go wkręcić śrubka  w środku silniczka.
  Te anteny były  z jakby przedłużeniem  czyli silnik leżał  w środku bagażnika szedł pancerz  od prawego tylnego błotnika  i tam był już sam maszt.
 Ceny w USA używanych takich oryginalnych anten to zaczynają się od 120 dolcow . Kiedyś były anteny tzw aftermarket  ale muszę poszukać czy jeszcze ktoś do robi  .
 
I love and hate Jaguars

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: antena automatyczna XJ6 s3 1982
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 19, 2017, 03:10:09 am »
http://www.ebay.co.uk/itm/Jaguar-XJ6-Series-3-XJS-Electric-Antenna-DAC4090-/252627154602?nma=true&si=ZiXpnMzTcc2xk8gUt%252F0tIwBBo2c%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557
 To tez afrermarket  sprzedawana przez  firmę barratt Jednak to nie to samo co oryginał.  Wiele ludzi pokazuje  ze ma wymienniki na te maszty  moze wreszcie ktoś to robi ale  trzeb pamiętać ze jesli na zdjęciu  jest pokazana na końcówka do dokręcania masztu od góry to zły maszt.
 Jak na razie to s\ą maszty do nowszych  anten  typu HIRSHMANN  chyba robionych do 1993 +-  jak i anten późniejszych robionych w Japonii lub Meksyku. robionych do 2006 +-.
I love and hate Jaguars

Offline raflik1977

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: antena automatyczna XJ6 s3 1982
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2018, 18:11:19 pm »
Ja zamontowałem z Limora
https://www.limora.com/en/aerial-1-35785.html
zapłaciłem mniej ok. 89 euro. Komplet się sprawdził. Trzeba jedynie pamiętać żeby nie uszkodzić połączenia linki z anteną przy montażu.
ciężko to wepchnąć przy wyciągniętej tylnej lampie.
Przychodzi z fajną postawką. Generalnie wygląda jak w oryginale.