Autor Wątek: statuetka jaguara na masce przedniej  (Przeczytany 2135 razy)

Arek

  • Gość
statuetka jaguara na masce przedniej
« dnia: Styczeń 07, 2017, 19:57:05 pm »
ten wątek był poruszany w wielu aspektach ale ja chcę zapytać kolegów tudzież koleżanki o aspekt prawny. Kupiłem statuetkę przykręcaną do maski przedniej na sztywno. Trzeba wywiercić dwa otwory duży na śrubę i mniejszy stabilizujący. Mam w masce nawet miejsca wyznaczone na te otwory, można wywiercić, przykręcić i cieszyć się jeszcze bardziej stylowym wyglądem :) Wstrzymuje mnie jedynie odpowiedż na takowe pytanie. Co w razie kontroli policji lub badanie techniczne czy by przeszedł ? i pytanie ważniejsze, jest wypadek załóżmy nie z mojej winy ale rzeczona statuetka czyni nadmierne szkody, co wtedy ? dokonałem samowoli ? czy jest to dozwolone ? w końcu producent przewidział miejsce i sposób zamocowania jeśli konstrukcja jest do tego przystosowana ? czy może w innych krajach można a u nas nie ? lub po prostu wymieniłem maskę gdzie była już  statuetka i nikt nie udowodni. Mam Jaguara s-type 2,7d 2007r, kraj pochodzenia Szwajcaria

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 633
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: statuetka jaguara na masce przedniej
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2017, 19:59:52 pm »
Teoretycznie powinieneś mieć statuetke bezpieczną, czyli obrotową taką jak ja mam u siebie. W razie wypadku możesz mieć kłopot jeżeli ktoś się na to uprze, w takim zwykłym komunikacyjnym chyba nie powinno być to jakimś problemem, ale gdy trafisz na pieszego i jemu się coś stanie za pomocą tejże statuetki to już możesz mieć kłopot.
GO HARD OR GO HOME...

Arek

  • Gość
Odp: statuetka jaguara na masce przedniej
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2017, 20:20:20 pm »
no tak ale to jest domniemanie i szczerze powiedziawszy mam takie same obawy. Piszesz mam statuetkę obrotową ok ale taką też możesz niechcący wyrządzić krzywdę (zwłaszcza pieszemu) i fakt że jest obrotowa może nie mieć znaczenia, prawda ? czy w ogóle jest przepis drogowy który o tym mówi ?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: statuetka jaguara na masce przedniej
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2017, 22:03:30 pm »
Nie ma chyba regulacji dokładnie na to. Przegląd powinien przejść bo rzadko kto to sprawdza
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: statuetka jaguara na masce przedniej
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2017, 02:06:04 am »
Jest przepis który mówi, że wszystkie wystające znaczki powinny się schować, odkształcić itp pod naciskiem 10 daN. Żadna statuetka nie spełnia tej normy oprócz Ardena. Jeszcze nie spotkałem się, żeby jakiś diagnosta odmówił przeglądu. A za stan samochódu odpowiada kierowca.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Arek

  • Gość
Odp: statuetka jaguara na masce przedniej
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2017, 10:29:33 am »
dzięki za cytat tego przepisu jest to dosyć istotne. Mnie nie chodzi o przejście przez badanie tech. bo z tym sobie można poradzić Ważniejsze są ewentualne konsekwencje związane z takim znaczkiem "nieświadomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania-konsekwencji" Choć jak wcześniej pisałem tłumaczeniem jest kupiłem maskę z takim właśnie znaczkiem , myślę jednak że i tak byłem w ten sposób ewentualnym "winowajcą"?

Jest przepis który mówi, że wszystkie wystające znaczki powinny się schować, odkształcić itp pod naciskiem 10 daN. Żadna statuetka nie spełnia tej normy oprócz Ardena. Jeszcze nie spotkałem się, żeby jakiś diagnosta odmówił przeglądu. A za stan samochódu odpowiada kierowca.

Offline Leon48

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: statuetka jaguara na masce przedniej
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2018, 21:19:34 pm »
Witam,
mam problem ze znalezieniem kocura na maskę, mam u siebie dość nietypowy uchwyt.
Ktoś może polecić co by pasowało? i żeby nie kosztowało krocie?

S-type 3l benzyna 2001r 240km

Z góry dziękuję za pomoc :)