Autor Wątek: Przesłona szyberdachu prawidłowa praca?  (Przeczytany 1143 razy)

Offline L_Vader

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • 2006 XJR
Przesłona szyberdachu prawidłowa praca?
« dnia: Luty 07, 2017, 12:16:34 pm »
Witam,
Jestem w trakcie naprawy podsufitki i mam jeden problem. Licze ze ktoś z posiadaczy XJ8 będzie w stanie pomoc.
Wiec:
1. Mając otwarty na maxa szyberdach i przysłonę- to czy przy zamykaniu dachu mechanizm powinien pociągnąć ze sobą ta przysłonę czy powinna ona pozostać niezasunięta?
2. Przypadek odwrotny- zamkniety dach i zasunięta przesłona. Otwieramy dach. W tym przypadku chyba na 100 procent mechanizm ciągnie osłonę?

Dzieki i pozdrawiam! :-thank

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Przesłona szyberdachu prawidłowa praca?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2017, 15:59:20 pm »
Mam dokładnie tak samo jak Ty, wątpię żebym miał coś zepsute, bo w S-Type tak samo się dzieje, więc normalna sprawa.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Offline L_Vader

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • 2006 XJR
Odp: Przesłona szyberdachu prawidłowa praca?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2017, 13:41:02 pm »
 :-bry

Dowiedziałem się jak to ma funkcjonować wiec opisze dla potrzebujących w przyszłości.

1. Odsunięty szyber i przesłona na maxa. Zamykamy dach. Mechanizm powinien pociągnąć przesłonę tylko do momentu wyciągnięcia raczki a następnie zamyka się tylko dach, przesłona zostaje. (U mnie, z powodu nowej podsufitki i grubszej gąbki szyber usiłował ciągnąć przesłonę do końca- co w pewnym momencie wyzwalało bezpiecznik przytrzaśnięcia i dach spowrotem się cofał... Na szczęście naprawione do stanu taki jak ma być.
2. Zamknięty dach i przesłona. Otwieramy. Mechanizm przesuwa oba elementy aż w pełni się schowają.

Pozdrawiam!

MIRO

  • Gość
Odp: Przesłona szyberdachu prawidłowa praca?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 17, 2017, 00:43:28 am »
W moim szyber otwiera osłonę , ale po zamknięciu osłona pozostaje w poprzedniej pozycji i trzeba ręcznie przesunąć.Pozdrawiam.