Autor Wątek: Lakierowanie całego auto - prośba o radę  (Przeczytany 1515 razy)

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
Lakierowanie całego auto - prośba o radę
« dnia: Wrzesień 21, 2016, 20:40:17 pm »
Panowie i Panie, prośba o radę w związku z przygodą, która mnie ostatnio spotkała. Rada co prawda nie dotyczy kota, ale wiem, że tu mogę liczyć na dobre opinie...

Mam sobie 11-letnie autko, z którym jestem emocjonalnie związany i planuję mieć je jeszcze przez długie lata. Niestety miałem ostatnio mała przygodę. Na tyle małą, że w zasadzie nic wielkiego się nie stało, ale z drugiej strony na tyle nie małą, że zderzak, błotnik i maska do wymiany.

Po różnych perturbacjach związanych z poszukiwaniem używanych elementów w moim kolorze i wieloma problemami z tym związanymi doszedłem do wniosku, że być może cała sytuacja jest okazją, aby całe auto doprowadzić do fajnego stanu. Generalnie oprócz wspomnianych elementów warto by też polakierować jedne porysowane drzwi, wyciągnąć ordynarną wgniotkę parkingową na tylnym błotniku, polakierować tylny błotnik bo jest pełen otarć parkingowych, itd. Generalnie stan lakieru wygląda na te 11 lat, które ma auto. Tak więc doszedłem do konkluzji, że skoro elementy skasowane pewnie trzeba będzie wstawić nowe lub używane, ale polakierowane, a kilka innych elementów nadaje się do lakierowanie, więc może by polakierować całe auto? Oczywiście kolor zostaje bez zmian.

Reasumując, jakoś tak doszedłem do konkluzji, że w tej sytuacji lakierowanie całego auta byłoby dobrą opcją, ponieważ poza ucieczką od problemu używanych części i różnic w kolorach elementów (przy lakierowaniu tylko kilku części) miałby doprowadzone do super stanu całe auto. Czy to ma sens? Powiedzmy, że kwestia kosztów nie jest aż tak istotna, ale oczywiście na to pewne znaczenia, jeśliby koszty były kosmiczne.

Tak więc jak sądzicie?

A najbardziej byłbym wdzięczny za polecenia dobrego warsztatu w okolicach południowych powiatów podwarszawskich, który podjąłby się przeprowadzeniem takiej operacji.

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Lakierowanie całego auto - prośba o radę
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2016, 21:12:05 pm »
Wyślij mi dokładne zdjęcia auta na emalję.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
Odp: Lakierowanie całego auto - prośba o radę
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2016, 21:32:40 pm »
Obawiam się, że zdjęcia dopiero po niedzieli. Auto stoi w warsztacie - może uda mi się jutro podjechać. Co konkretnie obfotografować? Wrażenie ogólne, czy detale?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2016, 21:57:47 pm wysłana przez MicGin »

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Lakierowanie całego auto - prośba o radę
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2016, 22:29:35 pm »
Całe naokoło rzuty na wprost co 45 stopni w równym świetle, bez cienia, nie pod słońce. Dach z dwóch stron, i na wprost uszkodzenia z bliska, to będzie minimum 15 fotek. Wiadomo ze nie trzeba każdej ryski i wgniotka, i albumu z 5Tb zdjęć.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982