Autor Wątek: Nawigacja  (Przeczytany 11841 razy)

Neopostman

  • Gość
Nawigacja
« dnia: Czerwiec 03, 2016, 17:59:08 pm »
Witam, od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Jaguara F-Pace. Wszystko fajnie, auto jest wyposażone w system InTouch Control, tylko drażni mnie w nim brak nawigacji. Czy jest możliwość aktywowania w nim funkcji nawigacji biorąc pod uwagę podobieństwo tego systemu do tych wystepujących w Land Roverach i pozostałych modelach Jaguara? Czy mozna to zrobić tak, aby gwarancja była nadal aktywna?

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Nawigacja
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2016, 11:02:02 am »
Jeżeli zrobi to dealer to jest teoretyczna szansa. W innym przypadku tracisz część gwarancji.

Offline Jaguar Wrocław

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 462
Odp: Nawigacja
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2016, 11:32:39 am »
Dealer czyli ASO nie podejmie się tego... tak jak wspomniał przedmówca gdyby nawet tak się stało to i tak wiąże się to z utratą gwarancji. Nie ma też jak na razie żadnego "patentu" żeby wgrać nawigację itp ponieważ wymaga to przeprogramowania wielu modułów ze sobą współpracujących a i tak nie wiadomo czy nie ma fabrycznych zabezpieczeń przed takimi działaniami. Jeśli chodzi o nowe Land Rovery to jest tak samo.. Najmniejszym problemem byłby wyświetlany błąd na desce a największym utrata gwarancji i głupiejące urządzenia samochodu co przy takim aucie trochę słabo by wyglądało. Może za lat 5-10 jak F Pace będzie stał pod każdym blokiem koś się za to weźmie :-)

Offline MI6

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • XKR
Odp: Nawigacja
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2016, 17:43:46 pm »
Jaaak? Nie ma navi? Moze gdzieś sie w desce ukryła? 😀 W mojej a7 mam ani tak iPhone wygodniejszy, pozostaje Tobie tez smartfon.

Neopostman

  • Gość
Odp: Nawigacja
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2016, 08:03:17 am »
Znaczy, nie zależy mi na niej bardzo, tylko tak sie zastanawiam. Dzięki za odpowiedzi. A czy istnieje jakaś możliwość mirrorowania zawartości iPhone na tym wyświetlaczu incontrol touch? Jakies przejściówki?

Djurnall

  • Gość
Odp: Nawigacja
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 10, 2016, 10:03:48 am »
Czyli mówiąc że nie masz NAVI w F-Pace oznacza że nabyłeś podstawową wersje wyposażenia ze standardowym wyświetlaczem, z tego co mowil dealer nie ma takiej mozliwosci jak wgranie dodatkowego softu wiąże sie to z przeprogramowaniem wielu modułow jak to wczesniej kolega napisal..lepiej nie kombinowac i tracic gwarancji a nabyć zewnetrzna.

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Nawigacja
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 11, 2016, 11:11:46 am »
No nie, gdyby robiono to w ASO to nie wiąże się to z utratą gwarancji chyba, że ASO nie wie co robi? Filozofia sprowadza się do wpakowania osprzętu z Navi i wszystkich rzeczy z tą opcją połączonych plus wyczyszczenia samochodu do ZERA i postawienia go na nowo z ręki (manualnie nie automatem po vin). Fabrycznych zabezpieczeń nie ma, bo to nie jest prom kosmiczny. Cały problem w tym, że to nie sa tanie rzeczy tak czy inaczej i nikt tego nie zrobi za pińcet

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Nawigacja
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 03, 2016, 17:04:18 pm »
Nie no co Ty  ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2016, 07:46:04 am wysłana przez MicGin »
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Nawigacja
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 03, 2016, 21:10:00 pm »
czekam z utęsknieniem aż zaczniemy u Ciebie rzeźbić samochód po sesji aktywnej  i stawiać całego na nowo :)

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Nawigacja
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 09, 2016, 13:39:26 pm »
Swoją drogą to w dobie tak taniej elektroniki brak nawigacji w standardzie w aucie tej klasy to trochę lipa.

OK, jak wchodził X-Type (a był to ledwo konkurent BMW E46) to Denso na jego pokładzie było kosmiczne (jeszcze do tej pory większość aut nie ma dotykowego wyświetlacza tej wielkości).
I jeszcze mapy na DVD, GPS z wbudowanym kompasem, światłowody, kable aż do bagażnika...
Ciekaw jestem jaki procesor wrzucili do środka, skoro to dżapański sprzęt, to może Hitachi SH.
Anyway - nic dziwnego że słono się za to płaciło.

Ale dziś, jak elektronika do nawigacji kosztuje ze 100zł, a wysokiej jakości mapy można mieć za free z openstreetmaps to naprawdę mogliby się nie wygłupiać :)
Jako opcja za max 1000zł to może tak, ale w Fiacie Punto.

Wiadomo - chęć zysku itd. Ale myślę że więcej klientów by zdecydowało się na wybór tej marki za te marne 100zł więcej i w sumie może bardziej by się to opłaciło.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2016, 13:46:15 pm wysłana przez sobrus »
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline Zyg zag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 260
    • Facebook
Odp: Nawigacja
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 06, 2018, 20:25:37 pm »
Witam

aso nie robi takich rzeczy ;)

masz juz nawigacje, tylko np z innego rynku typu usa ?
czy nie masz jej wcale ?

jesli nie masz wcale, daruj sobie,
koszty nie warte zachodu,

jesli masz usa i chcesz eu,
zapraszam ;)

Pozdro
Jesli nie moge pomodz zdalnie wiecej info tutaj..
https://www.facebook.com/Pierun-Jaguar-Land-Rover-Chiptuning-Hamownia-107072637627373/
Diagnostyka, elektronika, konwersja usa/eu, naprawa, chiptuning ...