Autor Wątek: Xjs 4,0 222km, 1991r, automat  (Przeczytany 2222 razy)

Gumibear86

  • Gość
Xjs 4,0 222km, 1991r, automat
« dnia: Październik 24, 2016, 13:27:19 pm »
Witam wszystkich pasjonatów Jaguarów. Zakupiłem taki egzemplarz ze względu na jego linie i bryłę bo dla mnie jest to cudo.
Zakupiłem samochód niesprawny, niepalący. Po tym jak udało się go odpalić (problem z prądami) oczywiście wymienione zostało to co trzeba po ok 10 latach postoju. Wyskoczył mi problem ze skrzynią biegów tzn. jest efekt niekiedy tak jakby sprzęgło trochę ślizgało (automat) a bieg wsteczny wysiadł i w momencie jak się go włącza daje się odczuć minimalną reakcję samochodu ale nie jedzie do tyłu. W momencie dodania gazu słychać też metaliczny podźwięk nie jakiś chrupot tylko takie ciche tarcie. Co w takiej sytuacji brać się za jej regenerację czy kupić jakąś używkę na necie. Jest jeszcze drugi problem z dokumentami.
Jaguar XJS 4,0 222km automat 1991r - tak wychodzi z nr vin natomiast w dokumentach mam 1984r a w tych latach nie robiono tego modelu tylko po 91 roku. Samochód jest pokradzieżowy i wyrobiono mu papiery w 2000r na rok 1984 (podejrzewam że celowo po to aby było tańsze bo tak do tego doszedłem po przeprowadzonym prywatnie przeze mnie dochodzeniu gdyż kupiła to osoba z układami w tych organach :) ) i chciałbym mu te kwity wyprostować tak aby faktycznie miał z 1991r 17 styczeń jak pokazuje vin. 
Pytam Was koledzy co robić może jakiś rzeczoznawca bo do Jaguara dzwoniłem potwierdzili vin ale zaświadczenia mi nie wystawią.
Cóż począć ? proszę o kontakt 

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Xjs 4,0 222km, 1991r, automat
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2016, 13:32:16 pm »
Najpierw napraw, potem prostuj kwity.

Gumibear86

  • Gość
Odp: Xjs 4,0 222km, 1991r, automat
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2016, 13:39:17 pm »
Właśnie jestem po rozmowie z rzeczoznawcą bo akurat dostałem namiar od znajomego. Gość powiedział, że to zrobi bo takie rzeczy się zdarzają i uznaje się to jako błąd administracyjny. Tak, że sprawa dokumentów jest W miarę wyjaśniona.

Gumibear86

  • Gość
Odp: Xjs 4,0 222km, 1991r, automat
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2016, 13:43:22 pm »
Pozostaje problem ze skrzynią biegów i czego nie napisałem problem dalej z prądami bo palić pali tylko raz spoko chodzi ok a raz tak jakby nie na wszystkie tłoki pracuje nierówno,  przerywa. Po odpięciu przepływki jest lepiej, a po jej podpięciu praktycznie gaśnie.
Wymieniłem przepływkę i dalej dupa 2x ją wymieniałem bo może tą co dostałem była wadliwa ale z drugą to samo

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Xjs 4,0 222km, 1991r, automat
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 30, 2016, 07:42:56 am »
Mówisz 10lat skrzynia nie chodziła pytanie jak chodziła kiedy był na chodzie :) Wielka niewiadoma możliwe że była sprawna stary olej 10letni mógł pozalepiać posklejać niektóre elementy w skrzyni jak serwa, zawory itp nie wiem co doradzić zrobiłbym najpierw płukanie skrzyni zalał świeży olej i spróbować ją trochę rozruszać ale może się skończyć jednak rozbiórką całej skrzyni niestety i gruntowne czyszczenie wszystkiego i tylko tyle o ile była sprawna jak się zdecydujesz na takie czyszczenie wymień na nowe tarczki frekcyjne i taśmy hamulcowe.
:)

s-type 4.0 2000r