Autor Wątek: X type brak mocy  (Przeczytany 2539 razy)

daw2

  • Gość
X type brak mocy
« dnia: Czerwiec 26, 2016, 16:38:15 pm »
Silnik 3.0 . Pracuje bardzo ładnie na wolnych obrotach. Ale jest bardzo słaby. Korekty któtkoterminowe na benzynie sięgają pod -25 %. Ciśnienie paliwa tester pokazuje ok 10 000 kpa. Czasem pojawi się błąd o za bogatej mieszance na 1 banku. Wykęcałem sondy aby sprawdzić czy jest wolny wylot i raczej nie są zabite katy. Czemu to ciśnienie paliwa takie wysokie? Uszkodzony czujnik? Z drugiej strony te korekty. Swiece są nowe i już strasznie okopcone.  Ma ktoś jakieś pomysły?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: X type brak mocy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2016, 19:55:46 pm »
To wykręciłeś sonde za katem to one mają akurat mało do gadania. Ten odczyt ciśnienia przez komp to bajka, rozsadziło by układ w drobny mak. Pompa daje w Jagu maks 6,7 bar z tego co pamiętam, a wg pomiaru wyszło 100 bar.

Sond nikt nie czytał ile tam dają V?
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: X type brak mocy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2016, 20:48:06 pm »
objawy i wskazania wskazują na problem z elektryką czujnika ciśnienia paliwa - rozepnij wtyczki w komorze silnika i oczyść je porządnie chemią do usuwania śniedzi z elektryki, ze szczególnym uwzględnieniem tej wielkiej skręcanej kostki

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: X type brak mocy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2016, 22:38:10 pm »
Elektryką jak elektryką ale moim zdaniem sam czujnik jest walnięty. Jakby był problem z prundem to (moim zdaniem a elektronik ze mnie marny):
- całkowity brak wskazań
- przerywanie w odbiorze wskazań bo raz by załapywał, a raz nie

A ten przypadek jak widać jest taki, że wskazanie jest - podejrzewam, że stałe z minimalnymi wahaniami czyli można po cichu żyć w utwierdzeniu że sam czujnik wyzionął ducha

AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: X type brak mocy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 26, 2016, 23:06:24 pm »
Też może być, ale jeśli czujnik jest potencjometryczny to efekt też taki może być kiedy przewód sygnałowy będzie miał b. duży opór

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: X type brak mocy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2016, 23:49:11 pm »
Też prawda
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

daw2

  • Gość
Odp: X type brak mocy
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 27, 2016, 19:26:28 pm »
Odkręcałem sondy przed katem aby odpalić i zobaczyć czy nie dmucha za bardzo w celu wyeleminowania zatkania wydechu. Nie wiem co już mam z znim zrobić. pasował by drugi na podmiankę organów. A czy pompa sterowana jest przekaźnikiem czy zasilanie jest modulowane ze ECU.