Autor Wątek: xk8 4.2 modyfikacje wydechu - za cicho  (Przeczytany 5999 razy)

Offline aru

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 659
Odp: xk8 4.2 modyfikacje wydechu - za cicho
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 24, 2016, 01:47:47 am »
Dzięki KRISS.
Czyli nieładnie podsumowując; jak się nie obrócić to d... ops przepraszam wydech z tyłu.
Gdybym miał pewność jak to brzmi to dałbym i te 6K, ale z tymi różnymi opcjami wydechu to trochę loteria jednak...
XK8 (X100) 4.2 V8

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: xk8 4.2 modyfikacje wydechu - za cicho
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 24, 2016, 09:56:07 am »
Nie no bez przesady, trzeba po prostu parę PLNów wydać na to, żeby było zrobione OK.

Offline Roberti

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: xk8 4.2 modyfikacje wydechu - za cicho
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 24, 2016, 22:04:29 pm »
Wracając jeszcze do Adamesha, dźwięk jest naprawdę ładny, ale to buczenie przy 2k RPM jest mocno irytujące. Gdybym wiedział jak to hałasuje na żywo przed zakupem, to bym się dwa razy zastanowił. Zamiast prostych rur powinny być mniejsze tłumiki, wtedy byłby kompromis pomiędzy komfortem i gustownym pomrukiem.

Pozdrawiam

Offline marcinw

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: xk8 4.2 modyfikacje wydechu - za cicho
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 25, 2016, 06:58:28 am »
Zapraszam na odsłuch do Wawy przy okazji. Można bedzie posłuchać. Adamesh ma jeszcze inna wersje tj. Usunięcie małych tłumików które są przed tylnymi kołami. Czytałem na forach ze czasem ludzie łączą moją wersje z tą drugą ( czyli zostaje tylko x box po środku) a czasem ludzie wywalają małe puszki a zostawiają końcowe tłumiki
Marcin
2006 XK8 4.2 cabrio Victory Edition

Offline aru

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 659
Odp: xk8 4.2 modyfikacje wydechu - za cicho
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 26, 2016, 14:51:33 pm »
@marcinw
Mieszkam w warszawie więc chętnie posłucham po wakacjach i kilka uwag bedzie można wymienić
Pozdrawiam,
aru
XK8 (X100) 4.2 V8

Offline Rafals

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Jaguar XKR Cabrio "Victory Edition"
Odp: xk8 4.2 modyfikacje wydechu - za cicho
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 02, 2017, 20:58:27 pm »
Cześć,

W moim XKR 2005 4.2 też zastosowałem "etap pierwszy" adameshu czyli wymiana tylnych rur - dźwięk dość dobry ale niestety potwierdzam "buczenie" (dodam, że jeżdżę Cabrio).

Przejeździłem jeden sezon i mam apetyt na więcej - ale nie głośniej (bo mam Cabrio) tylko bardziej basowo - no i tak siedzę i kombinuję i chodzi mi po głowie zakup od profesjonalnej firmy:

https://quicksilverexhausts.store/products/xk8-xkr-4-0-and-4-2-sports-exhaust-options-1996-05

mailowałem z nimi u ich rekomendacja to wersja sport (bardziej basowa i cichsza)  - ktoś coś wie na temat tych wydechów czy samej firmy?

Robią wydechy do niesamowitych samochodów więc zakładam, że się znają + cena wydaje się OK. bo cały układ za 6k PLN już z przesyłką