Autor Wątek: Daimler XJ81 DoubleSix, 1993, Wroclaw, 12900zl - byłem, widziełem.  (Przeczytany 9654 razy)

Rapala

  • Gość
Witajcie. Jakby ktos wpadl na pomysl ogledzin Damlera XJ81 z 1993 roku z rejestracja za 2 lata na zolte blachy to piszcie. Link do ogloszenia:

https://www.olx.pl/oferta/jaguar-daimler-double-six-xj81-xj12-v12-311-km-rarytas-okazja-wroclaw-CID5-IDhPLFh.html#e64cec9aa4

Uwaga na wode w oleju... i inne mankamenty. Sprzedajacy to kłamczuch udajacy ze nie wie o co chodzi.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2016, 14:49:57 pm wysłana przez JCPF7777 »

Online JCPF7777

  • Administrator
  • Forumowicz Executive
  • *****
  • Wiadomości: 252
  • Jaguar Club Poland Foundation
Odp: Daimler XJ81 DoubleSix, 1993, Wroclaw, 12900zl - byłem, widziełem.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2016, 10:42:27 am »
Koledzy Forumowicze,
na wniosek Prezesa Klubu oraz na skutek wielu próśb o usunięcie tego wątku, podjąłem decyzję, która zadowoli wnioskujących, ale również uszanuje tych, którzy z wrodzoną sobie ekspresją komentowali na temat tego auta i wątek pozostawię w stanie "zaczynamy od nowa".
Możecie zacząć od nowa, ale zachowajcie powagę i poziom odpowiedni do miejsca w jakim się znajdujecie.
Udanej zabawy.

Offline RyanDriver

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 303
  • Prezes Zarządu JCPF
1984  XJ-S 5.3, 1988 Daimler seria III  5.3 Double Six, 2003  XJR 4.2, 2003 i inne

Offline Wojtas

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 477
  • jeden z kotkow
Odp: Daimler XJ81 DoubleSix, 1993, Wroclaw, 12900zl - byłem, widziełem.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2016, 13:43:20 pm »
słuszna decyzja  :-clap
to nie jest miejsce na wyjątrzanie się i obrażanie
XJSC Targa 1986
XJS  Coupe  1990
XJSC Cabrio  1991
i kilka innych wynalazków motoryzacji

Offline Jaguar Wrocław

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 462
Odp: Daimler XJ81 DoubleSix, 1993, Wroclaw, 12900zl - byłem, widziełem.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2016, 16:40:38 pm »
szkoda ze to nie jest 4,0 bo juz byłby mój...

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.274
Odp: Daimler XJ81 DoubleSix, 1993, Wroclaw, 12900zl - byłem, widziełem.
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2016, 16:43:58 pm »
Tyz prawda. 4.0 wart byłby uwagi. Nawet z majonezem na bagnecie ;)

PS. Według mojej skromnej wiedzy Daimler Double Six nie wychodził z okrągłymi lampami. Pomijam kota na masce, bo sam mam kota na masce Daimlera ale wydaje mi się, że okrągłe lampy to tylko Vandenplas.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 777
  • JCPF Club Member
Odp: Daimler XJ81 DoubleSix, 1993, Wroclaw, 12900zl - byłem, widziełem.
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 30, 2016, 09:54:32 am »
Dyskutujmy w tym wątku o konkretnym samochodzie. Dyskusja na temat różnic pomiędzy silnikami wydzielona została tu ---> http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,34079.0.html
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

jagmaniac

  • Gość
Odp: Daimler XJ81 DoubleSix, 1993, Wroclaw, 12900zl - byłem, widziełem.
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 30, 2016, 18:49:37 pm »
o co chodzi z tym zabytkiem? dlaczego nie moge zarejestrowac normalnie?

drugie - czy v12 jest mocno awaryjne lub duzo bardziej kosztowne niz 40 ze tak niepochlebnie sie wypowiadacie?

czy ktos jeszcze ogladal to auto bo wyglada ladnie na fociach?

czy rzeczywiscie tu mamy do czynienia z ulepem - bo macie watpliwosci co do lamp itp?


Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.274
Odp: Daimler XJ81 DoubleSix, 1993, Wroclaw, 12900zl - byłem, widziełem.
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 30, 2016, 19:57:37 pm »
Na oko V12 będzie dwukrotnie droższy w eksploatacji w porównaniu do 4.0.

Co do lamp - nie twierdzę, że ulep. Wymiana telewizorów na okrągłe lampy to powszechna praktyka. Po prostu ciekawi mnie, czy miał podmieniane lampy czy mógł wyjść Daimler z okrągłymi.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline trusi19

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Daimler XJ81 DoubleSix, 1993, Wroclaw, 12900zl - byłem, widziełem.
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 30, 2016, 20:54:12 pm »
Nie możesz zarejestrować bo nie ma wszystkich potrzebnych dokumentów. Może uda ci się już zarejestrować na zabytka albo we własnym zakresie uzyskasz dokumenty w niemcowni ale trzeba znać język i mieć  chwile czasu. Jeżeli chodzi o koszty- dwukrotnie droższy? Totalna bzdura. Pewne części faktycznie są droższe ale nie przesadzajmy. Mam xj81. Serwisowalem to wiem. Więcej zapłacisz u mechanika za sam fakt ze to V12 ( czyli trzeba gościa pożądanie skasować no i jeszcze do tego dochodzi  marka jaguar ).  Dla ogarnietego mechanika takie V12 to żaden problem, przecież to tez ludzie wymyślili a nie kosmici chociaż Angole to specyficzny naród.

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.274
Odp: Daimler XJ81 DoubleSix, 1993, Wroclaw, 12900zl - byłem, widziełem.
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 30, 2016, 22:03:19 pm »
Totalna bzdura.

Kultury dyskusji to nie za bardzo uczyli, co?

"Serwisowałem to wiem".

Chętnie zatem się dowiem, jak wygląda porównanie V12 i R6 w kwestii:

- spalania
- wymiany świec, przewodów, kopułki
- serwisu olejowego
- serwisu większości osprzętu i dostępu do niego (chyba, że ten "ogarnięty" mechanik weźmie tyle samo pieniędzy za robotę, która wymaga 3x więcej czasu)
- jakiejkolwiek większej naprawy takiej jak wymiana uszczelki/uszczelek pod głowicą.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 763
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Daimler XJ81 DoubleSix, 1993, Wroclaw, 12900zl - byłem, widziełem.
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 30, 2016, 22:21:38 pm »
Kiedys czytalem ze V12 w xj81 jest bardzo udanym silnikiem i raczej nie ma z nim wiekszych problemow.
Co do serwisu to wiadomo ile jest miejsca w przedziale silnikowym, czasem zeby wymienic jakas rzecz trzeba rozmontowac kilka innych i juz robi sie sporo wieksza sumka $$$. Samego oleju ile trzeba wlac nie mowiac juz o swiecach i uszczelce jak to pisze kolega Yoohas.
Tu odsylam do tematu na przykladzie III serii. W skrocie duzy silnik, malo miejsca i ogolnie kosztorys zabawy z takim autem. http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,31068.0.html
Ps. co do lamp to widac ze mial kiedys telewizory bo ma spryskiwacze na zderzaku, a te wystepowaly tylko w telewizorach.

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.274
Odp: Daimler XJ81 DoubleSix, 1993, Wroclaw, 12900zl - byłem, widziełem.
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 30, 2016, 22:55:23 pm »
Ps. co do lamp to widac ze mial kiedys telewizory bo ma spryskiwacze na zderzaku, a te wystepowaly tylko w telewizorach.

Tyz prawda, nie zauważyłem ;)
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline trusi19

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Daimler XJ81 DoubleSix, 1993, Wroclaw, 12900zl - byłem, widziełem.
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 01, 2016, 07:03:28 am »
Jeszcze raz potwierdzę -bzdura i nie mieszaj w to kultury yoohas. Wiem,mogłem swoją wypowiedzią nadwyrezyc twój mega autorytet na forum ale wybacz, nie będę cię klepal po oczach jeżeli się z twoją opinia nie zgadzam. Podejrzewam że nigdy nie miałeś xj81 ale wiesz najlepiej. Otóż naprawdę nie jest źle jeżeli chodzi o serwis tak jak to przedstawiacie. Oczywiście jest drożej, jest mniej miejsca pod maską ale nie mona powiedzieć ze serwis jest 2x droższy (Spalanie to nie serwis) a jeżeli chodzi o uszczelkę to naprawdę skrajne przypadki i gdybym się kierował wizja ze w każdym swoim xj81 będę musiał wymienić uszczelkę to bym sobie kupił Octavie 1.6 benzyna. A na wasze xj40 może spaść meteoryt i ciekaw jestem jaki wtedy byłby koszt naprawy ;) ( to taki żarcik bo może nie każdy skuma ; ) )

Demo, nie prawdą jest to ze spryskiwacze występowały tylko w telewizorach. Na podwórku mam 2 żywe na to przykłady. Ale fakt , Daimler chyba wychodził z telewizorami
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2016, 11:22:34 am wysłana przez Choina »

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.274
Odp: Daimler XJ81 DoubleSix, 1993, Wroclaw, 12900zl - byłem, widziełem.
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 01, 2016, 07:33:45 am »
Jeszcze raz potwierdzę -bzdura i nie mieszaj w to kultury yoohas. Wiem,mogłem swoją wypowiedzią nadwyrezyc twój mega autorytet na forum ale wybacz, nie będę cię klepal po oczach jeżeli się z twoją opinia nie zgadzam.

Czyli jednak kultury nie uczyli. Szkoda. Jeszcze nie jest za późno.

nie mona powiedzieć ze serwis jest 2x droższy (Spalanie to nie serwis)

Uważne czytanie pozwala dojść czasami do piorunujących wniosków. Jagmaniac pytał o koszty, o czym mu też napisałem. Po mojemu koszty to również spalanie ale mogę się nie znać.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.