Autor Wątek: NIEDOMKNIĘTY SZYBER DACH ??  (Przeczytany 2210 razy)

Offline coolio

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • JAGUAR XFS 3.0 S
NIEDOMKNIĘTY SZYBER DACH ??
« dnia: Czerwiec 23, 2016, 21:48:59 pm »
Witam Szanownych Kolegów z Forum.

Czy w Waszych Jaguarach szyberdach  po zamknięciu idealnie zrównuje się z płaszczyzną dachu??? U mnie przód szyberdachu (od szyby czołowej) jest trochę poniżej linii blachy dachowej, jak na to patrze to mi się wydaje, że przy deszczach wleje mi się woda do środka (oczywiście tak się nie dzieje)..

czy taki stan to norma???

dziękuję za pomoc. jcpf-stanby


Offline matlow

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: NIEDOMKNIĘTY SZYBER DACH ??
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2016, 12:06:35 pm »
u mnie również jest to samo
XF 2009 3.0D S 275 KM

Offline coolio

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • JAGUAR XFS 3.0 S
Odp: NIEDOMKNIĘTY SZYBER DACH ??
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2016, 09:56:10 am »
Dzięki za odpowiedź. :-thank  ...

Offline coolio

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • JAGUAR XFS 3.0 S
Odp: NIEDOMKNIĘTY SZYBER DACH ??
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 30, 2016, 10:23:17 am »
Witam ponownie szanownych Forumowiczów.

Muszę wciąż drążyć temat szyberdachu gdyż zauważyłem, że w pozycji zamkniętej jedna strona z przodu jest bardziej opadnięta niż druga. jest jakby niedociągnięta do blachy dachowej i zrobiła się przez to mikro szczelinka... oczywiście woda nie stoi na szybie tylko powoli ścieka sobie do .... nie wiem gdzie ale w środku na czarnej tapicerce dachowej nie ma żadnych plam od wody... KTOŚ TO PRZERABIAŁ lub też ZAGLĄDAŁ BLIŻEJ do MECHANIZMÓW SZYBERDACHU?

dzięki za pomoc.

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: NIEDOMKNIĘTY SZYBER DACH ??
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 30, 2016, 15:02:31 pm »
np. krzywo go ustawili jak go składali

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: NIEDOMKNIĘTY SZYBER DACH ??
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 03, 2016, 21:02:27 pm »
Coolio masz pełną skrzynkę wiadomości - nie mam jak Ci odpisać :)

Offline matlow

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: NIEDOMKNIĘTY SZYBER DACH ??
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 03, 2016, 22:26:17 pm »
udało Ci się rozwiązać ten problem?
XF 2009 3.0D S 275 KM

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: NIEDOMKNIĘTY SZYBER DACH ??
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 04, 2016, 09:23:17 am »
u mnie również jest to samo

ja mam idealnie równo z płaszczyzną dachu

Offline coolio

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • JAGUAR XFS 3.0 S
Odp: NIEDOMKNIĘTY SZYBER DACH ??
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 04, 2016, 17:50:58 pm »
Witam Kolegów udzielających się w kwestii mojego problemu...

Wczoraj złożyłem wizytę u jednego z mechaników i stwierdził, że WINNE SĄ PROWADNICE SZYBERDACHU... czyli kup sobie nowe w serwisie lub cały szyberdach - używany... (kosz używki około 1400zł)

ale dzisiaj zajrzał do mego auta znajomy kolega (złota rączka, fascynat pojazdów) iiiiiii słusznie stwierdził, że PODSUFITKA (przy szybie przedniej) LEKKO OPADŁA i wraz z nią szyberdach... defektu tego nie widać siedząc w aucie i z zewnątrz tym bardziej... po dociśnięciu podsufitki szyberdach wrócił na swoje miejsce :-).
prawdopodobnie pękły lub poluzowały się jakieś zaczepy...

Teraz muszę znaleźć czas na naprawę :-)

Offline coolio

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • JAGUAR XFS 3.0 S
Odp: NIEDOMKNIĘTY SZYBER DACH ??
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 02, 2016, 19:40:26 pm »
Witam ponownie..

W końcu po tak długim czasie rozwiązałem problem..
Okazało się bowiem, że odkręciły się dwie śruby, których zadaniem było utrzymywanie szyberdachu na właściwym poziomie (po wyjęciu panelu już widać te miejsca bo są blisko). Na całe szczęscie przy odczepianiu panelu sterowania (świateł i szyberdachu z przodu) w podsufitce okazało się, że leży sobie w nim jedna śrubka. Druga sama wypadła z podsufitki gdy ją opuściłem delikatnie.  NIE TRZEBA zdejmować całej podsufitki. Wystarczy wyciągnąć boczki przy szybie przedniej i te boczne - górne gdzie są pasy bezpieczeństwa. Przy tej zabawie proponuje zaopatrzyć się wcześniej w kilka zatrzasków - bo to jednorazówki (z peugotów PSA itd itp.). Jedyne, które musze kupić w serwisie (nieodwracalnie uszkodzone :-), długość około 3-4cm, szer. ok. 2cm) znajdują się pod taką listwą ze śrubkami, które można odkręcić przy otwartym szyberdachu . jak się to odkręci to prawdopodobnie nie uszkodzi się tych zatrzasków (zauważyłem to po fakcie bo oczywiście na siłę wyciągałem podsufitke przy przodzie szyberdachu, gdzie znajdują się te zatrzaski). PRZY TEJ PRACY NAJLEPIEJ MIEĆ POMOCNIKA, żeby podtrzymywał podsufitkę aby się nie przełamała.  :-clap