Autor Wątek: problem z nawigacją  (Przeczytany 5608 razy)

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
problem z nawigacją
« dnia: Listopad 08, 2016, 21:30:06 pm »
Wiem wiem że każdy powie temat wałkowany milion razy, ale przeglądałem to i zagramaniczne forum z kotami i nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania swojego problemu. Otóż jest tak że jakieś 2 miesiące temu zirytowany tym że ilekroć wyjeżdżałem w trasę musiałem brać ze sobą oddzielną nawigacje chociaż mam wbudowaną w kota. Ściągnąłem sobie mapy na płytę, wypaliłem i wsadziłem do kota. Nawigacja podłapała i zaczęła aktualizować aż... no właśnie aż powtarzała ten proces w nieskończoność bo aktualizacja dochodziła do połowy i powtarzała się od początku. P 30 minutach przestała  więc nagrałem drugą płytę i znowu to samo aż w końcu odmówiła posłuszeństwa.
Teraz za każdym razem jak wsiadam do auta i odpalam to oczywiści błąd 50/51 wieje w twarz (przeziębienie gotowe). Nawigacja cały czas czyta inne płyty bo próbowałem już jakiegoś patentu z angielskiej strony żeby nagrać sam plik loading.kwi i wsadzić do nawigacji. Ekran oczywiście czarny ale mogę wejść po naciśnięciu 3 przycisków w ustawienia systemowe.
Czy ktoś wie jak mnie poratować? Może Oryginalnymi plikami do nawigacji. Dodam że nie zależy mi już na tej nawigacji byle by tak nie wiało :(

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: problem z nawigacją
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2016, 21:39:27 pm »
Ja i kilku forumowiczów popełniło ten sam błąd  nagrywana płyta i koniec klimy i wyswietlacza pomogła wymiana czytnika DVD  cena dobrej używki  ok 800 PLN ja osobiście  kupiłem fartem  za 400 pln.
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: problem z nawigacją
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2016, 21:45:24 pm »
a odłączenie nawigacji i i wywalenie jej z opcji wyświetlacza? da się w ogule coś takiego zrobić?

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: problem z nawigacją
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2016, 22:34:24 pm »
Nie da rady, czytnik jest obowiązkowy.
Jeśli nie wczyta oryginalnej płyty została wymiana czytnika.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: problem z nawigacją
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2016, 00:46:02 am »
oryginalnej płyty z mapami czy jeszcze jakiejś innej? Ma ktoś w razie W na sprzedaż takie cuś albo trudni sie X-tajpami?

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: problem z nawigacją
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 09, 2016, 01:10:03 am »
Oryginalnej płyty Jaguara, wytłoczonej, nie kopiowanej itp.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline lukasz_slask

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • X-TYPE 2.5
Odp: problem z nawigacją
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 09, 2016, 07:34:18 am »
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2016, 07:39:19 am wysłana przez lukasz_slask »

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: problem z nawigacją
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 09, 2016, 11:37:38 am »
Co powoduje ten błąd? Przerwanie aktualizacji firmware (błąd odczytu płyty) ?

Moja płyta była z 2001 wrzuciłem nagraną z nową wersją softu i działa już tak 2 lata.
Soft się zaktualizował, logo zmieniło się z zielonego na czarne (i to jedyna różnica).

Czy jeżeli płyta padnie ze starości, to uszkodzi nawigację, czy po prostu będę musiał nagrać nową?

Nie chodzi mi nawet o samą nawigację, bo niewiele dziś jest warta, ale o sterowanie klimą itd.

Najgorsze, że laser też się kiedyś podda i wtedy co, samochód do wyrzucenia?
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: problem z nawigacją
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 09, 2016, 11:52:03 am »
Po raz kolejny - błąd 50/51 jest związany z nieprawidłowym wykonaniem upgradu softu.
Geneza błędu:
- w trakcie upgradu kręcenie kluczykiem/ cokolwiek związanego z odcięciem prądu
- płyta była do dupy nagrana / czytnik ma kiepski laser i podczas odczytu pliku wsadowego i podmiany go w firmware denso się wysypał odczyt.

Rozwiązanie:
- odłączenie zasilania na parę godzin (o tym ze trzeba mieć pin do radia nie pisze bo przecież to logiczne ze go trzeba mieć skoro się jest właścicielem samochodu).
- wsadzenie dobrej jakości płyty - najlepiej oryginału ale to nie jest wymagane (chodzi by wiązka światła była dobrze odbijana i zaczytywana przez bardzo kiepski laser w denso)
przemieli i zaciągnie soft z płyty.
- bez płyty można śmiało działać w denso jak się wyciągnie płytę.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: problem z nawigacją
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 09, 2016, 12:07:33 pm »
Uff... na szczęście w temacie nagrywania płyt mam cokolwiek duże doświadczenie i wszystko przebiegło bez problemów.

Dodam jeszcze dla tych którzy tu wpadną, że do wypalania obrazów pod Windows (i Linux pod WINE) dobrze jest użyć darmowego ImgBurn.

W płytach już nie doradzę, bo palę coraz mniej, a od lat ich jakość systematycznie spadała, ale w miarę bezpiecznie powinno być z płytami Verbatim.

Sony paliły sie ładnie, ale trwałość niska, TDK zeszli na psy (CMC) poza specjalnymi Scratchproof które rzeczywiście parę lat temu były jeszcze z fabrk TDK.

Przed nagraniem można sprawdzić MID płyty, jak jest MCC (Mitsubishi/Verbatim), TDK, albo MBI (Moser Baer India) , ew SONY to płyta powinna być dobrej jakości.

(nie dotyczy płyt kupionych od tanich firm, na których MID moźe być podrobiony - z tego względu, że nagrywarka m.in. po MID dobiera moc lasera i strategię nagrywania i nie można tam po prostu wrzucić byle czego).
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2016, 12:15:15 pm wysłana przez sobrus »
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: problem z nawigacją
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 09, 2016, 12:19:28 pm »
dzienkować za odpowiedzi. Z nagrywaniem obrazu nie miałem jakiegoś większego problemu, być może trafiła mi sie lipna mapa bo błedy żadne nie wyskakiwały  tak jak mówisz działałem na ImgBurn a potem spróbowałem CloneCD ale też lipa. Czyli tak:
1. kota już odłączyłem raz na całą noc - nie pomogło
2. oryginalna płyta z nawigacją - nie mam więc nie mam jak sprawdzić, a te z allegro to tak jak mówicie mogą być piraty
3. nowa nawigacja - jak kupie bez płyty to pewnie też będzie problem.
Czy na terenie warmii i mazur działa jakiś oddział klubu? ktoś kto jest w stanie mnie poratować oczywiście odpłatnie albo za jakieś Suweniry ;) Jeden kolega ze śląska sie już zaoferował ale troszke daleko :( I w ogóle fajnie że szybko odpowiadacie bo będę miał jeszcze wiele wiele pytań ;)

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: problem z nawigacją
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 10, 2016, 15:49:56 pm »
Problem pewnie będzie rozwiązany dzięki uprzejmości kolegi gonzo7. Jak coś to sie pochwale efektem :-super

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: problem z nawigacją
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 21, 2016, 16:36:16 pm »
Dobra. Oryginalna płyta załatwiła sprawę. Nagrana nie przez ze mnie, ale przez kolege Gonzo7 płyta z mapami polski jeszcze bardziej pomogła i teraz nawet mam nawigacje :-V

Offline agulek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Odp: problem z nawigacją
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 05, 2018, 21:07:04 pm »
Ziutek567 czy odłączenie akumulatora było konieczne? Czy wystarczyło tylko „zaczytanie” oryginalnej płyty? Będę wdzięczna za info.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: problem z nawigacją
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 05, 2018, 21:20:33 pm »
Bez odłączania akumulatora. Wystarczy ori płyta.

Przydałoby się takie przypięte info - nie aktualizuj nawigacji w X'ie. Nic nie zyskasz, a ryzyko ubicia jest spore :D
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG