Autor Wątek: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości  (Przeczytany 6478 razy)

MI Jagi S-type

  • Gość
Według mnie auto może i było porównywane w latach 90'' i 00'' jako segment klasy średniej-wyższej. Mylne jest natomiast porównywanie ze względów gabarytowych z BMW 5 i Mercedesem klasy E. Jeździłem Mercedesem S-KLASA W140 z roku 1996 i według mnie Jaguarowi brakuje wymiarów aby był porównywany z limuzynami najwyższej klasy. Komfort minimalnie wyższy w Mercedesie poprzez pompowane fotele i opcjonalne pneumatyczne zawieszenie. Dlaczego mają nie zdrożeć, nabrać wartości skoro naprawy i utrzymanie tak wspaniałego Jaguara S-type nie należy do najtańszych. Auto jest nietuzinkowe dużo ludzi zwraca uwagę a także ilość egzemplarzy w bardzo dobry stanie drastycznie spada poprzez wyeksploatowanie. jcpf-stanby
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2016, 17:54:09 pm wysłana przez MicGin »

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2016, 13:30:44 pm »
Nie zdrozeja bo to segment wyższy czyli to samo co E-klasa czy bmw 5er. Natomiast komfort jazdy miedzy W140 a Jagiem to przepaść. eSka wygladza każda droge, Jaguar ogólnie git ale bez szału. Do tego dochodzi niezbyt pochlebna opinia o S-type i właśnie jego inność co w tych czasach nie pomaga w utrzymaniu wartości. Inaczej ma sie z autami które są robiona 10-50 sztuk rocznie a nie 10 dziennie. Te co rocznie mogą wyglądać jak kaszalot ale ręczna robota + ta właśnie inność + cena sprawia ze drożeją
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 768
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2016, 13:34:36 pm »
Kazde auto kiedys zdrozeje jak zacznie stawac sie youngtimerem ale nie ma sie co spodziewac jakiegos skoku o nie wiadomo jakie sumy i druga sprawa musi naprawde minac sporo czasu zanim to nastanie.

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 819
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2016, 14:54:54 pm »
Czy S-type zdrożeje... i będzie traktowany jako klasyk czy youngtimer... pewnie tak, ale dopiero jak najmłodsze roczniki tego modelu będą miały koło 20-25 lat... w przypadku wersji R (supercharger) pewnie trochę szybciej...
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 778
  • JCPF Club Member
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2016, 17:59:20 pm »
Według mnie auto może i było porównywane w latach 90'' i 00'' jako segment klasy średniej-wyższej. Mylne jest natomiast porównywanie ze względów gabarytowych z BMW 5 i Mercedesem klasy E. Jeździłem Mercedesem S-KLASA W140 z roku 1996 i według mnie Jaguarowi brakuje wymiarów aby był porównywany z limuzynami najwyższej klasy. Komfort minimalnie wyższy w Mercedesie poprzez pompowane fotele i opcjonalne pneumatyczne zawieszenie...
Zaraz, momencik. Dlaczego twierdzisz że S-typa błędnie się porównuje do BMW 5 lub Mercedesa E. Gabarytowo to te same auta i z tej samej półki. Wyposażone też podobnie. Najpierw twierdzisz że nie porównuje się z E klasą a potem sam porównujesz z S klasą. Do w końcu z S czy z E?
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

MI Jagi S-type

  • Gość
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 28, 2016, 20:28:20 pm »
Chodziło o segment limuzyn klasy wyższej,bardziej bym go do S-klasy porównywał, aczkolwiek  brakuje mu wymiarów S-klasy i odrobinę większego komfortu,a porównanie do E klasy i BMW 5er uważam, że te auta mają niższy komfort podróżowania i dlatego Jaguar jest pod nie podpięty bo ma podobne wymiary. :-tylko

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 819
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2016, 20:49:17 pm »
S-type to właśnie segment MB E-klasy czy BMW serii 5... a XJ należy do segmentu w którym jest MB S-klasa czy BMW seria 7...
A co do komfortu podróżowania to nie widzę w czym S-type jest lepszy od wcześniej wspomnianych rywali ze swojego segmentu... natomiast widzę sporą różnicę, niestety na niekorzyść S-type - jeżeli chodzi o miejsce wewnątrz (szczególnie z tyłu) i wielkość bagażnika...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2016, 20:53:30 pm wysłana przez Artek123 »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 28, 2016, 21:01:48 pm »
Co za bełkot... S-type to kasa średnia wyższa, więc E/5. Nie zdrożeję żaden, oprócz idealnych R. Idealne S-type będą trzymały cenę niską do około 2035, potem się zacznie kolekcjonerstwo. Jak z każdym innym autem masowym. Gwarantuję że jak teraz się kupi dziesięć i schowa, to za trzydzieści lat nie zamieni się tego na dom, i spokojne życie w ciepłym bogatym kraju. XKR prędzej, to będzie bujało cenę do góry, ale też bez szału, XJS nawet teraz nie jest wartościowym zabytkiem, za dużo tego uklepali. E-type z ostatniej serii też nie spędza snu z powiek.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 819
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 28, 2016, 21:16:28 pm »
Czyli tak jak pisałem, najmłodsze egzemplarze (ost. rok produkcji 2007r) będą miały ze 25 lat... co daje rok 2032  ;) ceny / wzrost cen zachowa się pewnie podobnie jak przy XJ40... podsumowując - ,,kokosów" na jego trzymaniu do tego czasu się nie zrobi...  ;)

Co do XJSa to wzrost cen nie jest może powalający ale ładne egzemplarze przez ostatnie jakieś 3 lata podrożały x2...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2016, 21:20:54 pm wysłana przez Artek123 »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

MI Jagi S-type

  • Gość
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 28, 2016, 21:20:30 pm »
Macie rację pora kupić XJ  wersji Long VANDEN PLAS czy to dobry wybór ?.Nie ma co oczekiwać nie wiadomo czego od S-typa.

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.278
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 28, 2016, 21:57:15 pm »
Generalnie współczesne auta nie będą klasykami takimi jak ich poprzednicy. Z dwóch głównych powodów:

1. Naklepali tego ogromne ilości. Nawet za 20 lat będzie tego względnie dużo na rynku.

2. Niestety, wbrew powszechnym opiniom typu "kiedyś to były auta" teraz robi się auta lepsze, wytrzymalsze, długowieczne. Aut z lat 60. 70. i 80. już nie ma bo były marnej jakości. Bez antykorozji, z g*wnianych tkanin fotele i podsufitka. Plastiki na desce pękały na słońcu albo się kruszyły. Dzisiaj auto z lat 90. spokojnie może służyć codziennie. Tymczasem w latach 80. auto z lat 70. było już zardzewiałą struclą z silnikiem tuż przed remontem generalnym.

Z drugiej strony po świecie krąży masa gotówki, która nie ma co ze sobą zrobić. Dlatego ostatnia dekada to kosmiczne wzrosty cen youngtimerów. Auta przedwojenne praktycznie przestały się liczyć. Teraz zarabia się na latach 1970-1990.

Co bym polecał? Coś w miarę świeżego, z dobrym osiągami dającego się używać bez codziennych rytuałów i zalewania świec. Najlepiej, żeby auto znajdowało się w czarnej dziurze - za stary na zwykłe auto, za młody na klasyka.

Ostatni moment, żeby kupić np. R129. Już idą do góry. Bentley Turbo R - według mnie kolejna potencjalna przyszła gwiazda aukcji. Na Porsche 911 już za późno.

Z bardziej dostępnych aut - szał na maluchy się rozpoczął. Fiat 500, Renault 4 już kosztują. Można kupić jeszcze okazyjnie np. Renault 5 turbo. Raczej będzie drożeć. Podobnie Peugeot 205 GTi.

Z Jaguarów...hm...nic?  ;D
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 28, 2016, 22:02:22 pm »
Mój Wycior 125 Pick-Up podrożał dwudziestokrotnie... buuuuaaahahhahahahaaha!!!! Nieremontowany, bez rdzy prawie.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 28, 2016, 22:19:40 pm »
Jaguar XK X100 wersja R i stare do XJ40 to z Jagow. Merole R129, W/C140, W/C126 i prawie wszystkie starsze tak naprawde nawet z zadbanym W124 w dużej benzynie idzie ugrać fajny hajs. Z Porsche to 911 do modelu 993. Ten model ostatnio z wiatrakiem w wersji Turbo lub GT2 GT3 nawet ponad 1 mln złotych. Wersje Carrera za 150 tys idzid kupic więc jak ktoś ma hajs to brać bo z roku na rok wartość wzrasta o 25-50 tys. Wszystkie starsze 911 podobnie. Z Beemek seria 8 i wsio
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 768
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 28, 2016, 22:55:55 pm »
Dokladnie tak jest a w szczegolnosci na naszym rodzimym rynku bardzo szaleja z cenami maluchow, 125p, warszaw, syren itd... wzrosty kosmiczne i nie adekwatne tak naprawde. Szczerze to nie mam checi rozpisywac sie co i jak ale tak w skrocie : jak ktos chce kupic youngtimera i pojezdzic ze 2 lata a potem sprzedac z zyskiem to niech celuje w mercedesy, bmw itp bo ich ceny caly czas z roku na rok pna sie tylko w gore.

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.278
Odp: Czy S-typy zdrożeją za kilka lat ? Jak sądzicie ? z racji raczej małej ilości
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 28, 2016, 23:31:17 pm »
Po mojemu szał na auta z PRL się skończył. Było wariactwo ale na szczęście się skończyło. Nic z rodzimej produkcji powojennej raczej nie pójdzie do góry.

Z BMW warto jeszcze złapać jakąś M-kę z lat 90. Najlepiej e34/e39/e46.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.