Autor Wątek: [Wrocław] XJ X308 4.0 1998r.  (Przeczytany 11628 razy)

Offline tomed

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
[Wrocław] XJ X308 4.0 1998r.
« dnia: Czerwiec 26, 2016, 14:39:04 pm »
W odpowiedzi na moje ogłoszenie (http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,33407.0.html) dotyczące chęci zakupu X308, otrzymałem ofertę zakupu kota z poniższego ogłoszenia:
http://otomoto.pl/oferta/jaguar-xj-sovereign-4-0-v8-ID6yqqvF.html

Ktoś z klubowiczów oglądał może ten egzemplarz? Albo ktoś z Wrocławia zechciałby obejrzeć ten samochód???

Auto według sprzedającego ma fabryczną grubość lakieru, i jest dość mocno doinwestowane.
Wymieniony rozrząd, przednie łożyska, zawieszenie, konserwacja.

Niestety auto ma też wady... dwie niezbyt istotne tj. opadająca podsufitka i niechętnie rozkładające się lusterko oraz dwie zdecydowanie istotniejsze...
1. w dwóch miejscach schodzi lakier bezbarwny, na błotniku i szyberdachu.
Czy możliwa jest taka sytuacja przy fabrycznym lakierze? Bo jak dotąd spotkałem się z czymś takim tylko w samochodach po naprawach blacharsko-lakierniczych.
2. z korespondencji ze sprzedającym wiem że silnik po dopaleniu pracuje głośniej niż powinien. Pod dodaniu gazu objaw ustępuje. Wg sprzedającego winę za to ponosi wariator i być może konieczna będzie wymiana za jakiś czas.
Jakie to koszty? Czy może być jakaś inna przyczyna opisywanego wyżej objawu?


DelegatPZM

  • Gość
Odp: [Wrocław] XJ X308 4.0 1998r.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 27, 2016, 14:40:51 pm »
Jestem przekonany, że nie warto tego "kwiatka" oglądać. Odłażący klar i stuki w silniku powinny być przeciwwskazaniem nawet do kupna Matiza, a w tym wypadku mówimy o samochodzie leżącym po drugiej stronie skali kosztów tzw. pakietu startowego.

Skąd ta pewność nt. fabrycznej grubości lakieru? Czy sprzedający powiedział Ci jakim miernikiem ten lakier mierzył? Doinwestowany tylko w sferze science fiction, czy może sprzedający faktycznie posiada faktury na poparcie swoich słów?

Gdyby egzemplarz rokował, zdeklarowałbym się do obejrzenia tego samochodu, z przyjemnością. Ale obawiam sie, że na żywo będzie toto wyglądało jeszcze gorzej i stracę tylko czas i nerwy.

Offline stachu071

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: [Wrocław] XJ X308 4.0 1998r.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 27, 2016, 16:52:06 pm »
Szanowny Kolego Delegat PZM,
Tak się składa, że jest to mój samochód, i proponuję nie wypowiadać się bez jego obejrzenia. Nie jest to nówka z salonu, ale osiemnastoletni samochód z dokładnie opisanymi wadami i zaletami. W tej sytuacji twoja pośpieszna i niesłuszna ocena powędrować do strefy science-fiction.

Człowiek, który założył temat dostał na maila opis faktyczny bo nie lubię nikogo ściemniać. Samochód znany przez część wrocławskich klubowiczów, był też zlocie w Kłodzku.
Wszystkie części zamawiane w sklepie V12 u Pana Hacały - można spytać właściciela czy wysyłał takie części do mnie - faktur nie zbierałem(na rozrząd była wystawiona, mogę spytać o duplikat, na resztę paragony, ale mam potwierdzenia zamówień) - auto miało zostać u mnie na zawsze ale trafiłem ładnego Daimlera SV8 i nie mam gdzie trzymać 2 samochodów.

Pozdrawiam
Staszek

DelegatPZM

  • Gość
Odp: [Wrocław] XJ X308 4.0 1998r.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 27, 2016, 17:44:39 pm »
stachu071, wybacz. Jak prześledzisz moją (krótką) historię na tym forum zauważysz, że każde spotkanie z Jaguarem z ogłoszenia było dla mnie rozczarowaniem. Podobnie, jeśli chodzi o inne marki. Stąd z definicji podejście pobitego psa.

Tak czy inaczej, pewne kwestie warto by było wyjaśnić, ot, dla oczyszczenia atmosfery. Na przykład, kolega tomed pisze, że schodzi klar z fabrycznego lakieru. Według mojej najlepszej wiedzy, taka sytuacja w przypadku powłoki lakierniczej nakładanej fabrycznie nie może mieć miejsca. Czy może "fabryczna grubość lakieru" to pewnien lingwistyczny fortel?

Nierozsądnym też wydaje się celowe niedokumentowanie przeszłości serwisowej samochodu. Potencjalny kupujący może teraz słowne zapewnienia o właściwym serwisowaniu potraktować jako niewystarczające, szczególnie że mamy do czynienia z samochodem wycenionym przez Ciebie na czterokrotność średniej pensji. Obawiam się, że nawet zapewnienie pana Pacały - słowne! niestety - może nie pomóc.

Tak czy inaczej, powodzenia Panowie! Zarówno przy kupnie, jak i przy sprzedaży.

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: [Wrocław] XJ X308 4.0 1998r.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 27, 2016, 19:03:18 pm »
Wtrącę swoje trzy grosze, zawsze jak coś wypatrzę w aucie to marudzę na forum, są tego zwolennicy jaki i przeciwnicy.Jednak z tego co widzę po swojej skrzynce moja opinia jest interesująca. Więc jedziemy: Skoro nic nie pisałem to auto nie jest ani zachwycające ani zniechęcające. Opis uważam za wystarczająco rzetelny i odpowiedzialny. Moim zdaniem trzeba oglądać to auto, bo jest V8 i ładnie wygląda, dlaczego schodzi lakier to trzeba wyjaśnić. Nie jest od handlarza, więc już jest dobrze, są na pewno jakieś historyczne zdjęcia, i następca, więc to też swoje mówi, że sprzedaż prawdopodobnie nie jest wynikiem upadku auta. Co do sceptycznego podejścia, szukałem jakiejś ściemy, niestety, wszystko jest w opisie właściciela. Więc tylko expertyza na miejscu zweryfikuje cenę, i zapewne zakończy się spisaniem umowy, Powodzenia.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: [Wrocław] XJ X308 4.0 1998r.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 27, 2016, 22:21:37 pm »
Chyba samochód już się sprzedał ponieważ ogłoszenie jest nieaktualne  :)
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: [Wrocław] XJ X308 4.0 1998r.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 27, 2016, 23:19:44 pm »
To było do przewidzenia. Rynek na Jaguary jest chłonny jak gąbka. Zaznaczam na Jaguary, nie pozostałości.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline stachu071

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: [Wrocław] XJ X308 4.0 1998r.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 28, 2016, 06:58:02 am »
Samochód jest nadal na sprzedaż - ogłoszenie wymagało ponowienia.

Co do grubości lakieru. Nie ma żadnych forteli. Powiedziałem uczciwie, że schodzi klar w 2-3 miejscach więc potecjalny nabywca - założyciel tematu zasugerował, że auto było bite, a jak na dachu schodzi to pewnie już z przystanku składany ;)

Dla mnie auto które jest ładnie spasowane, jeździ prosto, paski ma oryginalne jest wystarczająco ładne i nie wgłębiałem się w żadne pomiary. Jednak po rozmowie postanowiłem pożyczyć miernik i zmierzyć go na około. Na poszczególnych elementach wartości 110-170 mikronów(wydaje mi się, że takie powinny być wartości fabryczne) z wyjątkiem maski na której było 250-300. Może było uderzona, a może na nie udało mi się na jej krągłościach równo miernika przystawić - nie wiem.

Pozdrawiam
Staszek

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: [Wrocław] XJ X308 4.0 1998r.
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 28, 2016, 08:53:27 am »
Staszek bo ty złe zdjęcia robisz. :)
Ustawiasz z Grześkiem kolekcję, rysujesz strzałkę na tego którego chcesz sprzedać i piszesz "z braku czasu i miejsca z bólem serca przewietrzam moją kolekcję" , cena o 5k w górę. :)

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: [Wrocław] XJ X308 4.0 1998r.
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 28, 2016, 20:49:01 pm »
Znam ten samochód od początku kiedy się pojawił w Polsce i nawet miałem okazję go prowadzić, a z uwagi na to że miałem takie auto przez parę lat i ponad 130 tys. km to wydaje mi się że mogę mieć jakieś porównanie. DelegatPZM czterokrotność średniej pensji to minimum jakie trzeba zapłacić za coś co względnie przypomina Jaguara, a tutaj cena nie jest wygórowana jak na samochód w którym są zrobione najważniejsze rzeczy dla modelu X308. Mam wrażenie, że piszesz o tym samochodzie z góry zakładając najgorsze nawet nie oglądając go, co jest po prostu ignorancją, równą z brakiem pojęcia kim jest Pan HACAŁA, a nie PACAŁA. Jak szukasz takiego samochodu, jak wiesz co w nim sprawdzać to może się przejedź i rzetelnie oceń auto zamiast wypisywać mądrości z Auto Świata. Ja je widziałem. Jest zadbane i zdecydowanie powyżej średniej jakie pojawiają się na drogach. Jazda nim daje dużo frajdy, a patrząc na zadziwiająco niskie spalanie wszystko wskazuje na to że z silnikiem też jest ok.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: [Wrocław] XJ X308 4.0 1998r.
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 28, 2016, 20:54:14 pm »
pablo21 pisząc zadziwiające niskie spalanie możesz napisać na jakim poziomie ? Przepraszam, że troszkę odbiegam od tematu ale chciałbym porównać ze swoim.
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Offline stachu071

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: [Wrocław] XJ X308 4.0 1998r.
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 28, 2016, 21:08:58 pm »
W ogłoszeniu jest napisane ;) - trasa poniżej 10, średnie 11,7l/100km

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: [Wrocław] XJ X308 4.0 1998r.
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 28, 2016, 21:13:48 pm »
Przyznaję, że nie czytałem opisu. Spalanie rewelacja...
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: [Wrocław] XJ X308 4.0 1998r.
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 28, 2016, 22:18:04 pm »
Moim zdaniem to norma a nie rewelacja, ale wszystko zależy od stylu jazdy. U mnie spalanie w trasie, spokojna jazda to 9 litrów, ale zima na krótkich odcinkach komputer pokazywał spalanie na poziomie 25 litrów.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2016, 12:04:20 pm wysłana przez MicGin »
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: [Wrocław] XJ X308 4.0 1998r.
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 28, 2016, 22:23:56 pm »
Ja mam do pracy ok 22 KM - trasa, miasto. Jak trzeba wyprzedzać, to pedał gazu w podłogę i średnio pokazuję mi 13l/100KM. Kiedyś w trasie udało mi się uzyskać 10,6l/100 KM ale poniżej dyszki, to jeszcze nie udało mi się zjeść  :-nie
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?