Autor Wątek: DPF -regeneracja czy całkowite wycięcie? 2,7 D przebieg: 200tys  (Przeczytany 4862 razy)

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.274
Odp: DPF -regeneracja czy całkowite wycięcie? 2,7 D przebieg: 200tys
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 21, 2017, 22:29:49 pm »
Fakt, że jeśli często włącza się tryb wypalania DPF to możesz zabić silnik. Było o tym wiele razy. Paliwo spływa do miski olejowej, rozrzedza olej, ten przestaje smarować i kaplica.

Według mnie najlepszym lekarstwem jest zakup jakiegoś 4.2 lub 5.0  8)
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

bartekxf

  • Gość
Odp: DPF -regeneracja czy całkowite wycięcie? 2,7 D przebieg: 200tys
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 24, 2017, 13:45:42 pm »
Wycinałem w jednym DPF gdyż nie szło już wypalić a auto latało trasa/miasto i jest spokój. Jedny minus że lubi przykopcić..

W drugim mam przebieg 185 i zapala się DPF raz na 3-4mce i na razie nic nie wycinam....

Offline victor89

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: DPF -regeneracja czy całkowite wycięcie? 2,7 D przebieg: 200tys
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 25, 2017, 22:03:26 pm »
Ja w swoim 3.0 diesel S wywaliłem dpf czuć było od razu że silnik odetchnął, średnie spalanie spadło jakieś 0,5 litra może troszkę więcej, co do kopcenia to powiem tak: po pierwszym odpaleniu rano puszcza troszkę niebieskawego dymku potem już przez cały dzień można odpalać i gasić i ten efekt już nie występuje, lekki dymek puszcza jedynie jak przygazujesz do oporu delikatnie parsknie lekko szarawym dymkiem i tyle, podczas jazdy kolega jechał za mną i nawet przy mocnych redukcjach mówił że nie zauważa żadnego dymienia jedynie w nocy jak świecą reflektory na wydech to coś tam widać ale absolutnie nie można powiedzieć ze po wycince samochód dymi na czarno a nawet jeżeli by ci dymił to nie przez dpf tylko ewentualnie to świadczy o stanie wtrysków. Ja szczerze polecam i w każdym następnym dieslu jaki będę miał zrobię to samo.
Jaguar XFS 3.0d

Offline Dominik_XF

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
Odp: DPF -regeneracja czy całkowite wycięcie? 2,7 D przebieg: 200tys
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 26, 2017, 02:08:22 am »
Napiszę Ci na swoim przykładzie, xf 2.7, zacząl mi wyskakiwać komunikat że DPF zapchany, dziwne ponieważ robiłem tylko trasy. To dawaj do mechanika, diagnoza DPF do wypalenia, podpinamy kompa lecimy w trasę DPF wypalony 400zł za usługę...

Przy wymianie oleju mechanik stwierdził, że olej bardzo rzadki i chyba wtryski leją tymbardziej, że oleju o litr za dużo a olej wymieniam co 10-12 tyś km.

No nic wymieniam olej, robię trasy po 5 tyś km widzę że znów olej zaczyna przybywać, jadę do serwisu od słowa do słowa okazuje się, że DPF wariuje w sumie nie DPF a komputer ponieważ cały czas wypala a nie ma czego więc leje ropę do silnika. Serwis stwierdza, że trzeba wymienić DPFa ale... nie dają gwarancji ,że to pomoże bo jeśli jest problem z komputerem że wypala to może przybywac oleju cały czas.

Lecę do magika od diesli dpfów itd itp, wywalił DPFa mechanicznie i komputerowo usługa 700 zł, zrobiłem już ok 60 tyś km i cieszę się samochodem, śpię spokojnie olej nie przybywa nawet kropla nie ubywa od wymiany do wymiany równiutko na bagnecie.

Co do kopcenia przy mocnym wciśnięciu gazu puści dyma ale to samo było jak był DPF

Heresy666

  • Gość
Odp: DPF -regeneracja czy całkowite wycięcie? 2,7 D przebieg: 200tys
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 21, 2017, 20:23:46 pm »

  Mineło juz troche czasu od operacji i moge zakonczyć temat bo jezdzilem i w trasy i po miescie wiec mam juz jakies obserwacje:)

 - Wyciety DPF ,EGR zaślepiony .

 Patent sprawdził sie w 100 % -nie kopci rażąco a wręcz niezauważalnie :)
 Restricted Performance - Żegnaj komunikacie

Mam wrażenie że mu to pomogło w samopoczuciu i mi chyba też.   :-A

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: DPF -regeneracja czy całkowite wycięcie? 2,7 D przebieg: 200tys
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 26, 2017, 18:26:22 pm »
No to połowę potencjalnych problemów związanych dieslem masz  z głowy :-za