Autor Wątek: Gdzie jest moduł pompy paliwa w X-sie???  (Przeczytany 2443 razy)

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Gdzie jest moduł pompy paliwa w X-sie???
« dnia: Lipiec 18, 2016, 08:32:21 am »
2004 v6 3.0 benzyna
Wiem ktoś gdzie jest moduł pompy paliwa?

I dodatkowo pytanie, czy jak siadł ten moduł, to pompa nie działa?
Problem mam taki, że nie mogę uruchomić auta i nie słyszę, aby pompa pracowała. Na moje proste myślenie wina jest w pompie lub w tym module.

Jeżeli ten moduł byłby łatwo dostępny, to mógłbym na chwilę pożyczyć od kumpla i sprawdzić, czy podmianka spowoduje uruchomienie pompy.

Gdzie tego modułu szukać w aucie?
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline lukasz_slask

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • X-TYPE 2.5
Odp: Gdzie jest moduł pompy paliwa w X-sie???
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 18, 2016, 09:08:14 am »
W manualu w pdf do Iksa wystarczy wyszukać "fuel pump module" i jest umiejscowienie i demontaż.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2016, 09:22:45 am wysłana przez lukasz_slask »

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Gdzie jest moduł pompy paliwa w X-sie???
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 18, 2016, 09:20:10 am »
Pompa jest w zbiorniku, a zbiornik pod podłogą, pod kanapą. Jak zdejmij siedzisko jest dostęp do pompy.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Gdzie jest moduł pompy paliwa w X-sie???
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 18, 2016, 10:00:58 am »
Ale najpierw zdejmij klemę na 15 minut

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Gdzie jest moduł pompy paliwa w X-sie???
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 18, 2016, 12:23:28 pm »
Dziękuję, ale nie chodziło mi o pompę tylko o moduł sterowania pompą. Sam już go znalazłem. Znajduje się od pod tylną kanapą od lewej strony (po prawej stronie pod kanapą jest podłączenie wiązki do sterowania pompą paliwa, a po lewej jest ten moduł schowany pod blachą praktycznie w narożniku kanapy.
Pytanie tylko, czy ma sens wymiana tego modułu.

Po tej całej zabawie z robieniem powrotu paliwa przez gazownika nie mogę uruchomić auta. Nie znam dokładnej przyczyny, ale nie jest podawane paliwo i albo pompa się spaliła lub nie pracuje tak jak trzeba, albo może ten moduł padł, albo może jeszcze coś innego np. jeżeli zapowietrzył się układ to może teraz pompa nie jest w stanie napompować paliwa....
No nie wiem dokładnie narazie o co chodzi, ale problem stworzył mi ten gazownik od siedmiu boleści.
Teraz chce zabrać auto lewetą i jego pomysł jest aby zmienić ten sterownik, ale ja już mu nie ufam za grosz i podejrzewam, że pewnie coś namieszał z podłączeniem lub po prostu jest jakaś nieszczelność z jego winy i dlatego tak sie dzieje. Nie bardzo mi się uśmiecha dokupować coraz inne podzespoły bez potrzeby. Już dokupiłem pompę wcześniej na jego prośbę, a okazało się że nic to nie zmieniło. Idąc tym tropem, to można wymienić pół auta i nic się nie zmieni na lepsze.
PS. Aha, jak przekręcę kluczyk to słyszę jak pompa zaskakuje (odgłos na jakieś 1-2 sek), więc jest szansa, że pompa OK
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2016, 12:33:45 pm wysłana przez bodi »
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Gdzie jest moduł pompy paliwa w X-sie???
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2016, 18:53:02 pm »
Wiadomo co było przyczyną braku paliwa w układzie. Ponoć pękł jakiś wężyk od pompy w zbiorniku i pompa pracowała, ale paliwo było pompowane wewnątrz zbiornika.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black