Autor Wątek: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy  (Przeczytany 4939 razy)

darekxjr

  • Gość
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 14, 2016, 22:18:34 pm »
Tak po ponownym odpaleniu spada do 90, ale po uruchomieniu

Offline Witek12345

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 210
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 16, 2016, 10:46:43 am »
Darek,będzie ciężko za 28tyś z tą usterką,

darekxjr

  • Gość
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 16, 2016, 21:49:17 pm »
Usterka już jest właśnie dzisiaj usunięta , a zainteresowanych jest trochę- konkretnych. Teraz sam się zastanawiam czy go sprzedawać. Raczej już nie. Kupę kasy włożyłem a za 10 lat to już będzie konkret. Usterka- zapłaciłem za wymianę wielu rzeczy i między innymi filtra paliwa, który nie został wymieniony. Dobre co

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 17, 2016, 06:12:25 am »
Czyli winny był filtr paliwa?

drwalu

  • Gość
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 17, 2016, 21:24:04 pm »
Filtr paliwa robil takie rzeczy??? To musial byc tankowany ciagle na ukrainie... ;)

szymek

  • Gość
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 18, 2016, 14:24:24 pm »
Osobiście wymieniałem kiedyś filtr paliwa w Oplu Corsie... filtr miał 11 lat  ::) ...i objawy były takie same, jak opisał kolega powyżej. Silnik na wolnych obrotach ledwo "siorbał" paliwo, przez co pracował nierówno. W momencie dodania gazu, "wypalił" wszystko z instalacji, świeże paliwo nie zdążyło dopłynąć przez zatkany filtr i silnik gasł.

darekxjr

  • Gość
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 19, 2016, 22:25:02 pm »
Problem był taki , że już takiego kupiłem i dałem do mechanika na wymianę filtra, myślałem ,że wymienił i zawalił go konserwacją od dołu. Okazuje się , że mój nowy filtr wylądował na wysypisku, a ja szukałem i wymieniałem wszystko w przekonaniu, że to coś innego. Dzieki za odpowiedzi i pomoc

darekxjr

  • Gość
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 21, 2016, 22:26:24 pm »
cześć wymieniłem filtr i kompa, po filtrze już było fajnie, kompa kupiłem od Jarecky polecam Chłopaki Forumowicza, było ok, moc ma i zapieprza jak głupi, tylko dzisiaj już mocniej zaczyna silnikiem rzucać i jak po jeździe stanę na światłach to rzuca tak jakby mu obroty spadały, ale zapierdziela wspaniale, skrzynia trochę inaczej chodzi wcześniej czułem zmianę biegów , teraz jest inaczej bardziej go przy zmianie przymula na chwilę, spalanie na nowym kompie i filtrze rewelacja 22 przy pełnym bucie , postój i znowu but, ale trzęsię, silniczek krokowy podobno wymieniony ( chociaż filtr też miałem mieć wymieniony ), fuck

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 22, 2016, 22:05:43 pm »
A wróć do starego kompa.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

darekxjr

  • Gość
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 22, 2016, 22:20:29 pm »
na starym nie ma mocy, a trzęsie mniej i pali więcej :-help

drwalu

  • Gość
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 24, 2016, 08:13:55 am »
Kompy oczywiscie maja te same numery? Zobacz czy nie ma nieszczelnego/ odpietego podcisnienia. Auto nie jest po przekladce? Bo moga byc sondy zamienione. No ale jak bylo ok przez chwile to chyba nie. Dolot oczyeiscie calkiem szczelny?

jarecky

  • Gość
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 24, 2016, 09:32:36 am »
Komp podpięty z xjr z tego samego rocznika takze nawet gdyby był z innego to pasowałby. Plug&play jesli chodzi o to . Darek dzwonił do mnie gdy zamontował kompa i był w szoku ,ale po dniu znow zaczeły sie objawy takze cholera wie o co temu auto chodzi... Kładłbym reke na filtrze paliwa bo to mozliwe ,ze jakas tam ch8owa benzyna mu szkodzi i prycha ,ale ... hm .
Moze faktycznie podcisnienie wczepiane przy kompresorze ? Najlepiej gdybys nagrał film i wrzucil na youtube i tu link wsadz

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 24, 2016, 17:37:00 pm »
Sondy masz nowe ale czy działają? Może jest problem w instalacji? A katalizatory?

darekxjr

  • Gość
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 24, 2016, 22:25:30 pm »
tak sondy działają, jeszcze spróbuję katy wymienić też od Jareckiego brałem i w tym tyg wymienić muszę, już ponad pół auta wymienione i dupa
nagram filmik z odczytami z kompa i wrzucę

darekxjr

  • Gość
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 25, 2016, 22:14:29 pm »
Cześć takie mam odczyty z obd po wymianie kompa, silnikiem znowu trzepie , czytałem trochę na forach ten drugi to może być crank sensor, zła komunikacja między ECM a TCM, pintle valve, transmission selektor sensor, na temat pierwszego na angielskich mało jest.