Autor Wątek: Tuleje zawieszenia Meyle Gmbh  (Przeczytany 3749 razy)

Offline Six

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 260
Tuleje zawieszenia Meyle Gmbh
« dnia: Luty 22, 2017, 14:10:15 pm »
Szykuję się do sporego przeglądu zawieszenia i natknąłem się na tulejki wahaczy marki Meyle Gmbh. Nie zamierzam oszczędzać na częściach, ale z drugiej strony nie chcę płacić dwa razy więcej za samo logo Jaguara na opakowaniu. Toteż pytanie: macie jakieś doświadczenia z częściami wspomnianej firmy? Z tego, co wyszperałem w necie, to robią części dobrej jakości i dostarczali też elementy bezpośrednio do Jaguara. Wolałbym uniknąć sytuacji, w której kupuję oryginał, ale i tak produkcji Meyle, za to za dwukrotną cenę.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Tuleje zawieszenia Meyle Gmbh
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2017, 14:49:23 pm »
Robią dobre graty, możesz śmiało brać
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Cubae

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Tuleje zawieszenia Meyle Gmbh
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2017, 20:15:08 pm »
jak z kazda firma trafiaja sie buble, ale ogolnie elementy zawieszenia  dobre tjk czesci do ukl. hamulcowego. Tez polecam a na kilkadziesiat aut sprawdzone

frostbive

  • Gość
Odp: Tuleje zawieszenia Meyle Gmbh
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2017, 23:28:25 pm »
Elementy zawieszenia maja dobre, moze nie mozna ich porownac do Moog, TRW czy Lemförder ale daja rade. W jagu nie odwazylem sie ich uzyc, lecz w innych autach sprawdzaly sie.
Maja rowniez elementy z serii HD z 4-letnia gwarancja ktore sa wzmocnione w stosunku do oryginalu.

Offline Cubae

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Tuleje zawieszenia Meyle Gmbh
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2017, 19:13:39 pm »
te hd akurat to mozna sobie wsadzic, i tak zawsze wina uzytkownika

frostbive

  • Gość
Odp: Tuleje zawieszenia Meyle Gmbh
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2017, 04:07:16 am »
Taka polityka firmy, niestety tanio nie jest dobrze. :D
Jesli juz przeglad zawieszenia to tylko poliuretanowe tuleje.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2017, 09:55:25 am wysłana przez MicGin »

Offline XJSC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Tuleje zawieszenia Meyle Gmbh
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2017, 15:37:46 pm »
Jeżeli cenicie jakość polecam:

http://poliuretany.olkusz.pl/pl/jaguar_xj

Zamówiłem u nich przednie tuleje stabilizatora do XJR, mają w ofercie również do pozostałych modeli X300 i XJ 40 .
Za kilka dni będą końcówki stabilizatorów.
XJ40, XJSC , XJR

frostbive

  • Gość
Odp: Tuleje zawieszenia Meyle Gmbh
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 29, 2017, 22:43:02 pm »
Ja kupujac tuleje poliuretanowe w Olkuszu do mojego starego Volvo V40 zawiodlem sie bardzo, gdyz pasowaly... ale tylko prawie.
Jesli poliuretany to Powerflex - maja w ofercie X300, SuperPro lub Polybush - u nich rowniez znajdziemy sporo do X300 i w dobrych cenach.
Juz z doswiadczenia z poliuretanami mowie.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2017, 10:11:09 am wysłana przez MicGin »

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: Tuleje zawieszenia Meyle Gmbh
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2017, 08:37:18 am »
Warto tu dodac ze poliuterany nadaja sie do XJRa, ale do wymiany reszty gum sa zwyczajnie wedlug mnie za twarde i odbieraja pewien komfort jazdy.

Offline XJSC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Tuleje zawieszenia Meyle Gmbh
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 13, 2017, 15:22:28 pm »
W moim XJR zamontowałem tuleje poliuretanowe wszędzie tam, gdzie elementy gumowe na naszych drogach wytrzymują tylko rok: górne i dolne mocowanie przednich amortyzatorów, tuleje stabilizatora przedniego wraz z końcówkami stabilizatora, oraz tuleje tylnego stabilizatora. Komfort jazdy nie ucierpiał, za to mogę zapomnieć na dłużej z naprawami zawieszenia.  Części do XJR'a Panowie z Olkusza wykonali na moje zamówienie i zrobili to wspaniale.
Poprzednio jeździłem w XJ40 na poliuretanach tylko mocujacych przednie amortyzatory, nie obniżyło to komfortu jazdy.
Polecam ...
XJ40, XJSC , XJR

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: Tuleje zawieszenia Meyle Gmbh
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 13, 2017, 16:18:36 pm »
Badzmy szczerzy, jak ktos preferuje i jezdzi(a w zasadzie plywa) Sovereignem to zawieszenie XJRa bedzie mu zwyczajnie za twarde. Sovereign to nie XJR i na odwrót, jest przeciez duza roznica. Ja tam lubie moja plywajaca barke na oryginalnych gumach z ciasta marchewkowego na codzien. Generalnie to zalezy co kto lubi ale na pewno bedzie spora roznica miedzy oryginalnymi gumami a poliuteranami. Mówie to o komplecie, jakas pojedyncza guma tu czy tam, pewnie nie zrobi takiej wielkiej roznicy.

frostbive

  • Gość
Odp: Tuleje zawieszenia Meyle Gmbh
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 21, 2017, 01:48:47 am »
Nie ma takiej drastycznej utraty komfortu, bez przesady... jezeli montujemy poliuretany o twardosci max 75ShA to one nadal pracuja. Auto nie wybiera gorzej dziur przez to, za to jest tylko sztywniejsze i o wieeele lepiej (pewniej) sie prowadzi.
Oczywiscie jadac po kostce brukowej bedzie roznica gdyz wiecej drgan zostanie przeniesionych na karoserie, ale pamietajmy ze zawieszenie w Jagach jest juz tak zaprojektowane ze bedzie nadal miekkie. O twardosci zawieszenia decyduja sprezyny, amortyzatory oraz stabilizatory.

Takze jest sztywniej ale nie twardziej, nie mylmy pojec.

Offline krystian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: Tuleje zawieszenia Meyle Gmbh
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 12, 2017, 16:36:39 pm »
Panowie chcę wymienić tuleje wahaczy ale mam problem z ośką dolnych wahaczy. Może banalne, ale że nigdy tego nie robiłem w tym aucie (x300) i nie bardzo da się to zrobić to proszę o poradę :) Nakrętka ściągnięta, ośki wysunąć się nie da. Pukanie młotkiem nie pomaga, a z lewej strony zakładając klucz 38 obrócić też się nie da. Tak zapieczone może być, czy jakaś metoda potrzebna? :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2017, 16:43:18 pm wysłana przez krystian »
Jaguar XJR 1995

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: Tuleje zawieszenia Meyle Gmbh
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 12, 2017, 16:55:26 pm »
Zapieczone. Moje dolne w amortyzatorze(taka podobna, tylko troche mniejsza sruba) byly tak zapieczone, ze musialem ja ucinac przy amorze zeby w ogole ja pozniej wybic. Najgorsze ze nawet jak bedziesz ja bil mlotkiem to bedzie odbijac na gumie. Moze klucz udarowy dasz rade wcisnac na ta srube? Nie pamietam czy jest tam na niego miejsce.
Powodzenia! :)

Offline krystian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: Tuleje zawieszenia Meyle Gmbh
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 12, 2017, 17:00:25 pm »
Aaa więc to tak. Kluczem udarowym powinno dać się podejść, także pozostaje mi kupić klucz nasadowy 38 i może w ten sposób pójdzie :) Dzięki
Jaguar XJR 1995