Autor Wątek: Listwy boczne drzwi - prośba o pomoc  (Przeczytany 2149 razy)

Offline Paragraph85

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Mów tylko wtedy, gdy słowa ulepszą ciszę
Listwy boczne drzwi - prośba o pomoc
« dnia: Styczeń 17, 2017, 10:56:15 am »
Cześć,
Prace nad blacharką XJS'a trwają w najlepsze, chociaż nie ma tego dużo - tylko tylne błotniki i dwa miejsca w podłodze czyli "tam gdzie zawsze" ;). Przy okazji chciałbym założyć nowe listwy na drzwiach (zdjęcie w załączeniu) tylko za nic w świecie nie mogę znaleźć ich na żadnych rysunkach / diagramach, itd.
Czy każdy XJS jest w nie wyposażony?
Może ktoś dysponuje numerem części?
Będę wdzięczny za pomoc.

PS. Jaguar jest w wersji cabrio, rocznik 90'.

Pozdrawiam. Przemek

Offline Witek12345

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 210
Odp: Listwy boczne drzwi - prośba o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2017, 11:51:28 am »
nowe,oryginalne... to raczej daremny trud poszukiwawczy,towar nie do zdobycia,tym bardziej,że dotyczy XJS-ów robionych na rynek amerykański,a nie europejski.

Offline Ojciec

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: Listwy boczne drzwi - prośba o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2017, 19:23:47 pm »
ja bym się chciał dowiedzieć jak się ściąga takie listwy ? są klejone? przykręcane? na jakiś zatrzaskach / spinkach ?
1992r - Jaguar XJR6 4.0
1988r - Jaguar XJS 5.3 V12

Online katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: Listwy boczne drzwi - prośba o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2017, 10:08:24 am »
Najpewniej klejone, jak wiele podobnych rzeczy w jaguarach.

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: Listwy boczne drzwi - prośba o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2017, 09:50:57 am »
Mogą być klejone, mogą być na spinki/wsuwki. Listwy nie oryginalne, można kupić na amerykańskim ebay-u w PL nie widziałem. Mi się nie podobają, ja bym wywalił. Temat był iedyś wałkowany na którymś forum, myślę że Jerry może najwięcej powiedzieć na temat takich listewek upiększających w US, dla pewności sprawdził bym czy pod maską nie ma V8 Chevy bo to było w zestawie z tymi listewkami:) Tu masz przykład klejonej:
http://www.ebay.com/itm/Vintage-Style-5-8-Dark-Blue-Chrome-Side-Body-Trim-Molding-Formed-Pointed-End-/181976702027?hash=item2a5ea81c4b

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Listwy boczne drzwi - prośba o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2017, 05:12:54 am »
 No niestety te listwy  Paragraph85 sa na nity . niby ni eorginalne ale kiedyś  rozmawiałem z gościem  z xj6  z lat 1986 i mówił ze w jego aucie  nity były pomalowane od wewnątrz !
 Dziwne . Kto maluje drzwi od wewnątrz jak nie fabryka.  Jednak znalazłem  broszurę Jaguara z tamtych lat i reklamowała te listwy.  Listwy były z różnych kawałków składane . i  wsadzali ten plastik w środek  w zależności od koloru  auta można dostać te  plastik-gumowy  na  amerykańskim ebay  . nie są drogie  . gdzieś mam jeszcze kolor czerwony .
 zobacz ta stronę :
https://www.customautotrim.com/body-side-moldings/rivet-on-molding/insert/101/
I love and hate Jaguars