Autor Wątek: xk8 4.2 modyfikacje wydechu - za cicho  (Przeczytany 6032 razy)

Offline marcinw

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 19
xk8 4.2 modyfikacje wydechu - za cicho
« dnia: Czerwiec 19, 2016, 00:28:51 am »
Cześć

Mam 2006 xk8 cabrio i szukam pomysłu na modyfikacje układu wydechowego. Standardowy układ jest dla mnie zdecydowanie za cichy. Czytając fora amerykańskie/angielskie widzę dwie popularne modyfikacje. Pierwsza to wycięcie (wraz z wymianą fragmentu rur) dwóch małych tłumikow, które są przed półosiami ( patrząc od strony silnika). Druga, to wycięcie tylnych (ostatnich tłumików). Czasem modyfikacje te są łączone ( czyli pozostaje tylko H puszka na wysokości skrzyni).

Dla ułatwienia wklejam linki do "zestawów" dostępnych w UK

http://www.adamesh.co.uk/jaguar-xk8--xkr-sports-exhaust-system-880-p.asp
http://www.adamesh.co.uk/jaguar-xk8--xkr-over-axle-sections-1064-p.asp


Czy ktoś z was robiłl taką modyfikację? Chętnie poznam opinie. To czego chcę uniknąc to "buczenie" przy ok 2 tys. RPM.

dziękuję

Marcin
Marcin
2006 XK8 4.2 cabrio Victory Edition

Offline Jaguar Wrocław

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 462
Odp: xk8 4.2 modyfikacje wydechu - za cicho
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2016, 05:49:02 am »
Kolega XK_1 robił ostatnio taką modyfikację, napisz do niego...jakby był problem z kontaktem to zapytam go czy mogę podać ci jego nr telefonu.

Offline Roberti

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: xk8 4.2 modyfikacje wydechu - za cicho
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2016, 13:59:49 pm »
Witaj, w XKR posiadam zamiennik końcowych tłumików, który podałeś w linku http://www.adamesh.co.uk/jaguar-xk8--xkr-sports-exhaust-system-880-p.asp
Reszta układu jest fabryczna. Musze powiedzieć, że już teraz wydech jest donośny i ''optymalny'', gdyby usunąć jeszcze tłumiki nad osiami, mogłoby zrobić się nieprzyjemnie głośno, ale to już kwestia indywidualna.

Pozdrawiam

Offline marcinw

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: xk8 4.2 modyfikacje wydechu - za cicho
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2016, 22:04:06 pm »
Ok, a czy brałeś pod uwagę usunięcie małych tłumików prEd pół osią a pozostawienie właśnie tłumików końcówych?
Marcin
2006 XK8 4.2 cabrio Victory Edition

Offline Tomasz.xkr

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Odp: xk8 4.2 modyfikacje wydechu - za cicho
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2016, 08:32:45 am »
W swoim xkr usunąłem tylne tłumiki zastępując je przelotową rurą i dwoma nowymi końcówkami,dzwięk fantastyczny, na wolnych gulgocze pięknie,przy przyspieszaniu piękny bas.Według mnie to wystarczy,bo przy przelotach autostradowych hałas jest jeszcze akceptowalny.
Wielu kolegów słyszało go na zlotach i wszyscy podnosili kciuk do góry.


Offline marcinw

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: xk8 4.2 modyfikacje wydechu - za cicho
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2016, 21:09:30 pm »
Ok, to idę w tym kierunku :). Pytanie czy xkr nie jest sam z siebie głośniejszy od zwykłego xk8.
Marcin
2006 XK8 4.2 cabrio Victory Edition

Offline flavius

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
  • XKR 4.2 V8 SC
Odp: xk8 4.2 modyfikacje wydechu - za cicho
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 06, 2016, 10:52:28 am »
Ja jak planowałem zmienić wydech to pojechałem do http://www.el-tec.pl/pl/ pokazalem na filmiki jaki bym chcial miec dzwiek i oni praktycznie sa w stanie zrobic wszystko, roznymi sposobami, albo caly wydech na nowo albo koncowki.

Inna opcja ktora mnie korcila to zrobic cut-off. Cos jak tu na przycisk w samochodzie. https://www.youtube.com/watch?v=2TrycvqeEmY

Narazie nie zrobilem ani 1 ani drugiego bo kasa ;)
Mariusz

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: xk8 4.2 modyfikacje wydechu - za cicho
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 07, 2016, 09:35:55 am »
Rób semi-active - będzie ok

Offline Jaguar Wrocław

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 462
Odp: xk8 4.2 modyfikacje wydechu - za cicho
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 07, 2016, 20:33:27 pm »
W kwestii modyfikacji tłumików w XK 8  proszę o kontakt na PW przekaże nr telefonu do kolegi z forum który wymienił wydechy....

Offline marcinw

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: xk8 4.2 modyfikacje wydechu - za cicho
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 15, 2016, 21:51:56 pm »
Cześć

Dziękuje za wszystkie uwagi. Zdecydowałem się na adamesha. W tym tygodniu będę instalował bo paczka już doszła. Dam znać jakie wrażenia

Pozdrawiam
Marcin
2006 XK8 4.2 cabrio Victory Edition

Offline marcinw

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: xk8 4.2 modyfikacje wydechu - za cicho
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 20, 2016, 18:09:35 pm »
Witam.

Na YouTube wrzuciłem 2 filmy. Jeden przed modyfikacja a drugi po. Generalnie duża poprawa. Przy otwartej przepustnicy dźwięk bardzo fajny. Minusem jest to że przy ok 2000 rpm jest delikatne "buczenie".

Jestem zadowolony. Koszt 200 funtów i 100 PLN za instalację

Poniżej linki do filmów:

Przed
https://m.youtube.com/watch?v=Bh0-TBPEQfs

Po
https://m.youtube.com/watch?v=cIWM3fcvyK4


Marcin
2006 XK8 4.2 cabrio Victory Edition

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: xk8 4.2 modyfikacje wydechu - za cicho
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 22, 2016, 11:02:01 am »
Ładnie brzmi, choć szkoda, że występuje buczenie przy 2 tys. obrotów.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline aru

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 659
Odp: xk8 4.2 modyfikacje wydechu - za cicho
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 22, 2016, 14:05:47 pm »
Fajnie brzmi!
Na filmie tego nie usłyszałem, ale możesz więcej napisać o buczeniu przy 2K obr.
To jest prędkość obrotowa silnika na trasie przy ok. 120km/h więc ma no duże znaczenie w codziennej eksploatacji. Czy to jest w jakikolwiek sposób nieprzyjemny dźwięk lub za głośny, inne?
Sam rozważam modyfikacje wydechu, ale nie chcę żeby Jag bulgotał jak amerykańskie V8. Chodzi mi o to żeby tak jak teraz na wolnych obrotach był aksamitny, ale żeby warkot V8 było słychać od niższych obrotów niż 3,5K, ale też nie za głośno. Brzmi to pokrętnie, ale chodzi mi o złoty kompromis :)
XK8 (X100) 4.2 V8

Offline aru

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 659
Odp: xk8 4.2 modyfikacje wydechu - za cicho
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 23, 2016, 13:24:34 pm »
Rób semi-active - będzie ok

@KRISS - masz jakiś link do zestawu semi-active, to też adamesh czy oryginalny Jag?
XK8 (X100) 4.2 V8

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: xk8 4.2 modyfikacje wydechu - za cicho
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 23, 2016, 16:51:46 pm »
oryginalnie semi-active idzie od X150 z tym, że działa to dopiero od 5.0 po facelift wcześniej to tak... tego...  słabo.
Magnaflow mamy teraz podpięty pod RRS 5.0 i tak sobie też brzmi. Trzeba spawać nie ma wyjścia i pasować tak, żeby x-pipe był dostawialny. Adamesh to rurki, czyli tego... wieś tuning. W xk8 żeby to banglało trzebaby zrobić jak w fiorano i późniejszych czy Astonach... . W r-ce to próbować pasować full z x150 albo double. Problem zawsze z zaworami żeby porządnie dobrać, ale spokojnie da się to zrobić, tylko nikt nie traktuje Jaguara poważnie więc nie ma do tego poważnych części i wszystko trzeba robić samemu.
Z 2 str pokaż mi kogoś kto wywali 6k na wydech. Z tego co doczytałem, musisz machnąć nawet nie semi-active tylko taki double-action. Semi działa sam, full działa w oparciu o pompę a taki double ma tylko dwie pozycje on i off.  :) Cicho i głośno :)