Autor Wątek: Jaguar XJR 4.2 - Wawa 2004rok  (Przeczytany 11731 razy)

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Jaguar XJR 4.2 - Wawa 2004rok
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 12, 2016, 14:51:25 pm »
Teraz jak już wiadomo że to był zwykły XJR to deska rozdzielcza się zgadza. Siedzenia też ma takie jakie powinny być w XJRze.Wcześniejsza wypowiedź dotyczyła Portfolio. Zgodnie z XJRem tunel i rączki w drzwiach powinny być czarne. Większe zmiany zaszły na zewnątrz auta: grill, błotniki, zderzaki, klapa tylna.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline mbmastermx

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Soft kitty, warm kitty, Little ball of fur.
Odp: Jaguar XJR 4.2 - Wawa 2004rok
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 12, 2016, 15:03:05 pm »
Jeżeli zostanę na weekend w domu i sprzedawca będzie na miejscu, podjadę go obejrzeć.
Jaguar XF-S 2009
Jaguar XF-R 2009

Offline KaeN

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Jaguar XJR 4.2 - Wawa 2004rok
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 15, 2016, 16:38:45 pm »
Od rana stoi u mnie pod blokiem na dziedzińcu. Ciekawe, czy jakiś sąsiad go kupił  :-A

Offline mbmastermx

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Soft kitty, warm kitty, Little ball of fur.
Odp: Jaguar XJR 4.2 - Wawa 2004rok
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 15, 2016, 19:35:21 pm »
Auto ponoć stoi na ul Biruty 8 bo sprzedający jest na urlopie. Tym samym nie udało mi się samochodu obejrzeć.  Kaen czy możesz obejrzeć auto z zewnątrz?
Jaguar XF-S 2009
Jaguar XF-R 2009

Offline DobryWujek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Jaguar XJR 4.2 - Wawa 2004rok
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 18, 2016, 21:26:34 pm »
A może mógłbyś pokazać jak wyglądał ten składak przez opuszczeniem US http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,33742.0.html

Niestety, ale w moich zasobach nie posiadam zdjęć uszkodzeń.
www.passioncars.pl - Kompleksowe badanie historii samochodów po numerze VIN z USA oraz Kanady

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Jaguar XJR 4.2 - Wawa 2004rok
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 18, 2016, 22:58:30 pm »
Deska może dlatego że poduszki narobiły bałaganu, albo "meble" w środku latały.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline Hooyeman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: Jaguar XJR 4.2 - Wawa 2004rok
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 25, 2016, 11:06:17 am »
Gdyby mi sie trafiły oryginalne błotniki albo felgi od portfolio to zakładał bym bez zastanawienia i nie zastanawiał bym się że ktoś będzie jęczał przy ewentualnej odsprzedaży. Sam u siebie w 2003r mam założone poliftowe zderzaki listwy atrape itd, bo takie mi się bardziej podobają. Przez kilka miesiecy miałem czerwone fotele ale bez czarnej deski wyglądało to średnio i wróciłem do oryginału. Jak bede miał czas zamontuje stoliki w oparciach i monitory w zagłowkach które w krótkiej wersji sv8 nie były niestety standardem.
Rozumiem że kiedyś przy odsprzedaży, gdy ktoś wrzuci ogłoszenie mojego do oceny na forum, to polecą epitety, kundel, ulep, przekoszony na latarni itd.
A za auto z ogłoszenia cena jest bardzo dobra, jeśli nie jest totalnym złomem który odrzuca od samego początku i silnik nie kuleje to pewnie bym brał, właśnie ze wzgledu że zrobiony na polifta i gadżety od portfolio. To nie 50 letni e-type gdzie brak chromowanej klamki uważany jest za bluźnierstwo
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2016, 11:18:36 am wysłana przez Hooyeman »

Offline mbmastermx

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Soft kitty, warm kitty, Little ball of fur.
Odp: Jaguar XJR 4.2 - Wawa 2004rok
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 25, 2016, 11:26:24 am »
Ja chce go obejrzeć bo od jakiegoś czasu mam chrapkę  na XJR-a.
Czego dowiedziałem się od właściciela co jakiś czas pojawia się jak on twierdzi "iskrzenie" na 7 cylindrze i zapala się check. Błąd check engine daje także jakiś błąd zbiornika paliwa.
Trochę dziwi brak tego halogenu z przodu. Na zdjęciu ze ślubu jeszcze jest. Bez obejrzenia nie ma co tu rozprawiać. Myślałem, że KaeN coś obluka ale chyba nie zagląda do tematu.
Do aut z USA trzeba podchodzi z dużą nieufnością pod kątem blacharskim, dlatego ktoś musi zrobić oględziny.  Z faktur jakie wysłał sprzedający ciężko coś wyczytać bo opisem usterki są zgłoszenia właściciela. Nie wiadomo w praktyce co było awarią i co zostało naprawione. Check engine jest co wizytę w serwisie, to budzi mój niepokój.
Jaguar XF-S 2009
Jaguar XF-R 2009

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Jaguar XJR 4.2 - Wawa 2004rok
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 25, 2016, 14:16:09 pm »
Jako stary warszawiak informuje kolegow ze zdjecia ze slubu sa zrobione na Nowym Miescie przed kosciolem O.O. Dominikanow a z drugiej strony restauracja "Samson" gdzie serwuja kuchnie zydowska w cenach umiarkowanych - tak jak i w jakosci.

Co do tego kota - to mysle ze tam musi byc pies pogrzebany, jak mawiaja Niemcy.

MK II 2.4 l. z 1962 r. odrestaurowany - wiec na chodzie widzialem wczoraj. Zielony - jak moj biedaczek.
Co do jazdy - to chyba wielka loteria z takim staruszkiem. 
Co o tym Szanowni Koledzy mysla?

Na kilka dni znikam z forum - walimy nad morze bo straszny u nas nadupal.    :-tylko nawet v6 2.1

Offline KaeN

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Jaguar XJR 4.2 - Wawa 2004rok
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 26, 2016, 10:38:29 am »
Kolego, oglądałem go trochę. Nie jestem specjalistą od blacharki, więc nie do mnie pytania o jego przeszłość. Problem polega na tym, że stoi na środku dziedzińca, sam, a ostatnio były jakieś kradzieże rowerów, więc sąsiedzi wyczuleni, a mi trochę głupio go jakoś szczegółowo oglądać:) Z czujnikiem nie chodziłem.

Zacznę od tyłu: Klapa z chromem na górze, obwódki świateł też z chromem, podobnie tylna szyba. Jest znaczek "Portfolio", jak również znak XJR  8). Na zderzaku z tyłu odblaski czerwone. Tylna kanapa 3 zagłówki (w wersjach z USA są dwa).

Na bocznych szybach brak już chromowanych obwódek. Coś zwisa z podsufitki, jakby się odczepiło w okolicy szyberdachu. Zderzaki poliftowe. Przy chrapach znaczki "R". Jest tu zatem "po trochu" wszystkiego  :-clap

Auto wizualnie dla laika rzeczywiście robi wrażenie. Wg mnie jest to jednak raczej XJR niż Portfolio (tak, jak pisał Choina). Ktoś pewnie w ten tuning włożył trochę kasy. Jeżeli tak podejdziesz do tematu i nie przeszkadza Ci "miszmasz" różnych wersji, to ok. O gustach się nie dyskutuje  :-super

Tak na marginesie, mogę się mylić, ale w USA są chyba oznaczenia Vanden Plas, a nie Portfolio...

Teraz inna część tematu, którą trochę znam z własnego doświadczenia. W USA rynek XJ jest spory, ten model jest tam traktowany jako naprawdę luksusowy. Ale podobnie jak wszędzie na świecie, nikt nie sprzeda super auta za bezcen. Dobre egzemplarze są tam sporo tańsze niż w Europie, ale z podatkami i tak wychodzi sporo. Więc aut bez dzwona nikt nie sprowadza, chyba że jako mienie przesiedleńcze.

Te po różnych przygodach można kupić naprawdę tanio. Nie ma w tym chyba nic złego, o ile nie sprowadzasz szrotu, a coś lekko uderzonego. Trzeba pamiętać, że XJ to buda z aluminium. Przechodząc to sedna - wg. mnie podstawą jest to, w jakim stanie auto przepłynęło wielką wodę i jak zostało naprawione, zakładając, że jednak było bite. A to może być trudne do ustalenia. XJR to blisko 400 kucy, a to już nie przelewki.

Sprawdzić dokładnie u szpecjalisty od XJ! Jeżeli odradzi, to nie brać, choć pewne wskazówki Koledzy już dali...

Offline mbmastermx

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Soft kitty, warm kitty, Little ball of fur.
Odp: Jaguar XJR 4.2 - Wawa 2004rok
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 26, 2016, 13:18:18 pm »
Dzięki za oględziny :-)
A czy widoczne były jakieś rysy i ocierki lakieru? 
Jaguar XF-S 2009
Jaguar XF-R 2009

Offline KaeN

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Jaguar XJR 4.2 - Wawa 2004rok
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 26, 2016, 13:21:31 pm »
Kolego, oglądałem pod wieczór i przyznam, że na to nie zwracałem uwagi, bo to chyba akurat najmniej ważne:)

Offline mbmastermx

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Soft kitty, warm kitty, Little ball of fur.
Odp: Jaguar XJR 4.2 - Wawa 2004rok
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 19, 2016, 12:59:27 pm »
Byłem widziałem i co mogę powiedzieć. Auto w bardzo złym stanie. Lakierowane całe. Grubość lakieru a w zasadzie szpachli miejscami przekraczała 1000 mikronów. (do tylu łapał mój czujnik). Lakier położony brzydko. Widać przecięcia różnych warstw lakieru no i szpachle. Na dachu 450 mikronów. Rdza na dachu koło przedniej szyby i pod klamką tylną i tylnym nadkolu. Bardzo dużo rys i odprysków lakieru. Na przednim prawym błotniku pęka szpachla. Odkleja się podsufitka. Świszczy wiatr od 60km\h po stronie pasażera. Silnik i skrzynia pracują ładnie.  Pod samochodem plamy oleju. Wyciek jest na pewno z układu wspomagania bo sprzedający musiał zaaplikować przy mnie butelkę płynu bo wspomaganie wyło niemiłosiernie. Uszkodzona jest kolumna kierownicza a w zasadzie jej regulacja. Świeci się check. Uszkodzony jest przepływomierz, czujnik w pedale gazu, i system wentylacji baku wskazuje na wyciek. Ogólnie błędów są aż 3 kartki A4 (głównie związane z systemem komfortu (zrobiłem foto)). Właściciel z uporem maniaka przy hamowaniu wrzuca neutralny bieg co z pewnością  nie przedłuż działania skrzyni. Bije prawa przednia tarcza hamulcowa. Myślałem, że będzie lepszy stan tego auta ale nawet jak by był za 25tyś to doprowadzić do stanu dobrego już się go chyba nie uda.
Jaguar XF-S 2009
Jaguar XF-R 2009

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: Jaguar XJR 4.2 - Wawa 2004rok
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 19, 2016, 13:45:27 pm »
Jednym słowem kolega Choina miał racje , nazywając go kundlem

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 819
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Jaguar XJR 4.2 - Wawa 2004rok
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 19, 2016, 13:47:41 pm »
Obrażasz kundle, nazywając w ten sposób ten wrak...  ;)  czyli po raz kolejny potwierdza się opinia o autach z USA...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2016, 13:51:47 pm wysłana przez Artek123 »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III