Autor Wątek: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości  (Przeczytany 6477 razy)

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 29, 2016, 08:09:08 am »
Moim czarnym koniem jest Audi 200 Quattro Avant i Audi V8 pierwsze. Teraz ta marka weszła na salony z wielkim łomotem, i takie rzadsze mogą pójść, na pewno nie stracą. Toyoty LC J-7 Szczególnie KZJ-73. J-4 to już szaleństwo cenowe. Oczywiście zachowane w oryginale. A komuna to już pada powoli, to fakt. Fiaty z dennego programu z mikiciukiem za 100kzł i kaszlaki za 50kzł... śmieszne to jest. Ceny wynalazków to Laplander na zwolnicach. Inne szwedzkie oprócz Koenigsegga to badziewie. Z mercedesów też mnie intryguje dziwne zachowanie cen CLK mających największe V8 z obydwu serii 208 209. To bardzo niestabilne auto, jego wskaźnikiem powinien być C124, ale nie wiążą się. Podejrzewam że skok może być wyjątkowo mocny, nawet 300% w momencie wieku 25 od końca produkcji 208. Tak było z C123 280E.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 29, 2016, 11:27:12 am »
S type to rdzewiejacy śmietnik  z dziwnymi cenami na chwilę obecną  i tak samo będzie za kilkanaście lat będą  takie za kilka złotych i za górę  pieniędzy  bo będzie bez skazy
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline Domi7

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 55
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 01, 2016, 15:45:19 pm »
 Za kilkanaście lat wersje R będą fajnie trzymać cenę. Reszta wersji jak będzie wyjątkowo zadbana. Poza tym jest to marnej jakości samochód, ładny ale tandetny w wykonaniu. Gdybym miał sporo pieniędzy, nadal bym nim jeździł bo stosunkowo niewiele tego jeździ, ale sprzedałem i oddaje się innej lepszej lidze. Samochody japońskie :)

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 01, 2016, 15:58:20 pm »
Czy japońskie lepiej wykonane to bym polemizowal. Lexus owszem ale reszta jest wykonana z tej tektury po papierze toaletowym. Takie sa fakty niestety
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 01, 2016, 20:06:41 pm »
Japoński to keyboard  mogę kupić a nie auto
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline Domi7

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 55
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 01, 2016, 20:23:12 pm »
Mam już 6,5 roku mazde przynajmniej dwie klasy niżej pozycjonowana od Jaguara, zgnita tu i ówdzie, trzeszczy więcej i mniej wygodna. Ale nie spowodowała jeszcze u mnie frustracji i niezadowolenia, Jaguar owszem, w kilkukrotnie krótszym okresie użytkowania. Jaguar to ciekawy samochód i nawet jeśli uważam, że marnie zrobiony to cieszę się że go posiadałem. Gdybym miał dom z garażem, trochę więcej luźnej gotowki, zostawił bym jako auto weekendowe do jazdy po mieście :) dalej strach jechać ;P

Offline skot84

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 02, 2018, 16:16:39 pm »
Przeglądam forum w celu zwiększenia wiedzy o Jaguarach.
Mamy prawie koniec 2018 roku czy tezy zawarte w tym temacie są nadal aktualne? Czy s-type odbije się kiedyś od dołka cenowego lub się zatrzyma na jakimś poziomie?

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 02, 2018, 16:31:36 pm »
potencjał wzrostu ceny mają jedynie xj,xjs z v12 i największy e-type,s-type może w wersji R,może co najwyżej trzymać cenę, reszta to skarbony, ja w swojego s-type włożyłem jakieś 20 tys w 3 lata,żeby doprowadzić do super stanu,plus po drodze usuwać usterki,a niewiele więcej bym dostał za niego, można pomarzyć o wzroście ceny, wystarczy spojrzeć na pierwsze wypusty, zaczynają się od 5 k, za 15 można kupić w ciekawym stanie, zadbany będzie gdzieś tą wartość trzymać, ale te dbanie kosztuje sporo w jaguarze

Offline Mercek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 287
  • Piękna kobieta, piękny samochód, jest wspaniale!
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 06, 2018, 21:19:35 pm »
S-Type nie można porównać ani z Bmw 5 ani tym bardziej z Mercedesem E. Miałem wszystkie te trzy samochody i Jaguar niestety pod każdym względem jest gorszy. Nie ma ani sportowego charakteru jak 5 ani nie jest nawet w połowie tak wygodny jak E klasa. Upierać się przy porównywaniu tych samochodów może tylko ktoś, kto ich nie miał lub nie jeździł nimi. O jakości nawet nie będę wspominał, to zdecydowanie nie ta klasa.

Offline rav

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • S Type 2003 3.0 Sport
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 07, 2018, 01:08:22 am »
@Mercek, nie zgodzę się z Tobą. Jeździłem poliftową E39 (530D), kiedy miałem jeszcze S-Type przed liftem. Rzeczywiście wnętrze jest świetnej jakości, auto super trzyma się drogi i jest bardzo sztywne. Czuć, że to kawał dobrego auta. Ale wg mnie Ska po lifcie ma fajniejsze wnętrze (też dobrze wykonane) od E39, równie dobrze trzyma się drogi (niby poprawione zawieszenie i tu mam koła 17 a nie 16), ma lepszą skrzynię i nie widać jej na każdym rogu (wygląd to już kwestia gustu). Nie wiem, jakiego S-Type masz czy miałeś, ale nie widzę jakiś specjalnych plusów BMW. Rozwiń myśl o tej jakości :-chyt
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2018, 01:19:41 am wysłana przez rav »
Był: czarny S-Type 2001 3.0
Jest: srebrny S-type 2003 Sport 3.0

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.278
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 07, 2018, 08:53:14 am »
BMW znacznie wygodniejsze, S-type jest po prostu ciasny. Do tego w BMW paleta silników fajniejsza, napęd na 4 koła, jakość użytych materiałów w środku lepsza.

Z kolei w211 może ma słabe plastiki w środku ale komfort jest bez porównania lepszy niż w e39 czy S-type.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline Wolcik2

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Kocham to forum
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 07, 2018, 09:08:17 am »
S Type nie kocha się za wygodę, komfort czy bezawaryjność Kocha się z sentymentu do marki i konkretnego modelu. Jak to mówią to o gustach się nie dyskutuje 😎 Ja osobiście jako blacharz-mechanik to nigdy w życiu nie kupił bym ani mesia ani bawarki ( może się starzeję 😅). Teraz pytanie.... Dlaczego ludzie kupują maluchy, cadilaki czy inne stare lub egzotyczne auta? Przecież ani to nie ma komfortu czy bajerów, a nawet w naprawach są bardzo drogie i często się psują 😐 Kota trzeba kochać i o niego dbać  :-tylko

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 566
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 07, 2018, 09:47:46 am »
S-Type nie można porównać ani z Bmw 5 ani tym bardziej z Mercedesem E. Miałem wszystkie te trzy samochody i Jaguar niestety pod każdym względem jest gorszy. Nie ma ani sportowego charakteru jak 5 ani nie jest nawet w połowie tak wygodny jak E

Ale żaden z tych samochodów nie ma takiego stylu i nie wyrozni cie na ulicy jak Jaguar.

Są tacy co uważają, że xjota nie można porównać z s klasa ani seria 7.

Jaguar jest dla indywudualisty chcącego wyróżnić się z tłumu i takie osoby go kupują.

Przechodząc do pytania autora wątku to polecam zaczekać aż x300 czy XJ40 naprawdę zdrozeja i dopiero wtedy zacząć się zastanawiać czy s typa czeka to samo.

Offline Mercek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 287
  • Piękna kobieta, piękny samochód, jest wspaniale!
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 07, 2018, 19:38:09 pm »
S-Type to piękny samochód, wiem o tym i właśnie dlaczego go kupiłem. Na jego nieszczęście było to po posiadaniu i BMW i Mercedesa. Miałem porównanie i niestety Jaguar wypadał bardzo blado przy tych dwóch samochodach. S-Type ani nie jeździ tak jak te samochody ani nie jest tak wykonany. Nie zmienia to faktu, że jest piękny i pewnie w niedalekiej przyszłości znowu go kupię. Ma styl który mi się podoba.

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 566
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 08, 2018, 06:03:58 am »
Mercek, skoro miałeś te 3 auta powiedz coś o kosztach użytkowania s typa w stosunku do nich.

Latem sprzedałem x300 i ciągle i tak myślę o Jaguarze. Wpadłem ostatnio na pomysł, że może faktycznie taki s Type V6 z manualem byłby dobrym pomysłem na taniego w zakupie i użytkowaniu Jaguara. Mylę się?