Autor Wątek: Warsztat - Kraków  (Przeczytany 4507 razy)

Offline Hawai

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Warsztat - Kraków
« dnia: Sierpień 23, 2016, 01:14:00 am »
Witam, dziś w moim Jagu zaświeciła się kontrolka "check engine" i zastanawiam się gdzie polecacie w Krakowie/okolicach z tym pojechać? Do autoryzowanego serwisu, GTS czy macie jeszcze inne miejsca? Chodzi mi o to by było dobrze zrobione, rzetelnie i oczywiście nie kosztowało fortunę..

Leszek T

  • Gość
Odp: Warsztat - Kraków
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2017, 13:19:12 pm »
Witam wszystkich,
Nie chce rozpoczynać nowego tematu więc podbije ten. Ktoś poleca jakiś serwis by ogarnąć parę rzeczy w X-Typie w Krakowie?

Offline Swiss747

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • S-Type 2.7d 2006
Odp: Warsztat - Kraków
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2017, 08:42:20 am »
Witam,
Również chciałbym odświeżyć temat...
Szukam jakiegoś pewnego serwisu lub mechanika w okolicy Krakowa, któremu mógłbym powierzyć świeżo zakupionego S-Type'a. Na "dzień dobry" mam do zrobienia hamulce i prawdopodobnie też akumulator do wymiany, ale chciałbym żeby ktoś obejrzał samochód fachowym okiem.
Gdzie serwisujecie swoje Jaguary i kogo możecie polecić? ;)

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 778
  • JCPF Club Member
Odp: Warsztat - Kraków
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 16, 2017, 11:33:32 am »
Ciężko niestety będzie. W Krakowie dobry mechanik od jakiegokolwiek auta to towar deficytowy. Możesz spróbować w land-service w Wieliczce. Tanio niestety nie będzie.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline wojtek03

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Warsztat - Kraków
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2017, 11:47:08 am »
Witam . dołaczam się do tematu. Jeżeli w Krakowie brakuje dobrych mechaników ogarniających Jaguary , to spróbujmy rozszerzyć poszukiwania : powiedzmy Kraków plus 100km: coś polecicie Panowie? Rozsądny elektryk też by się przydał.....

Offline wojtek03

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Warsztat - Kraków
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 22, 2017, 19:54:22 pm »
Zaczynam dochodzić do wniosku że mieszkam w jaguarowej Polsce B albo nawet C. Naprawdę to jest taka pustynia ?? Chyba grozi mi poważne załamanie nerwowe.... a Śląsk ? ? tam też nie warto kupować Jaguara bo nikt go nie naprawi..

Offline Swiss747

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • S-Type 2.7d 2006
Odp: Warsztat - Kraków
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2017, 23:25:33 pm »
Ja trochę pogrzebałem po forum i innych miejscach w internecie i znalazłem sporo pozytywnych opinii o Car Service w Rybniku. 130km od Krakowa i dojazd autostradą więc nie jest jakoś tragicznie daleko... Oferują kompleksowy serwis samochodów, od blacharki po elektrykę, a właścicielem jest pasjonat i posiadacz Jaguarów, Pan Bogusław - o ile mi wiadomo również członek naszego forum (sam też mi o nim wspominał). Wczoraj odstawiłem tam swojego S-Type'a, mogę dać znać po wszystkim ;)

Offline wojtek03

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Warsztat - Kraków
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 23, 2017, 11:13:52 am »
Daj znać. ja narazie oddałem do Carmastera... Bardzo podobało mi się stwierdzenie na dzień dobry (byłem tam pierwszy raz) że tani to oni nie są:-) Specyficzna forma zachęcenia klienta, powiedziałbym.

Offline wojtek03

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Warsztat - Kraków
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 26, 2017, 11:23:32 am »
Masz pełna skrzynkę ....

Offline Swiss747

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • S-Type 2.7d 2006
Odp: Warsztat - Kraków
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 26, 2017, 12:03:47 pm »
a tylko jedna wiadomość była... naprawione ;)

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 778
  • JCPF Club Member
Odp: Warsztat - Kraków
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 26, 2017, 12:37:23 pm »
... ja narazie oddałem do Carmastera... Bardzo podobało mi się stwierdzenie na dzień dobry (byłem tam pierwszy raz) że tani to oni nie są:-) Specyficzna forma zachęcenia klienta, powiedziałbym.

Dzwoniłem do nich z jakąś pierdołą i przy okazji dopytałem się o ceny serwisu. Zwalają z nóg. 600 PLN za godzinę.
Dla porównania:
LandService w Wieliczce - 200 PLN. Chcieli wymienić uszczelniacze skrzyni biegów - był odkręcony korek wlewu oleju do skrzyni - zobaczyłem przy wymianie oleju w silniku.
GTS Serwis Porsche Jaguar (dawny hotel Forum) - 150 PLN (jutro zostawiam u nich auto)
inne warsztaty - około 100 PLN, ale jak usłyszą Jaguar to dolary się w oczach zapalają i wymyślają cuda na kiju. W IRMAR serwis na Makuszyńskiego niedawno chcieli mi wał wymieniać - bo rzekomo są luzy. Nikt inny tej diagnozy nie potwierdził.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline wojtek03

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Warsztat - Kraków
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 26, 2017, 14:34:17 pm »
Odnosnie GTSu .... no cóż opinie które ja znam (zresztą jest ich trochę w necie też ) są nieprzychylne. Ja miałem z tym serwisem raz kontakt i to na pewno będzie mój ostatni.

Offline Mercek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 287
  • Piękna kobieta, piękny samochód, jest wspaniale!
Odp: Warsztat - Kraków
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 30, 2017, 22:19:53 pm »
W Nowym Targu jest świetny mechanik, chłopak nie ma mega warsztatu, po prostu garaż przy domu, ale jest świetnym elektromechanikiem, nie ma dla niego rzeczy niemożliwych i co najważniejsze sam jest posiadaczem Jaguara i miłośnikiem marki. Po wielu na prawdę konkretnych warsztatach i specjalistach dopiero on ogarnął mojego S-Type i sprawił, że w końcu chce się nim jeździć i uśmiech nie schodzi z ust. 😊👍

Offline Michal

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Warsztat - Kraków
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 03, 2017, 13:39:36 pm »
Elektromechanika Pojazdowa Włodzimierz Kozioł.
Polecam. Pan od ponad 25 lat zajmuje się naprawą samochodów głównie amerykańskich. Sam posiada jaguara :)
tel. 501442536
ul. Kacza 9, Kraków