Autor Wątek: Co powiecie o tym egzemplarzu? XF SAJAA07P8ALR51276  (Przeczytany 8448 razy)

Offline arthurhalifax

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
Co powiecie o tym egzemplarzu? XF SAJAA07P8ALR51276
« dnia: Październik 17, 2016, 22:46:52 pm »
Witajcie. Co powiecie o tym egzemplarzu, czy ktoś go oglądał?

http://otomoto.pl/oferta/jaguar-xf-jaguar-xf-5-0-v8-portfolio-salon-pl-ID6yBr5Z.html

Cena: 89 000, przebieg: 152 000. Zielona Góra, VIN: SAJAA07P8ALR51276

Offline wojtek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Co powiecie o tym egzemplarzu? XF SAJAA07P8ALR51276
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2016, 23:22:00 pm »
Witam!

Oglądałem go wczoraj. Malowany przód i lewy bok. Lewe drzwi wymienione. Tylna klapa malowana. Przy szybkim przyspieszaniu metaliczny dzwięk z okolicy tylnego mostu - nie mam pojęcia czy to normalne czy wskazuje na zalążek problemów... No i najgorsze jest to że ja tam 385km nie czułem... Albo mi sie w głowie poprzewracało :- pojecia

Sprzedający sympatyczny ale nie do końca zdaje sobie sprawę że przesadził z ceną i był mało elastyczny w próbach negocjacji. Więc wróciłem do domu swoim przednionapędowcem :-V

Aha reflektor prawy tez wymieniany i prawy błotnik. Maska albo wymieniona albo malowana. Z przedniej kolizji Pan ma zdjęcia z bocznej nie.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2016, 23:48:43 pm wysłana przez Choina »
2016 XF 3.0 SC (był)
2008 XF 4.2 N/A
2004 XJR 4.2 SC

Offline arthurhalifax

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Co powiecie o tym egzemplarzu? XF SAJAA07P8ALR51276
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2016, 08:05:55 am »
Hej. Dzięki za odpowiedź:) Widziałeś te zdjęcia? Trochę martwi ten dźwięk z tyłu o którym piszesz, ciekawe co to może być. Powiedz mi, jak rozumiem, jeździłeś innymi egzemplarzami i miały lepsze przyśpieszenie według Ciebie, tak? Zauważyłeś jakieś zaczątki rdzy może?

Offline wojtek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Co powiecie o tym egzemplarzu? XF SAJAA07P8ALR51276
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2016, 13:41:57 pm »
Witam,

Zdjęcia widziałem kolizji z przodu. Zdjęć bocznej kolizji nie ma. Słupek malowany (między drzwiami), drzwi wymieniane przednie lewe. Trochę mnie wkurza, że wszyscy piszą "bezwypadkowe", stan idealny. Dlaczego nikt nie napisze: stłuczka przednia i boczna, zdjęcia do wglądu...

Rdzy nigdzie nie ma, bo pół samochodu malowane (między innymi tylna klapa, właśnie ze względu na rdzę). Podobno w serwisie, ale trzebaby to sprawdzić. Nowością jest to, że działają wszystkie "gadżety" - podobno, bo zapytałem, ale nie sprawdzałem.

Sprzedający jak pisałem wcześniej sympatyczny, ale niehonorowy. Przez telefon obniżył kwotę do sumy X. Jak dwa dni później umówiliśmy się na przyjazd powiedział, że jednak cena jest wyjściowa, bo jest duże zainteresowanie. Pojechałem tak czy owak obejrzeć, i byłem go gotów wziąć w cenie X, ale właściciel po konsultacji jak się domyślam rodzinnej doszedł do wniosku, że przy tylu telefonach to chyba może licytacje się uda zrobić, i nie przyjął oferty, którą 2 dni wcześniej sam zaproponował.

Jak chcesz sprawdzić ten egzemplarz, to był sprzedany przez salon Jaguara w Warszawie temu Panu w lutym. Może mają coś więcej o nim, ale doświadczenie nauczyło mnie, że i tak niewiele da się dowiedzieć, bo jaki w tym interes w salonie? Także padają piękne słowa, chęć pomocy itp itd, ale konkretów żadnych. Przynajmniej mnie się nie udało nic uzyskać na temat 2 XFów z Polski... Trzeba się zdać na siebie.

Moim zdaniem 89tyś za ten egzemplarz to przesada. Byłby tyle warty, gdyby 50% nie było malowane. Jeśli Ci to nie przeszkadza, a cena nie gra roli, to na pewno jest ładnie utrzymany i w bogatej wersji.

Z tym tylnym mostem i przyspieszaniem - to mogą być subiektywne odczucia. Chętnie bym się dowiedział od użytkowników XF czy jak usiądą z tyłu, a kierowca mocno da po garach, czy słychać taki metaliczny pomruk z okolicy mostu (a może to wydechy...?). Sam już nie wiem.

Kupno samochodu to jest przerąbana sprawa jednak...
2016 XF 3.0 SC (był)
2008 XF 4.2 N/A
2004 XJR 4.2 SC

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Co powiecie o tym egzemplarzu? XF SAJAA07P8ALR51276
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2016, 15:50:30 pm »
Jak to sie dziele ze w opisie sprzedawcy kot jest bezwypadkowy - a przeciez mial on dwie kolyzje ( z jednej jest nawet zdjecie).
Jedno przeczy drugiemu - jak to rozumiec? Kolyzja to nie wypadek?  Pomozcie mi zrozumiec ta zawilosc... :-help

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Co powiecie o tym egzemplarzu? XF SAJAA07P8ALR51276
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2016, 15:58:33 pm »
Mam wrażenie że "bezwypadkowy" oznacza u nas tyle co "nieuszkodzony".
A jest "nieuszkodzony" ponieważ został naprawiony.

Poza tym a nóż widelec trafi się ktoś kto nie zauważy, że jest powypadkowy?
Nie każdy ma sokole oko, więc po co strzelać sobie w stopę i zjeżdżać od razu z ceną?

Przecież nie o to chodzi, by sprzedać jakiemuś znawcy, ale żeby sprzedać w ogóle.
Znawcy niech szukają gdzie indziej.
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline arthurhalifax

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Co powiecie o tym egzemplarzu? XF SAJAA07P8ALR51276
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 19, 2016, 22:30:12 pm »
Zdjęcia widziałem kolizji z przodu. Zdjęć bocznej kolizji nie ma. Słupek malowany (między drzwiami), drzwi wymieniane przednie lewe.

Jak poznałeś, że ten słupek był lakierowany?? Jest na nim inna mora czy co? Napisz mi, bo jestem ciekaw co tam było nie tak z nim. Według mnie, jeśli słupek był lakierowany to już lepsze walnięcie musiało być :/

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Co powiecie o tym egzemplarzu? XF SAJAA07P8ALR51276
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 20, 2016, 00:12:27 am »
Bezwypadkowy w imieniu prawa znaczy takowy, który mógł brać udział w kolizji, lub spadło na niego drzewo, ale w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Prawa była moim zdaniem lakierowana, bo buły widać na krawędziach. Generalnie jest ładny na zdjęciach.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline wojtek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Co powiecie o tym egzemplarzu? XF SAJAA07P8ALR51276
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2016, 08:01:36 am »
Zdjęcia widziałem kolizji z przodu. Zdjęć bocznej kolizji nie ma. Słupek malowany (między drzwiami), drzwi wymieniane przednie lewe.

Jak poznałeś, że ten słupek był lakierowany?? Jest na nim inna mora czy co? Napisz mi, bo jestem ciekaw co tam było nie tak z nim. Według mnie, jeśli słupek był lakierowany to już lepsze walnięcie musiało być :/

Na karoserii miedzy zawiasami od wewnatrz w XFach jest jakby malniete punktowo sprayem w sposob malo elegancki-splywa wrecz farba. Tak jakby bylo obite i ktos chcial zamalowac. Ale przy kazdych drzwiach? I w kazdym z egzemplarzy ktore ogladalem? Wiec sprzedawca uswiadomil mnie ze to cos w rodzaju DNA samochodu tzn ukryte oznaczenie fabryczne danej czesci karoserii ktore mozna sprawdzic czy pochodzi z danego egzemplarza. Czy tak jest naprawde - nie wiem. Ale na tym slupku srodkowym lewym tego punktaka nie bylo☺. Wiec osoba ktora byla ze mna ogladac samochod zapytala o ten stan rzeczy wlasciciela ktory potwierdził że malowany słupek.
2016 XF 3.0 SC (był)
2008 XF 4.2 N/A
2004 XJR 4.2 SC

Offline arthurhalifax

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Co powiecie o tym egzemplarzu? XF SAJAA07P8ALR51276
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 21, 2016, 08:55:01 am »
OK, dzięki, kiedyś sprawdzę czy tak jest, dobrze wiedzieć :)

Masz jeszcze jakieś takie ciekawostki, które warto sprawdzać podczas oględzin?
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2016, 11:43:00 am wysłana przez Choina »

Offline wojtek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Co powiecie o tym egzemplarzu? XF SAJAA07P8ALR51276
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 28, 2016, 12:39:23 pm »
Niestety osobiście średnio potrafię ocenić stan samochodu - gdybym jeździł sam pewnie kupiłbym pierwszy oglądany egzemplarz. Jeżdżę z osobą "z branży", i wyciągam wnioski z tego co od niej słyszę.
A propos ciekawostek - to znakowania na karoserii nad zawiasami w XF nikt nie potwierdził... :-gwizd więc to może być nieprawda...
2016 XF 3.0 SC (był)
2008 XF 4.2 N/A
2004 XJR 4.2 SC

Offline arthurhalifax

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Co powiecie o tym egzemplarzu? XF SAJAA07P8ALR51276
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 28, 2016, 12:44:30 pm »
Ale mówiłeś, że w każdym, który oglądałeś to było, więc chyba to musi być prawda, no bo jakie byłoby inne wyjaśnienie. Zazdroszczę Ci, że masz kogoś do pomocy przy oględzinach, trochę tracę nadzieję, że uda się kiedyś coś kupić...

Offline wojtek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Co powiecie o tym egzemplarzu? XF SAJAA07P8ALR51276
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 28, 2016, 13:00:11 pm »
Rozglądam się też za XF-ami w Europie, i tam jest niewiele lepiej. Trochę jak u nas - w ogłoszeniu pięknie-ładnie. Przy rozmowie telefonicznej okazuje się, że jest bezwypadkowy, ale niewykluczone, że był malowany. Przez akcyzę 18% sprowadzenie "igły" jest mocno nieopłacalne, dlatego nie ma się co dziwić, że sprowadzane do Polski zawsze są po przygodach. Zaskoczyło mnie natomiast to, że polskie egzemplarze też są po przygodach! Czyżby to oznaczało, że...... XF to najniebezpieczniejsze auto w swojej klasie?! Każde było w rowie?! hmmmm
2016 XF 3.0 SC (był)
2008 XF 4.2 N/A
2004 XJR 4.2 SC

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Co powiecie o tym egzemplarzu? XF SAJAA07P8ALR51276
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 28, 2016, 13:03:57 pm »
Raczej że to takie dobre i fajne auto, że póki pod tira nie wjedzie i staro nie wygląda - nikt się go nie pozbywa ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2016, 21:27:14 pm wysłana przez MicGin »
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline arthurhalifax

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Co powiecie o tym egzemplarzu? XF SAJAA07P8ALR51276
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 28, 2016, 13:05:46 pm »
Rozglądam się też za XF-ami w Europie, i tam jest niewiele lepiej. Trochę jak u nas - w ogłoszeniu pięknie-ładnie. Przy rozmowie telefonicznej okazuje się, że jest bezwypadkowy, ale niewykluczone, że był malowany. Przez akcyzę 18% sprowadzenie "igły" jest mocno nieopłacalne, dlatego nie ma się co dziwić, że sprowadzane do Polski zawsze są po przygodach. Zaskoczyło mnie natomiast to, że polskie egzemplarze też są po przygodach! Czyżby to oznaczało, że...... XF to najniebezpieczniejsze auto w swojej klasie?! Każde było w rowie?! hmmmm

Też rozglądałem się za egzemplarzami w EU ale właśnie po dodaniu wszystkich kosztów przestaje to być opłacalne. Co do Twojej teorii, to coś w tym może być, zauważ, że wszystkie benzyny do naprawy to te SV8, chyba z racji dużego momentu ;)



Raczej że to takie dobre i fajne auto, że póki pod tira nie wjedzie i staro nie wygląda - nikt się go nie pozbywa ;)

To też prawda, to samo jest z marką, którą obecnie jeżdzę, nie ma ani jednej sztuki na sprzedaż w automacie i dobrej wersji nadwoziowej.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2016, 21:28:15 pm wysłana przez MicGin »