Autor Wątek: Problem ze skrzynią biegów błąd P0705  (Przeczytany 2425 razy)

ziomalcfc

  • Gość
Problem ze skrzynią biegów błąd P0705
« dnia: Grudzień 19, 2016, 16:00:02 pm »
Witam wszystkich forumowiczów,
Mam problem ze swoim Jaguarem xjr 4,2 Supercharged. Kilka dni temu pojawił się u mnie na komputerze komunikat z błędem skrzyni biegów. Zaznaczę że żadna pozycja lewarka zmiany biegów się nie podświetla a skrzynia przechodzi w tryb awaryjny. Po podłączeniu pod komputer wyskoczył mi kod błędu P0705. Nie wiem kompletnie gdzie szukać przyczyny awarii. Zauważyłem również to że przy wrzucaniu wstecznego biegu auto cofa ale nie palą się tylne światła cofania. Proszę o pomoc bo naprawdę nie mam pojęcia gdzie zacząć szukać tej awarii.   :-K

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Problem ze skrzynią biegów błąd P0705
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2016, 21:34:29 pm »
Pewnie coś nie łączy w pozycjonerze albo zwarcie gdzie jakie albo wypieła się wtyczka wiązka skrzynia-komp
https://www.obd-codes.com/p0705
http://www.sonnax.com/articles/358-re5r05a-trouble-code-chart
:)

s-type 4.0 2000r

ziomalcfc

  • Gość
Odp: Problem ze skrzynią biegów błąd P0705
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2016, 09:21:51 am »
Bo na samym początku miałem problem z wrzuceniem jakiegokolwiek biegu bo jak się później okazało taki plastik który trzyma dźwignię zmiany biegów się wyrobił i ją blokował i jak była w pozycji D i zgasiłem samochód to jak chciałem go ponownie uruchomić to słyszałem takie cykanie po przekręceniu kluczyka. Rozebraliśmy obudowę Wymieniłem ten plastik biegi wchodzą już elegancko ale wyświetlił mi się błąd skrzyni i przeszła w tryb awaryjny. I teraz nie wiem gdzie zacząć szukać przyczyny? Czy zdemontować cały tunel od skrzyni czy zacząć szukać gdzieś w innym miejscu? Gdzie znajduje się ta wtyczka skrzynia - komp?

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Problem ze skrzynią biegów błąd P0705
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2016, 23:35:20 pm »
No to raczej nie wtyczka i nie wiem gdzie w twoim jest komp skrzyni. Zrób tak wjedź na kanał ustaw wybierak na N i zejdź pod auto na pozycjonerze ( nie wiem do końca jak to w ZF-ach jest żebym znów głupoty nie napisał ale musi być coś podobnego jak w fordowskiej) jest strzałka i powinna być równo ustawiona na symbol N ( również na pozycjonerze) stąd wiadomo że linka jest źle wyregulowana jeśli to nie to sprawdził bym pozycjoner sam. A te cykanie to było pewnie zwarcie. Sprawdź wszystkie bezpieczniki i przekaźniki które cokolwiek mają wspólnego ze skrzynią.
:)

s-type 4.0 2000r