Autor Wątek: Wycieraczki szyby  (Przeczytany 2889 razy)

Offline jankes

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Jaguar xj6 1982 4.2L Sovereign
Wycieraczki szyby
« dnia: Czerwiec 04, 2016, 21:07:55 pm »
Witam. Być może było poruszane jednakże nie mogę znaleźć podobnego tematu za pomocą opcji szukaj. Mianowicie umarły mi wycieraczki, tzn. Nie ruszają się, nigdzie nie pstryka tyka nic cisza. Jakieś pomysły co to możne być? Obwiniam przekaźnik jednakże nie wiem gdzie on się znajduje. Pomożecie?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2016, 23:53:29 pm wysłana przez MicGin »
Mazda MX-5 NB 2000 1.6
Yamaha Venture Royale 1990 1.3

Offline Error

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
    • Jaguar XJ6
Odp: Wycieraczki szyby
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2016, 21:26:52 pm »
Cześć,

Miałem to samo. U mnie powodem był włącznik wycieraczek przy kierownicy. Po prostu nie załączał wycieraczek, chyba, ze na siłe go pod kątem go dociskałem. Wymieniłem kawałek wiązki razem z przełącznikiem i jest ok.  Najlepiej będzie, żeby się upewnić,  na chwile podłączyć silniczek od wycieraczek "na krótko" i zobaczysz czy działa. Jeżeli działa to wiadomo, idziesz krok po kroku i trafisz w końcu na problem.

Offline jankes

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Jaguar xj6 1982 4.2L Sovereign
Odp: Wycieraczki szyby
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2017, 20:56:16 pm »
Reanimuje temat. Mianowicie przeczyściłem styki przełącznika wycieraczek, zaczął się odzywać przekaźnik i ruszyły wycieraczki. Problem w tym że nie chcą powrócić do normalnej pozycji (na podszybiu) tylko wykonują ruch +/- 40 stopni i zostają na szybie na środku. Jakiś pomysł jak to ogarnąć? O i przy okazji, jak dłużej pojeżdżę Jaguarem giną mi kierunkowskazy. Znów mam chochlika w samochodzie. Z góry dzięki za podpowiedzi :)  :-thank
Mazda MX-5 NB 2000 1.6
Yamaha Venture Royale 1990 1.3