Autor Wątek: Ktoś kto ogarnia felgi jest?  (Przeczytany 2170 razy)

Offline Lipa

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
Ktoś kto ogarnia felgi jest?
« dnia: Grudzień 07, 2016, 19:56:21 pm »
Siemanko jestem na etapie wyboru felg do mojego kota, a na maxa mam wizje szprychową :P białe paski na oponach + szpryszki mmmm  :-A 
Znalazłem na olx https://www.olx.pl/oferta/felgi-szprychowe-17-cali-oldtimer-chrom-CID5-IDiKaZb.html#0656f02d0e
Gość nawet nie wie jakiej marki są, ale na moje oko to chinczyki chociaż facet twierdzi, że USA :P
Za cały zestaw 4500 felgi koła flansze poszezajace i adaptery. Moim zdaniem to jest duzo hajsu, bo nowe 17 kosztuja 3800 (same felgi ).
Co myślicie o takim zestawie ? chyba że wiecie gdzie mogę kupić jakieś 15/16 albo 17 na szprychach dajcie znać :D

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 763
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Ktoś kto ogarnia felgi jest?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2016, 21:20:09 pm »
http://www.szprychowe.pl/felgi.php
Tez planuje zakupic w przyszlosci szprychowki, dokladnie takie jak na tym zdjeciu ponizej

Offline frost84

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Ktoś kto ogarnia felgi jest?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2016, 00:47:50 am »
Moim zdaniem szprychówki i białe paski wybitnie nie pasują do xj40, ale ostatecznie to kwestia gustu.
XJ6 / XJ40 / 4.0 / 1991

Offline Witek12345

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 210
Odp: Ktoś kto ogarnia felgi jest?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2016, 11:11:44 am »
Moje doświadczenia:
1. Szprychowe z USA na centralną nakrętkę;
Z jednej opony schodziło powietrze,wadliwe uszczelnienie szprych,a wszystkie felgi nie miały idealnego wycentrowania. Poza tym jest mały dyskomfort w czasie jazdy,stałe przemyślenia: odpadnie koło,czy nie odpadnie,nigdy nie odpadło,ale niepokój jest. Co parę setek albo i wcześniej trzeba dobijać nakrętki na tylnej osi, przód nigdy się nie luzował.
2.Szprychowe z Chin/Malezji na pięć śrub(dostępne na limora.com):
Jakość wykonania centralnego kapsla absolutnie skandaliczna,klient płaci grube tysiące,a plastikowy chrom schodzi już po pół roku,sztandarowy przykład krojenia frajerów,których jedynym grzechem jest to,że kochają klasyczną motoryzację,a,że mają parę groszy w kieszeni,to wiadomo,nie grzech bogatego złupić.
I oczywiście, na szprychowych jezdzimy tylko po gładkich,niedziurawych drogach,a na widok krawężników uciekamy gdzie pieprz rośnie. Naprawdę chcecie kupić?
Na zloty,na podryw lalek się nadadzą,na codzień nie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2016, 11:32:42 am wysłana przez Witek12345 »

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 763
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Ktoś kto ogarnia felgi jest?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2016, 12:25:49 pm »
Hmm jesli to takie go#no to sobie jednak daruje :) nie slyszalem i nie czytalem zadnych opinii na temat szprychowych felg, dobrze wiedziec na zas.

Offline Witek12345

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 210
Odp: Ktoś kto ogarnia felgi jest?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2016, 13:26:08 pm »
Opony z paskami,szlaczkami kupowałem na dbtires.com. Ogromny wybór,można sobie dobrać pod kolor sierści kota. Europa w tym temacie jest uboższa.

Offline Lipa

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Ktoś kto ogarnia felgi jest?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2016, 15:11:54 pm »
Właśnie temat jest obszerny z tego co widzę, bo jedni mówią ze szprychowe spoko nic sie złego nie dzieje jedni ze jednak są obawy przed utrata koła a drudzy ze to kompletna strata kasy :/ Coezko sie zdecydować tym bardziej ze do gościa mam przejechać cała Polskę... najgorzej jak mi sie nie spodobają i wrócę z niczym :/

Offline Witek12345

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 210
Odp: Ktoś kto ogarnia felgi jest?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 08, 2016, 20:15:45 pm »
Jeżeli już mają być szprychowe w klasycznym jaguarze (od biedy niech i kanciasta czterdziestka się do nich zalicza),to bez wątpienia nie te w amerykańskim stylu,ale nawiązujące do oryginałów z dawnych lat,czyli takie jak prezentowane na powyższym zdjęciu. Oczywiście jeśli ktoś nosi stringi,trzypaskowy dres,w bagażniku tuba,a rap mu w sercu i uszach gra,to krzykliwa klasyka rodem ze Stanów będą najlepszym wyborem,a najlepiej jeszcze na bogato,w "złocie",bo przecież i takie szprychy są w ofercie.
Dla mnie stary jaguar to nobliwe,stonowane,dyskretnie eleganckie auto,ale przecież nie dla wszystkich takie musi być.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2016, 22:20:29 pm wysłana przez Witek12345 »