Autor Wątek: Koledzy potrzebna pomoc.  (Przeczytany 5278 razy)

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 23, 2016, 07:47:25 am »
I znów zaczynamy 2zagadnienia w jednym wątku :)
Ale niepokoi mnie te chrumkanie bo to by wskazywało na uszkodzenia mechaniczne i nie chce Cię martwić ale źle to wygląda , potem poszukam ale płyta sterująca na 100% do poprawy i odezwę się
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2016, 07:54:33 am wysłana przez Szwagier »
:)

s-type 4.0 2000r

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 633
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 23, 2016, 09:31:00 am »
Zawsze druga mogę wrzucić uzywke bez szczypania się.
GO HARD OR GO HOME...

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 23, 2016, 15:20:22 pm »
Jade ale troche niepewnie... Koledzy powiedzcie mi, czy jak na nagrzanym silniku po jezdzie od razu odkrece korek od plynu ch;lodniczego to on moze wywalic w kosmos??  WGL gosciu za ten plasticzek co dodałem tam wyzej na zdjeciu skasował mnie 200zł za spawanie dookola jakies 9cm moze tam bylo i 300 za wlozenie tego pier... złodziej, powiedzialem ze mu nie zaplace a on ze mi nie da samochodu, juz mialem po paly dzwonic. Normalnie szok, ludzie to kur... zobaczyl ze z daleka i nie ma wyjscia to go musial wydoic, ale spokojnie ja mu tego nie popuszcze i jeszcze mnie typek zapamieta, nawet mi plynu nie wlal tylko wode do chlodnicy i mi 500zł za calosc wzial... do tej pory sie trzese....


To raczej ty wtopiłeś bo nie zapytałeś na samym początku ILE?  To jest podstawa. Przyjeżdżasz, zlecasz, ale najpierw pytasz się ile. Jak cena jest zbyt wygórowana - jedziesz do kogoś innego, albo negocjujesz zanim cokolwiek Ci naprawią.

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 633
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 23, 2016, 17:46:52 pm »
No a ile mozna wziąć za pospawanie 10cm plastiku? Nikt by się tego nie spodziewał a po drugie nie miałem jak jechać do kogoś innego jak lał mi się płyn chłodzący i dojechałem ledwo ledwo. Tak czy siak jest to dowód na jego kurestwo jak dla mnie i gość zrobił to celowa widząc że człowiek nie ma wyjścia.
GO HARD OR GO HOME...

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 23, 2016, 17:50:16 pm »
Swiete slowa _ trzba zawsze pytac o cene. Nawet jak na  dworcu taksowke bierzesz.

Podobnie w interesach - trzeba przedewszystkim wiedziec ile mozesz w nich stracic a nie zarobic;
Ewentualna strate akceptujesz - wchodzisz w interes!

To sa dobre i oczywiste rady niuni za free... :)

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 776
  • JCPF Club Member
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 23, 2016, 17:54:34 pm »
I do tego w takich sytuacjach się przydaje Assistance. Niewiele kosztuje a mnie już kiedyś w Bieszczadach zad uratowało. Laweta do wskazanego przez Ciebie miejsca w promieniu do ilości km wskazanych w umowie ubezpieczenia.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 633
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 23, 2016, 21:44:31 pm »
Assistance posiadam, ale nie miałęm czasu na szukanie i jezdzenie od serwisu do serwisu. Teraz juz po ptokach.
GO HARD OR GO HOME...

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 23, 2016, 21:52:43 pm »
Na pocieszenie opowiem wam dowcip.Pewnego razu wybrano polaka,niemca i francuza do testu społeczno-socjologicznego.Polegało to na tym kto jaką wybierze kolejność ,co jest dla kogo ważniejsze:uprasować koszulę,zjeść dobry obiad czy seks z kobietką.Najpierw niemiec-wyprasował koszulę na sztywno,zjadł obiad a na seks już mu ochoty zbrakło,zasnął.Potem francuz ten sex,sex a że francuskich sztuczek znał wiele to na tym zakończył.Polak pogonił kobietę do prasowania ,sam zajął się  nią  od tyłu i jednocześnie konsumował żercie.Komisja oburzyła się że tak nie wolno itd(nawet komisję wenecką chcieli wzywać)ale polak odpowieda spokojnie.O co k...wa chodzi?!U nas to  normalne że aby sie najeść trzeba wyp... tego co na ciebie robi.

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 633
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 24, 2016, 20:45:17 pm »
Już w Toruniu ! Najważniejsze, nie obyło się  bez krótkiego nieoczekiwanego postoju ale w domu mozna na spokojnie teraz działać.
GO HARD OR GO HOME...

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 25, 2016, 06:20:50 am »
Glimaxer wysłałem na priv
:)

s-type 4.0 2000r

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 26, 2016, 08:00:07 am »
Wybaczcie za  :-off.. rozumiem zdenerwowanie i poczucie niesprawiedliwości i konieczności wysokiej opłaty za naprawę, abstrahując od kwoty opłaty za naprawę samochodu marki premium.. to niestety, ale qlimaxer i jędrzej chyba trochę zapędziliście się, nie jestem przekonany, czy obrażanie i wyzywanie tego człowieka stoi w zgodzie z przesłaniem :logojcpf: ... :-thumpdown
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline Domi7

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 55
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 26, 2016, 08:27:24 am »
Co tu ma marka premium. Taka premium że jaguar w cenie pastucha. Czyste zdzierstwo a wręcz złodziejstwo, takich ludzi powinno się wykluczać, tępić i co tylko najgorsze.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 26, 2016, 09:31:22 am »
Powód dla którego samochód jest w cenie złomu jest między innymi taki, że koszt jego naprawy jest wysoki. Zgodnie z Jaguarem przewidziany czas wymiany to 2 godziny, dodajmy do tego godzinę na spawanie. We Wrocławiu godzinowa stawka dla Jaguara S - type to 150 zł brutto. Daje to nam około 450 zł brutto. W ASO stawkę masz min. 360 zł. więc i tak jest dość taniej. Jak bardzo tanio nie kupisz Jaguara, to zawsze marka premium.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline shimizu

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Jaguar S-type 3.0 2002 po faceliftingu :D
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 26, 2016, 11:07:41 am »
Ja dodam od siebie eksperyment społeczny z warsztatami dot. samochodów. Zatrzaśnięty bagażnik z odpiętym akumulatorem, jest o tym wątek. Dzwonię do kolesia z firmy co zajmują się zamkami w samochodach (serwis, naprawa etc.). Pytam panie ile za otwarcie awaryjne bagażnika w jagu - a on na to 300 plnów  :-K. No żesz kur**. Ale mnie tknęło i dzwonię na drugi dzień i pytam panie ile za otwarcie awaryjne bagażnika w oplu omedze - panie 100 plnów  :-bry
Niestety już się spotkałem z tym nie raz i musimy być tego świadomi, że jak mówimy, że to jaguar to strzygą nas jak owieczki  i liczą potrójnie  >:D  ktoś słusznie zauważył że myślą wtedy że właściciel jaga sra pieniędzmi.

 :-tylko

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 26, 2016, 11:33:36 am »
No tak, ale jak zepsuje cos w oplu omedze to będzie go to kosztowac 30pln a w Jagu 230pln. Caly problem w tym, ze Jaguar nie jest nie był i nigdy nie będzie tani min ze wzgledu na koszty części itd. itp.
Tanio to Passat b4 2.0 z LPG, choć i tak szczerze powiem, ze na Jaga narzekają Ci, którzy Saabem nie jeździli :)