Autor Wątek: Głośna praca rozrusznika silnika w x300  (Przeczytany 1548 razy)

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Głośna praca rozrusznika silnika w x300
« dnia: Luty 22, 2017, 17:25:47 pm »
Witam.
Od samego początku, gdy kupiłem Jaga z silnikiem 4.0 97', czyli od dwóch miesięcy, rozruch silnika jest dość głośny/jest to metaliczny dźwięk, tak jakby rzężenie/.Mechanicznie wszystko jest ok, silnik po krótkim kręceniu odpala, bendiks natychmiast po rozruchu się wyłącza, tylko ten dźwięk mnie niepokoi.
Nie ma też wpływu stan naładowania akumulatora, a co za tym idzie, siła kręcenia rozrusznikiem. Może przyczyną jest wyrobione koło zamachowe lub zębatka w rozruszniku/ewentualnie wyrobiona tulejka i powstaje zbyt duży luz/?
A może ten typ tak ma? ??????
Jeśli, ktoś z kolegów forumowiczów miał podobną przypadłość w swoim aucie i ma w związku z tym doświadczenia, czekam na opinie.
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.

Majkel

  • Gość
Odp: Głośna praca rozrusznika silnika w x300
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2017, 18:56:58 pm »
uwierz mi nie chcesz tego rozrusznika dotykać lepiej dać go do specjalisty który nie będzie bardzo zadowolony, aby go wyjąć trzeba odkręcić 2 śruby w tym jedna z którą się męczyłem ze 20min + łapę silnika i podnieść go do góry inaczej go nie wyjmiesz... chyba że ja coś źle robiłem
z mojego niewielkiego doświadczenia, obluzowała albo odkręciła się śruba od rozrusznika, koło zębate rozrusznika jest sfatygowane albo cewka bendiksa nie wysuwa się do końca i łapie kawałkiem.
parę dni temu rozbebeszyłem 4.0 v8 i raczej koło zamachowe odpada, wygląda dość solidnie

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: Głośna praca rozrusznika silnika w x300
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2017, 19:13:26 pm »
W poprzednich wątkach wyczytałem, że gorzej usytuowaną śrubę można odkręcić od spodu/zdemontowane nadkole i ściągnięte koło/ kluczem z przedłużką powyżej 40cm lub /2 wersja/ kluczem oczkowym z grzechotką :-trudno
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Głośna praca rozrusznika silnika w x300
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2017, 00:27:27 am »
Żeby rozrusznik wyorał zęby w kole zamachowym to zębatka w rozrzuszniku musiała by być z conajmniej z mieszanki złota, tytanu i sproszkowanego diamentu :D. Moim zdaniem wyorały się już satelity w bieżni albo sama bieżnia albo automat nie wyrzuca bendiksu do końca i zębatka nie łapie całą powierzchnią
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: Głośna praca rozrusznika silnika w x300
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2017, 20:02:21 pm »
Nie miałem okazji oglądać zdemontowanego rozrusznika, powiedźcie mi, czy ewentualnie satelity są razem z rozrusznikiem w komplecie?
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.