Autor Wątek: Brak grzania tylnej szyby i oświetlenia bagażnika  (Przeczytany 5460 razy)

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Brak grzania tylnej szyby i oświetlenia bagażnika
« dnia: Lipiec 19, 2016, 07:39:41 am »
Witam,
Nie grzeje mi tylna szyba i nie mam światła w bagażniku. Żarówki są całe, bezpieczniki również. Gdzie szukać problemu? Zauważyłem, że cztery przekaźniki zaznaczone krzyżykami są ciągle ciepłe. Czy tak powinno być?

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Brak grzania tylnej szyby i oświetlenia bagażnika
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2016, 09:53:50 am »
Jak są ciepłe to dobrze znaczy że działają :) od tylniej szyby i bagażnika jest chyba ten po środku nr 3 sprawdź czy dobry
:)

s-type 4.0 2000r

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Brak grzania tylnej szyby i oświetlenia bagażnika
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2016, 14:33:43 pm »
Dziękuję za odpowiedź :) Czy aby sprawdzić, czy to faktycznie ten przekaźnik nr 3 to wystarczy, że zamienię go np. z numerem 2? Nie wiem, czy siedzi tam pięć jednakowych przekaźników, czy czymś się od siebie różnią?

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Brak grzania tylnej szyby i oświetlenia bagażnika
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2016, 16:22:36 pm »
Tak tylko na zgaszonym zapłonie zamień i sprawdź czy takie same są jak lampka w bagażniku się zapali to przekaźnik winny
:)

s-type 4.0 2000r

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Brak grzania tylnej szyby i oświetlenia bagażnika
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 20, 2016, 01:23:31 am »
Dziękuję, z rana sprawdzę :)

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Brak grzania tylnej szyby i oświetlenia bagażnika
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 20, 2016, 16:21:04 pm »
Przekaźnik przełożony - nie było żadnej reakcji ze strony żarówek bagażnika. Zakupiłem nowy, o takich samych parametrach - nadal brak oświetlenia. Nie działa mi również elektryczna regulacja świateł, czy jedno może mieć coś wspólnego z drugim? (regulacja też już wcześniej nie działała)

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Brak grzania tylnej szyby i oświetlenia bagażnika
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 21, 2016, 05:21:12 am »
A sprawdź jeszcze bezpiecznik nr 29 z tyłu w bagażniku jest od podgrzewania tylnej szyby i sprawdź czy żarówka w bagażniku nie przepalona. Poziomowanie świateł bezpiecznik nr 12 z przodu pod schowkiem od strony pasażera.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2016, 05:58:32 am wysłana przez Szwagier »
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Brak grzania tylnej szyby i oświetlenia bagażnika
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 22, 2016, 21:48:50 pm »
ogarnij drutologię między klapą a karoserią, od oświetlenia bagażnika jest włącznik w klapie, jak się połamały przewody to będzie ciemność...
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Brak grzania tylnej szyby i oświetlenia bagażnika
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 25, 2016, 18:28:40 pm »
Dziękuję za odpowiedzi, aktualnie kot siedzi u mechanika i czeka na nowe lampy, po odbiorze sprawdzę kable w bagażniku.  Mam jeszcze jedno pytanie: po wymianie tego trzeciego przekaźnika na nowy nic się nie zmieniło oprócz tego, że teraz pozostałe cztery się nie grzeją.  Ktoś napisał,  że jak się grzeją to dobrze. Nie wiem teraz co mam o tym myśleć. Dobrze, że wszystkie się nie grzeją czy jednak one powinny być ciepłe? Mówimy  tu o sytuacji, gdy samochód jest niejeżdzony.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Brak grzania tylnej szyby i oświetlenia bagażnika
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 26, 2016, 07:55:36 am »
Jak auto stoi to nie ma mowy żeby były cieple
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Brak grzania tylnej szyby i oświetlenia bagażnika
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 26, 2016, 12:02:31 pm »
Dzięki Driv3rrrr, czyli teraz jest OK bo nie grzeją się. Widocznie ten uszkodzony trzeci przekaźnik w jakiś sposób wpływał na to, że pozostałe się grzały.

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Brak grzania tylnej szyby i oświetlenia bagażnika
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 27, 2016, 00:51:30 am »
Driv miał raczej na myśli to że jak przekaźnik pracuje to wtedy się nagrzewa i jest to jak najbardziej właściwe nie bierz do bani lepiej sprawdź reszte podpowiedzi
:)

s-type 4.0 2000r

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Brak grzania tylnej szyby i oświetlenia bagażnika
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 15, 2016, 19:21:24 pm »
Podbijam ponieważ dzisiaj znowu zauważyłem, że cztery zaznaczone przekaźniki nadal się grzeją na postoju. Oczywiście wymieniłem ten trzeci jakieś trzy tygodnie temu, po tym zabiegu sprawdziłem na drugi dzień i wszystkie przekaźniki w skrzynce były zimne na postoju, więc rozumiem, że podczas ostatnich trzech tygodni coś posadziło nowy przekaźnik. Ktoś ma pomysł gdzie szukać przyczyny? Zapalił się mi kilka dni temu check engine, muszę go odstawić do diagnosty, objawy to falowanie/gaśnięcie na wolnych obrotach. Wymieniłem wszystkie świece i trzy cewki pod kolektorem na nowe ale falowanie/gaśnięcie nie ustało. Nie mam jak sczytać błędów, ale nie wydaje mi się że jakiś błąd może mieć związek ze świecącym się check engin'em. :(

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Brak grzania tylnej szyby i oświetlenia bagażnika
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 15, 2016, 19:25:12 pm »
No jak wywala błąd to z reguły zapala się check heh
Jedrzej zasugerował o drutologi może zwarcie gdzie robi
I raczej przekaźnik od tylniej szyby nie wpływa na pracę silnika
I chyba dalej nie rozumiesz weź zagotuj wody i z tą parą zapakuj się w aucie z tyłu tak żeby porządnie zaszło na szybę Uruchom silnik i włącz podgrzewanie szyby i zobacz co się dzieje ??
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2016, 19:46:38 pm wysłana przez Szwagier »
:)

s-type 4.0 2000r

Offline ArturP

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Kocham to forum
Odp: Brak grzania tylnej szyby i oświetlenia bagażnika
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 15, 2016, 19:49:53 pm »
Te 4 przekaźniki jak są  ciepłe nawet przy zgaszonym aucie to oznacza, że główny moduł elektryki cały czas je wysterowuje i pewnie pożera Ci prąd z aku. Mam identyczny problem w poliftowym i cały czas rozładowuje mi akumulator. Światełko w bagażniku działa, ale grzanie szyby i składanie lusterek już nie. W tym wątku http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?topic=23727.0  jeden z forumowiczów miał taki sam problem (z tymi samymi wysterowanymi przekaźnikami), ale nie podzielił się rozwiązaniem. W modelach przedlifotowych te przekaźniki są sterowane przez tzw. General Electronic Control Module w poliftowych steruje nimi Front Control Module. Cholera wie dlaczego ten moduł elektryki nie usypia się po zgaszeniu auta i zamknięciu drzwi.

Tutaj masz schemat elektryki do kota z 2001 roku http://www.jagrepair.com/images/AutoRepairPhotos/x2022001en.pdf
Wydrukuj, ułatwisz pracę elektrykowi i niech szuka przyczyny. Ja swojego oddaję dopiero za dwa tygodnie. Znaleźć jakiegoś kumatego elektryka samochodowego  w  moich rejonach graniczy z cudem.